Юридичні поради, допомога при ДТП, спілкування з ДПС, трактування ПДР

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Захист прав споживача
Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Захист прав споживача

Повідомлення vovka » Пон, 20 листопада 2006, 19:44

Ситуація така. Купив знайомий сцеплення SACHS (корзину+вижимний, так як фередо SACHS працювало майже рік нормально і його міняти майстер смислу не бачив) два тижні назад на базарі на В. Великого. На слідуючий день після заміни загудів вижимний (ну думали притреться), а через ДВА тижні, розлетівся і вижимний і погнулися лєпєстки в корзині. :o

Барига з базару говорить що це сталося внаслідок того що сцеплення неправильно поставили і ніяких грошей він вертати небуде. Ставили на Галич-авто на Сихові (біля Шкода сервісу), а не в кулібінів. Квитанції
які підтверджують заміну - є. Квитанції які підтверджують купівлю сцеплення нема - так як базар.
Короче подарувати комусь з них 250 грн за сцеплення і 2 раза по 150-200 за заміну + ще 300 грн за комплект нового сцеплення - якось не дуже хочеться. Тому є бажання знайти винуватого і максимально ускладнити їм життя.
Надіятися на повернення грошей, я так розумію надій мало.

Що реально можна зробити (набити морду не пропонувати) ?

Управління у справах захисту прав споживачів помогти може ? Ясно що якщо не вернути знайомому гроші, то хоча би здерти нормальний штраф з бариги або з автосервісу (з автосервісу буде напевно складніше) для успокоєнія душі ? :roll:

lizun
Повідомлень: 1439
З нами з: Вів, 29 листопада 2005, 16:27
Стать: жінка
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Повідомлення lizun » Пон, 20 листопада 2006, 19:52

vovka
без чеку про покупку сабжу - марна справа. завжди може сказати: "ти хто мальчік? я тебе не знаю..."

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Пон, 20 листопада 2006, 19:58

lizun
Продавець наразі не заперечує що він продав сцеплення, навіть згодився їхати на сервіс і щось доказувати майстру, правда я мало уявляю хто кому що докаже і що від того виграє знайомий :roll:
Плюс купляли ми двоє то сцеплення. Тобто очевидці вроді як є.

Ну це вже таке - заперечить/незаперечить. Але спочатку абузи на нього написати треба. Далі дасться чути.. Люба провірка в нашій країні , навіть якщо він прикинеться дурником і скаже що ми в нього нічого не брали - навряд чи для нього обійдеться безплатно.

Аватар користувача
andrew
Повідомлень: 8616
З нами з: Чет, 15 грудня 2005, 22:52
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Звідки: м.Львів
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 47 рази
Контактна інформація:

Повідомлення andrew » Пон, 20 листопада 2006, 20:00

Вовка в мене була ситуація із взуттям. Купив на Південному, клялись що шкіра, прийшов додому, а мій тато сказав, що я купив замінник.Ну я короче до них, а вони тіпа, воно ношене( реально в них ходив два дні), і то неправда - воно шкіряне, але сказали, що якщо я принесу заключення експерта , то вони вернуть гроші і за шкари і за заключення.Я подзвонив в управління із захисту споживачів, вони мене направили в Торгово Промислову Палату(Стрийський Парк), там мені зразу сказали, що без чеку ніфіга не докажу, але експертизу я зробив, на наступний день відніс її на базар і УРА - мені віддали гроші, причому всі.Напевне пересрали, хоча могли послати, бо без чеку ніфіга не докажу.. :(
Правда жіночка в Промисловій палаті сказала таку штуку - якщо ви купуєте на базарі, то просіть хай продавець на кусочку паперу напише дату, номер магазину, прізвище продавця(а якщо власник іє продавцем, а зазвичай вони приватні підприємці, то в них можна вимагати свідоцтво про реєстраці ПП), номер деталі чи товару(назва, розмір і т.д.), суму яку оплатили, підпис або якщо є печатка то печатку. Ось тоді торба їм, бо якщо ти звернешся в Управління у справах захисту споживачів, то в них буде мінінгіту :grin: .
Раджу подзвонити в це управлінняі розказати проблему, вони щось порадять то точно, але ось без чеку мало вірю, що ти шось докажеш.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Пон, 20 листопада 2006, 20:24

andrew писав:Раджу подзвонити в це управлінняі розказати проблему, вони щось порадять то точно, але ось без чеку мало вірю, що ти шось докажеш.
Адресу управління найшов.

Попробуєм відправити для початку рекомендованого листа як радять тут:

http://bydlovoz.lviv.ua/100506.html
Якщо зауваження не діє, то можна поскаржитись у Комітет захисту прав споживачів. Багато це не коштуватиме. Один аркуш паперу і оплата рекомендованого листа на адресу: Головне Львівське обласне управління у справах захисту прав споживачів; Начальнику Головного управління Сосновському Павлу Степановичу, 79000 м. Львів, вул. Чайковського, 20, т/ф (0322) 72-28-63, E-mail: lvivspogivzachist@lv.ukrtel.net. Напишіть заяву у якій вкажіть, коли і яким чином було порушено Ваші права і вимагайте дій. Вони за це отримують кошти, які вираховують з ваших зарплат і прибутків у вигляді податків. На таку заяву зобов'язані відповісти.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Пон, 20 листопада 2006, 21:18

andrew писав:що якщо я принесу заключення експерта
Доречі. А де конкретно таке заключення можна зробити на запчастини ? Чи це нереально ?
Може реально ми продавця зря звинувачуєм, і майстер який встановлював щось схалтурив (наприклад не тією стороною поставив фередо).

Це доречі вихід. І продавець має бути в тому зацікавлений. Тобто здаємо на експертизу той комплект сцеплення - якщо експерт заключає що дефекту і браку заводського небуло, тоді винуватий автосервіс, і тут вже є експертне заключення - тому справа значно спрощується. :roll:

Аватар користувача
Denja
Тюнінг клуб
Повідомлень: 5172
З нами з: Нед, 25 вересня 2005, 13:32
Стать: чоловік
Авто: Trafic 2.0, KTM 250 EXC, Honda cbr600f4i
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Denja » Пон, 20 листопада 2006, 21:59

В кого купляв ? Розказуй. Туда заходити не будем.
Перш ніж ставити тупі питання людям, задай їх ґуґлу...

GZero
Повідомлень: 507
З нами з: Сер, 29 червня 2005, 16:19
Авто: BYD Flyer II
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Повідомлення GZero » Пон, 20 листопада 2006, 22:03

Думаю, справа гибла. Купляєш шось на базарі - бо дешевше, але мусить бути і зворотній бік :(

Я коли звертався до Спілки то приходив, там же і писав заяву під її диктовку, заняло пару хвилин. Але в мене чек був. В будь-якому випадку удачі!

Аватар користувача
A1
Повідомлень: 5291
З нами з: Вів, 12 липня 2005, 09:26
Стать: чоловік
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Повідомлення A1 » Пон, 20 листопада 2006, 22:29

Правда жіночка в Промисловій палаті сказала таку штуку - якщо ви купуєте на базарі, то просіть хай продавець на кусочку паперу напише
вроді як на любий товар дорожче 10 грн можна вимагати товарний чек, незалежно чи базар чи ні, і продавець зобовязаний вам його виписати

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Пон, 20 листопада 2006, 22:58

Denja писав:В кого купляв ? Розказуй. Туда заходити не будем.
Зараз тобі точно не опишу, можу тільки сказати що мені там радили купляти запчастини, і чесно кажучи я купляв там різні дрібниці і т.п. - вроді не було проблем.

Завтра гляну в знайомого на візитку цього продавця - відпишу.

Аватар користувача
Denja
Тюнінг клуб
Повідомлень: 5172
З нами з: Нед, 25 вересня 2005, 13:32
Стать: чоловік
Авто: Trafic 2.0, KTM 250 EXC, Honda cbr600f4i
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Denja » Вів, 21 листопада 2006, 00:27

vovka
Напиши обовязково. Там багато людей шось купляє (включаючи мене), будем знати кого обходити.[/b]
Перш ніж ставити тупі питання людям, задай їх ґуґлу...

Аватар користувача
virtual
Повідомлень: 489
З нами з: Сер, 24 травня 2006, 13:59
Ім'я: Влад
Авто: ВАЗ 21154 1.6
Номер: ВС2994ВА
Звідки: Львів (Топольна)
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення virtual » Чет, 23 листопада 2006, 19:20

vovka
Denja
Я конечно, по-человечески понимаю и сочувствую, но...
Если хочешь сделать человеку проблемы, убедись в том, что именно он виноват в твоих. А то в результате заберешь бабло, пристроишь менингит человеку невинному - и тебе по жизни такая обратка придет - офигеешь. Бог ведь не фраер. По сабжу я понял, что ты не уверен на 100% в том, что именно продавец виноват, а не "кулибины", так что аккуратно...
Мой мастер сам покупает все з/ч и сам отвечает за их качество и свою работу. Только так можно избежать подобных ситуаций.
Удачи.

Аватар користувача
Speedo
Повідомлень: 6190
З нами з: Сер, 31 жовтня 2007, 14:52
Ім'я: Орест
Стать: чоловік
Авто: Citroen С4 Grand Picasso
Звідки: Україна
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 19 рази
Контактна інформація:

Re: Захист прав споживача

Повідомлення Speedo » Пон, 12 листопада 2007, 11:58

vovka писав:Барига з базару говорить що це сталося внаслідок того що сцеплення неправильно поставили і ніяких грошей він вертати небуде.

З щепленням ситуація саладніша.... воно не підлягає гарантії (здебільшого), та і часто довести, що воно вийшло з ладу не через неправильне встановлення, чи навіть експлуатацію майже неможливо!!! Доведи що ти не верблюд! Навіть з чеком це на так-то просто...
Єдиний вихід - домовитися (якщо вийде) з магазином.... "ну я ж у вас постійний клієнт і т.п." щоб повернули, чи принаймі 50 на 50 поміняли...
Хоча, по закону, при наявності податкової накладної можеш з них бабло назад вибити, а з самим чеком, сумніваюся, чи щось докажеш в "управлінні".... принаймі, навіть з чеком - дуже важко!

Аватар користувача
Lyubomyr
Повідомлень: 4053
З нами з: Нед, 21 січня 2007, 21:57
Стать: чоловік
Авто: Barkas B1000
Звідки: Стрийщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 27 рази
Контактна інформація:

Re: Захист прав споживача

Повідомлення Lyubomyr » П'ят, 14 листопада 2014, 11:03

Хтось мав справу з захистом прав споживачів останнім часом? Маю неприємну ситуацію з ремонтом мікрохвильовки. Треба наказати непорядних людей :angry

Enter
Повідомлень: 2654
З нами з: Сер, 23 березня 2011, 12:06
Стать: чоловік
Авто: BMW e65
Дякував (ла): 6 рази
Подякували: 2 рази

Re: Захист прав споживача

Повідомлення Enter » П'ят, 14 листопада 2014, 11:05

Lyubomyr, пиши в ПП маю там знайомих))

Аватар користувача
bossjara
Повідомлень: 4189
З нами з: Нед, 03 липня 2011, 09:52
Ім'я: Антон
Стать: чоловік
Авто: ford
Номер: 59105TC
Звідки: Львов(Сихов)
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 5 рази
Контактна інформація:

Re: Захист прав споживача

Повідомлення bossjara » П'ят, 14 листопада 2014, 11:12

Lyubomyr, в чому суть?
ремонт гарантыйний чи ны?
http://tuning.lviv.ua/forum/viewtopic.php?f=39&t=29544

Аватар користувача
Lyubomyr
Повідомлень: 4053
З нами з: Нед, 21 січня 2007, 21:57
Стать: чоловік
Авто: Barkas B1000
Звідки: Стрийщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 27 рази
Контактна інформація:

Re: Захист прав споживача

Повідомлення Lyubomyr » П'ят, 14 листопада 2014, 11:23

стара мікрохвильовка, 5-6років. Перший раз в ремонті. Здали в ремонт. Треба було ремонтувати магнітрон чи як там його. Приїхали забирати - зверху подряпана, таке як мазутом позамащувана. Власник магазину/ремонту зразу в неадекват. Образи в бік батька, чуть не дякувати маємо що він взявся ремонтувати, і взагалі то не він, може майстер, короче його не гребе. Або забирай або викине.
Все відбувалося вчора. Здавав я, "забирав" батько. Він в шоці від такого "ремонту". СЬогодні їду я говорити з тим дядьком.

Аватар користувача
bossjara
Повідомлень: 4189
З нами з: Нед, 03 липня 2011, 09:52
Ім'я: Антон
Стать: чоловік
Авто: ford
Номер: 59105TC
Звідки: Львов(Сихов)
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 5 рази
Контактна інформація:

Re: Захист прав споживача

Повідомлення bossjara » П'ят, 14 листопада 2014, 11:42

Lyubomyr, 1) посваритись ти завжди встигнеш. як показує практика коли обидві сторони починають сваритись то результату крім зіпсутих нервів це не дає. краще задавити або флєгмою або інтелектом.
2)якшо все саме так як ти описав, то дійсно тре наказати. але пересвідчись що батько сам перший не почав хамити, повір атке буває дуже дуже часто
3) документ є про сдачу в ремонт?
а)є - там має бути опис і стан, в частності те, до чого ти маєш претензію. Тобто умовно якшо та мікрохвильовка буда поцарапана то це має бути вказанов квитанції. не вказано - попала майстерня. як правило у всіх СЦ по замовчуванню стоїть "подряпини/потертості" навіть коли здаєш новий товар на передпродажну гарантію. страхуються. Якщо є - ну хто тобі винен.
б)немає - тут два варіанта - вимагати документ і див п. а) або йти на зустріч із диктофоном і свідком, бажано не родичем.
приходиш в майстерню, і СПОКІЙНО!!! кажеш що хочеш отримати з ремонту річ, просиш розрахунковий документ, а також документи що дають право на підприємницьку діяльність, хоча б копії(список кину під спойлер). робити ксерокс тобі власник не зобовязаний, але показати і дати можливість чи сфоткати чи відксерети мусить! якщо не хоче - спокійно уточнюєш причину. і при ньому звониш 2318363 або 2319081. і говориш все що з тобою відбувається, далі вони проінструктують що робити.
4)якщо тобі не хамлять, дають розрахунковий документ і документи на право здійнення діяльності але стверджують що це не вони зіпсули річ, то є два варіанти
1) я б рекомендував його - просто по людськи спиатись - а який би вихід із ситуації бачили ви? щоб не сваритись? адекватна людина на цьому етапі зробить усе для вирішення конфлікту/відмити, знижка на ремонт і т.д. варіантів море/
2) доводити свою правоту і не правоту СЦ -
при підписанні документа про отримання виробу обов’язково вказати про те що він в такому стані, вказати що стан не відповідає тому в якому здавався. Я б іще написав заяву на ім’я СЦ з описом проблеми і зафіксував що вручив її/навіть якщо не зареєструють, то просто сфоткати/ ну а далі вже в УЗПС
це в двох словах якось так.
http://tuning.lviv.ua/forum/viewtopic.php?f=39&t=29544

Аватар користувача
Lyubomyr
Повідомлень: 4053
З нами з: Нед, 21 січня 2007, 21:57
Стать: чоловік
Авто: Barkas B1000
Звідки: Стрийщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 27 рази
Контактна інформація:

Re: Захист прав споживача

Повідомлення Lyubomyr » П'ят, 14 листопада 2014, 12:47

bossjara, дякую за розяснення. Тут вже я зрозумів свій затуп. Можна сказати немав проблем і частого звертання в ремонти.
В мене на руках типу "талончика", з адресою, тел, дата, написано про діагностику. На зворотній стороні записано що то мікрохвильовка Самсунг.
Все, більше нічого мені не дали. Дівчина що приймала, ще від руки на простому листку записала мої дані, скарги по мікрохвильовці.
На наступний день передзвонила, сказала що ремонт буде коштувати 340грн, я погодився. ДО вчора ніхто не дзвонив що вже готова, в сервісі сказали що давно готова і дзвонили щоби забрати.
Батько казав що вів себе адекватно. Попросив перевірити справність - поставили чашку з водою і включили гріти.
Коли почали вияснювати про зовнішній стан - власник сказав що та жінка що вчора була - вона не приймала її. Та що приймала - буде сьгодні.
Батько сказав що тоді сьогодні ми приїдемо, коли буде потрібна жінка - відповідь власника, що ми тоді взагалі не будемо працювати, і жінки може не бути. Та й взагалі викине мікрохвильовку і ми не докажемо що її здавали. :boxed
Хотіли забрати талончик, але батько вчасно його сховав.
З.І. Власник ще хотів вийти на вулицю, поговорити. Я взагалі неочікував такого сервісу.
Всі події відбуються в Стрию. Є ще посиланняв неті на них, але не знаю чи то наразі тактовно викладати в даній темі.

Аватар користувача
wklef
Повідомлень: 3075
З нами з: Чет, 11 вересня 2008, 15:34
Ім'я: Віктор
Стать: чоловік
Авто: Лантух J4 , зубило
Звідки: Львів
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 0

Re: Захист прав споживача

Повідомлення wklef » П'ят, 14 листопада 2014, 13:08

Lyubomyr писав: bossjara, дякую за розяснення. Тут вже я зрозумів свій затуп. Можна сказати немав проблем і частого звертання в ремонти.
В мене на руках типу "талончика", з адресою, тел, дата, написано про діагностику. На зворотній стороні записано що то мікрохвильовка Самсунг.
Все, більше нічого мені не дали. Дівчина що приймала, ще від руки на простому листку записала мої дані, скарги по мікрохвильовці.
На наступний день передзвонила, сказала що ремонт буде коштувати 340грн, я погодився. ДО вчора ніхто не дзвонив що вже готова, в сервісі сказали що давно готова і дзвонили щоби забрати.
Батько казав що вів себе адекватно. Попросив перевірити справність - поставили чашку з водою і включили гріти.
Коли почали вияснювати про зовнішній стан - власник сказав що та жінка що вчора була - вона не приймала її. Та що приймала - буде сьгодні.
Батько сказав що тоді сьогодні ми приїдемо, коли буде потрібна жінка - відповідь власника, що ми тоді взагалі не будемо працювати, і жінки може не бути. Та й взагалі викине мікрохвильовку і ми не докажемо що її здавали.
Хотіли забрати талончик, але батько вчасно його сховав.
З.І. Власник ще хотів вийти на вулицю, поговорити. Я взагалі неочікував такого сервісу.
Всі події відбуються в Стрию. Є ще посиланняв неті на них, але не знаю чи то наразі тактовно викладати в даній темі.

Їдь забирай мікрохвильвку. А потім банку з коктельом і візитку Яроша :D
То не наші єноти :)

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 55 гостей