Сторінка 1 з 1

Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 10:29
Morr
Отже склалася така ситуація, що дідо (вічная пам'ять) помер і після нього лишилася машина, відповідно в техпаспорті вписаний він.
Чи маю я право на ній їздити??? Спадок на машину не оформлений

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 10:55
alexandro
зпдідо - твій? якщо так то прямонаслідником його майна стають його діти тобто твої батьки (хтось один з них). якщо дід не твій - то можежш їздити - але візьми розписку від прчмонаслідників майна що вони не претендують на авто і від нього відмовляються + завір нотаріально.

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 10:56
pikach00
Morr, доручення відмінили. Не парся.

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 10:57
Morr
Так дідо мій. Тобто має право їздити Мама ?

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 11:07
AndrewK
Легально - ні, а по факту - можеш, якщо на майно покійного арешт не накладено

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 11:14
*Lesyk*
Morr, В мене в товариша загинув батько коли ще були доручення, він возив з собою свідоцтво про смерть, зупиняли, показував свідоцтво і відпускали...

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 12:19
Morozov
pikach00 писав:доручення відмінили. Не парся.
+1 Якщо його немає в розшуку то можеш їздити,
тільки не забуть про страхівку !
*Lesyk* писав:він возив з собою свідоцтво про смерть,
А от такого краще не робити !Свідоцтво про смерть зовсім нічого не дає !
Це ж не свідоцтво про спадщину ! За таке можуть і на штраф майданчик...

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 12:32
bossjara
Morr, для керування ТЗ достатньо свідоцтва про реєстрацію ТЗ, посвідчення водія та полісу ОСЦВ. Ніде не вказано, що власник ТЗ який записаний в свідоцтві повинен бути живим. Через 6 місяців після смерті(принаймні колись так було, може зараз щось помінялось) правоприємники можуть вступити у право володіння спадщиною, відповідно підтвердивши своє таке право.
І ту у випадку якшо "наслєднікі" захочуть забрати авто собі - то можуть бути проблеми, але якщо всі свої - оформите через півроку нормально документи та й всьо. Відповідно авто треба буде переоформляти як спадщину.
Але пока шо можеш спокійно їздитит і всіх мєнтів посилати в дупу.
Правда є один момент - в випадку ДТП(чи ше якоїсь біди) потрібно буде підтвердити що ти законно керував ТЗ, а одним із документів шо таке підтверджують - є доручення(наприклад в деяких страхових його досі вимагають). Відповідно якщо не зможеш підтвердити - будеш мав клопіт.

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 13:09
Morr
bossjara, тобто пратично їздити їздити можу.
Між собою родичі вже домовилися.
Тобто треба переоформити машину як спадщину на когось. Вже пройшло 8 міс з дати смерті.

дякую.

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 13:15
Myself
Morr писав: Вже пройшло 8 міс з дати смерті
кажись до 6 міс. треба зголоситись :ninja

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: П'ят, 29 червня 2012, 13:18
Morr
вже пошукав по неті
– Хто має першочергове (і взагалі) право на отримання спадщини в разі смерті людини і яка існує черговість спадщини?

– Відповідно до Цивільного законодавства, право на успадкування мають особи, яких насамперед визначено в заповіті. У разі відсутності цього документа, визнанні його недійсним, або відмові від отримання спадщини за заповітом, Цивільний кодекс визначає п’ять черг для спадкування.

Перша – це діти спадкодавця (які народилися за його життя або після смерті), чоловік або жінка померлого. Друга – це рідні брати, сестри, рідні батьки, бабці, дідусі. Третя – рідні тітки і дядьки спадкодавця. Четверта – особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш ніж п’ять років до часу відкриття спад­щини. П’ята – інші родичі, не залу­чені в попередніх чотирьох чергах. І тільки якщо немає нікого з п’яти черг спадкування, то майно спадкодавця переходить у власність територіальної громади – так звана відумерла спадщина.
– В який термін і куди потрібно звертатися спадкоємцеві, щоб не втратити це майно?

– Відповідно до Цивільного кодексу, часом відкриття спадщини вважають день смерті особи або день, коли її оголошено померлою. Час відкриття спадщини можна підтвердити свідоцт­вом про смерть спадкодавця, що його видає РАЦС.

Від терміну, зазначеного у свідоцтві, визначають шість місяців, коли людина-спадкоємець має право звернутися по прийняття спадщини або від­мовитися від неї. Якщо особа звернулася по прийняття спадщини в шестимісячний термін, вона подає заяву про те, що приймає цю спадщину.

Звичайно, є випадки в законодавстві, коли людина не звернулася протягом цього пів­річного терміну, але її вважають такою, яка прийняла спадщину. Це відбувається тоді, коли спадкоємець постійно проживав однією сім’єю зі спадкодавцем (це можна підтвердити довідками з ЖЕКу, записом у будинковій книзі, довідками з територіальних громад за місцем проживання). Тоді цю особу вважають такою, яка прийняла, але не оформила спадщину, і цей шестимісячний термін не має для неї ніякого значення. Він має значення для другої, третьої, четвертої та п’ятої черг спадкування.

Якщо особи, які належать до цих черг, пропустили термін прийняття спадщини – вони вже фактично не можуть її прийняти, хіба що суд вирішить продовжити цей термін. Практика засвідчує, що суд продовжує термін прийняття спадщини орієнтовно до трьох місяців.
Чи можна вступити в спадкування, а вже потім оформляти на себе успадковане майно?

– Шестимісячний термін прийняття спадщини фактично передбачено для того, щоб людина або прийняла, або відмовилася від спадщини. Головне в цьому процесі – вчасно, протягом півроку, подати заяву про прийняття спадщини.

Після того, як спадкоємець подав заяву й заведено спадкову справу, термін, упродовж якого він оформить спадщину на себе, вже не має ніякого значення – можна прийти і через 10 років. Ані цивільним законодавством, ані інструкцією про порядок учинення нотаріальних дій жодних термінів не встановлено.

І якщо хтось із спадкоємців бажає відмовитися від спадщини на користь іншої людини (наприклад, дружина померлого відмовляється на користь дитини) – це треба обов’язково зробити до півроку. Тому що після піврічного терміну особу вважають такою, які прийняла спадщину автоматично, але не оформила й не отримала свідоцтва на право власності.

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: Суб, 01 грудня 2018, 22:47
Lyubomyr
Підкажіть чи є зміни щодо вимог реєстрації авто після набуття спадщини? В спадщину вступили, але вже 2 роки як авто не переоформлене. Чи є це порушенням і чи не буде проблем коли звернемося в Сервісний центр МВС?

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: Нед, 02 грудня 2018, 13:11
Vasiliyyy
Головне - своєчасно подати заяву про прийняття спадщини, а оформлення спадкових прав жодними строками не обмежено: коли хочеш, тоді і оформляєш.

Re: Чи маю я право їздити на машині після смерті власника

Додано: Нед, 02 грудня 2018, 14:03
Lyubomyr
Vasiliyyy, дякую, наскільки я знаю то спадок набули, але ще не переоформили