Юридичні поради, допомога при ДТП, спілкування з ДПС, трактування ПДР

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Відповісти
Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?
igogo
Повідомлень: 32
З нами з: Пон, 23 квітня 2012, 15:13
Стать: чоловік
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення igogo » Вів, 08 квітня 2014, 12:18

Є бажання прикупити буса для "господарських" цілей для сімї. Виникла потреба розібратись з графою в техпаспорті вантажний, пасажирський, кажуть ще є якийсь вантажопасажир. Говорив зі знайомими власниками бусів, і як не дивно вони мене більше заплутали ніж відповіли на питання.
Один є власником "пасажирського" буса, зняв сідушки і юзає як вантажний. Каже що хотіли штрафувати за те що возе грузи.
Інший має "вантажного" буса, возе усе, більше пасажирів. Каже що це усе дурниці і ніколи ніхто не піднімав питання про цей рядок в техпаспорті.
Може хтось просвітити як це усе діє на офіційному рівні? Для чого це і що кому можна? Окреме питання про вантажопасажир, що це?

Аватар користувача
cdrom
Повідомлень: 3041
З нами з: П'ят, 28 травня 2010, 11:03
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: Nissan
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення cdrom » Вів, 08 квітня 2014, 12:46

Якщо коротко: ти права на вантажне авто маєш? Ні, тоді тобі треба, щоб по документах був пасажирський. І будеш возити і пасажирів і не тільки
A goal without a plan is just a wish

Novel
Повідомлень: 1501
З нами з: Чет, 04 серпня 2011, 16:14
Стать: чоловік
Авто: Будка, Машка
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Novel » Вів, 08 квітня 2014, 13:00

igogo,

Вивчав я це питання на бусофорумах свого часу і не думаю, що щось змінилось з цього часу, але виглядало це все десь так (буду не прав - поправте):

Вантажний бус:
- має бути перегородка між водійським відсіком та грузовим (може бути сітка)
- вікна тільки на роздвижних дверях (ляди, розпашонки інше...)
- пасажирів в грузовому відсіку перевозити не можна

Грузо-пасажир бус:
- знову ж таки перегородка але уже пасажирським відсіком і грузовом відсіком
решта все те саме

Пасажир бус:
- такого роду як я знімаю сідушки і вожу грузи викликало дискусії на форумах. Наводили приклади з мінівенами і так далі... Короче не можна і крапка.
- кількість місць - ну тут уже від категорії залежить.
cdrom писав: Якщо коротко: ти права на вантажне авто маєш? Ні, тоді тобі треба, щоб по документах був пасажирський. І будеш возити і пасажирів і не тільки
Це якщо вантажопідйомність більше 3500 кг., а так Віварики, Вітіки Течики - категорія С не потрібна.

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Jarevych » Вів, 08 квітня 2014, 13:10

cdrom писав: Якщо коротко: ти права на вантажне авто маєш? Ні, тоді тобі треба, щоб по документах був пасажирський. І будеш возити і пасажирів і не тільки
Novel все правильно написав, якщо бус до 3,5 т то права кат Б
igogo, З якою ціллю ти береш бус, якщо для власних потреб, то можеш Пасажира взяти і деколи знімати сідушки що щось перевезти, але це може бути щось твоє, бо якщо тебе зупинять, а в тебе весь бус товару (а це визначити не важко) то само собою що це незаконно, а якщо ти захочеш собі допустимо двері додому привезти з магазину, то тобі ніхто нічого не скаже.
Машина не жінка , помилок не пробачає

igogo
Повідомлень: 32
З нами з: Пон, 23 квітня 2012, 15:13
Стать: чоловік
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення igogo » Вів, 08 квітня 2014, 13:48

У мене категорія В. Відкривати зара С не бачу сенсу. Лишня витрата кучі грошей.
Бус для себе. Хочу Форда Транзита старого, короткий, низький. Використовувати буду для вивозу родини на річку, рибалку, город. Обов'язковою є опція зняття сідушок і перевезення вантажів в межах господарства, хоч тої ж цегли і т.д.
Наскільки я знаю з В я можу їздити на чому небудь, головне щоб повна маса до 3,5Т. Хоч на китайському грузовику.
Jarevych
а в тебе весь бус товару (а це визначити не важко)
Ось тут загадка для мене. Я, скажімо, в епіцентрі накупив бус гіпсокартону чи дверей, як казав і везу собі додому. Документи є, що купив, везу куди треба мені. Ну як доказати що НЕ товар якщо це Є товар?
Пасажир бус:
Виходе що там усежтаки грузи заборонено перевозити, чи їздити без сідушок? Тоді єдиний варіант Грузо-пасажир?
Наскільки я розумію що категорію поміняти бусу то застрелитись можна?

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Jarevych » Вів, 08 квітня 2014, 13:57

igogo,
igogo писав: Ось тут загадка для мене. Я, скажімо, в епіцентрі накупив бус гіпсокартону чи дверей, як казав і везу собі додому. Документи є, що купив, везу куди треба мені. Ну як доказати що НЕ товар якщо це Є товар?
якщо ти їдеш з епуцентру то ти маєш чек, то раз. Товар який везеться на продаж як правило має відповідний вигляд, пломби, накладні і т.п.
igogo писав: Пасажир бус:
Виходе що там усежтаки грузи заборонено перевозити, чи їздити без сідушок?
ну в легковій машині тобі ж ніхто не заоронить везти те, що ти хочеш
Ну дивись, якщо ти береш бус, робиш його пасажиром по доках, але в тебе немає банально навіть кріплення для сидінь чи тих жеж пасків безпеки, то тут явно щось не так, а якщо в тебе повноцінний пасажирський бус з обшивкою, з кріпленнями, з нормальною підлогою, то тут і питань менше, але це тільки тоді, коли ти дійсно перевозиш для себе, бо якщо ти використовуєш з комерційною метою то там і страховка інша і ,ТО треба проходити.
Машина не жінка , помилок не пробачає

Аватар користувача
mathst
Повідомлень: 2457
З нами з: Вів, 14 серпня 2012, 10:26
Ім'я: Степан
Стать: чоловік
Авто: Honda 4D, Passat B6, Grand Scenic
Дякував (ла): 0
Подякували: 18 рази

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення mathst » Вів, 08 квітня 2014, 14:12

igogo, бери пасажир і не парся. Я колись мав кадіка пасажира, якщо було потрібно знімав сідушки і возив все, що туди поміщалося: були і двері, і плитка з епіцентру і все що тільки можна. Раз зупиняли, то питалися чи оформлений на пасажира(тоді були встановленні крісла) і все.

Інженер
Повідомлень: 1966
З нами з: Нед, 02 березня 2014, 20:34
Ім'я: Олександр
Стать: чоловік
Авто: Megane III
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 1 раз

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Інженер » Вів, 08 квітня 2014, 14:29

Я маю 7 місць в машині, знімаю хоч всі сидіння і везу що треба... Ткніть носом на нормативний документ, в якому вказано, що сидіння знімати не можна і щось перевозити не можна...

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Jarevych » Вів, 08 квітня 2014, 14:47

Інженер писав: Ткніть носом на нормативний документ, в якому вказано, що сидіння знімати не можна і щось перевозити не можна...
нема таого документа, мова йде про те, що якщо взяти груз, але оформити як пасажир ы просто вирізати вікна і возити там все підряд то можуть бути проблеми, бо стандарти до пасажира все ж таки є
Машина не жінка , помилок не пробачає

Аватар користувача
Sluva
Повідомлень: 7920
З нами з: Пон, 15 грудня 2008, 14:26
Ім'я: Славік
Стать: чоловік
Авто: Toyota Corolla Luna
Звідки: Львів
Дякував (ла): 14 рази
Подякували: 28 рази

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Sluva » Вів, 08 квітня 2014, 14:52

Jarevych писав:
Інженер писав: Ткніть носом на нормативний документ, в якому вказано, що сидіння знімати не можна і щось перевозити не можна...
нема таого документа, мова йде про те, що якщо взяти груз, але оформити як пасажир ы просто вирізати вікна і возити там все підряд то можуть бути проблеми, бо стандарти до пасажира все ж таки є
скажи то модеру ; -)
"Живіть так, щоб було з чого поржати" (с) Кузьма

igogo
Повідомлень: 32
З нами з: Пон, 23 квітня 2012, 15:13
Стать: чоловік
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення igogo » Вів, 08 квітня 2014, 16:12

Jarevych писав: мова йде про те, що якщо взяти груз, але оформити як пасажир
Не зовсім про це мова. :-)
Мова про якого типу купляти, пасажир чи шукати грузо-пасажир.
Інженер писав: Я маю 7 місць в машині, знімаю хоч всі сидіння і везу що треба..
Ось про таку ситуацію знайомий розказував що намагались штрафувати його декілька разів мотивуючи це тим що раз пасажир то мусять бути сидіння. :-)

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Jarevych » Вів, 08 квітня 2014, 16:32

igogo писав: Ось про таку ситуацію знайомий розказував що намагались штрафувати його декілька разів мотивуючи це тим що раз пасажир то мусять бути сидіння.
ну допустимо, я зняв заднє сидіння бо мені треба двері завезти, то шо моя машина автоматично стає грузовою? тут питання в тому чи зможеш ти вичерпно відповісти ДАІшнику на то чи ні.
Sluva писав: скажи то модеру ; -)
а причому тут модер?
Поняв. Та шо він когось слухає? він скаже шо тарілка то одне сидіння а мотик то друге :facepalm
Машина не жінка , помилок не пробачає

Novel
Повідомлень: 1501
З нами з: Чет, 04 серпня 2011, 16:14
Стать: чоловік
Авто: Будка, Машка
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Novel » Вів, 08 квітня 2014, 16:47

Інженер писав: Я маю 7 місць в машині, знімаю хоч всі сидіння і везу що треба... Ткніть носом на нормативний документ, в якому вказано, що сидіння знімати не можна і щось перевозити не можна...

Є вимоги по грузовим бусам, а отже їх треба дотримуватись. До прикладу та ж сама перегородка водій-грузовий відсік.
Загрузи піддон цегли в пасажира і повези додому і не дай боже ДТП чи гальманеш та цегла тобі в башку залетить! Або приклад з дошками....
От про що ведеться мова!
А всякі трубки, мішок-два цементу - про це ніхто не веде мову. Возіть на здоровя!

Demyan
Повідомлень: 2903
З нами з: Вів, 28 березня 2006, 12:25
Стать: чоловік
Авто: Mersedes W124 E 2.0, Kia Soul 1.6
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Demyan » Вів, 08 квітня 2014, 17:40

igogo писав: Є бажання прикупити буса для "господарських" цілей для сімї.
Думаю спершу треба спитати -а що саме і скільки разів на рік треба буде перевозити господарські речі і в якому обємі?
Якщо для сімї і щось перевозити - то універсала вистачить. В мене Соул хоч невеликий з вигляду але на днях треба було багато перевозити, склав сидіння, все було поскладено в великі (одні з найбільших але не найбільші) сумок базарного типу - 6 штук влізло і ше можна було б запхати.

santei516
Повідомлень: 47
З нами з: Нед, 16 березня 2014, 09:04
Ім'я: Олександр
Стать: чоловік
Авто: Форд Транзіт, Форд Фієста
Номер: АС9475АТ
Звідки: Луцьк
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення santei516 » Вів, 08 квітня 2014, 17:57

вставлю і свої 5 копійок)))
маю форд транзіт, в техпаспорті пише вантажопасажир але кількість місць не вказана - думаю кращого варіанта немає,захотів 4 сідушки поставив ,а захотів 2, а можеш взагалі без них їздити

Аватар користувача
ostin777powers
Повідомлень: 3812
З нами з: П'ят, 19 липня 2013, 19:59
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: меган3 1.9 dci
Дякував (ла): 0
Подякували: 1 раз

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення ostin777powers » Вів, 08 квітня 2014, 18:00

igogo, я взагалі не знаю про шо мова йде :unsure
Купуєш пасажира, і як треба відкручуєш сідухи і вперед...
Чого всі думають шо ти маєш доказувати дайцам шо ти не олень...хай він тобі докаже шо не можна відкручуавти сидіння і випише протокол на то :shout
П/С я з 3 рядної каравели відкручували задю лавку і гасав з грузом і без ...і з пасажирами і без пасажирів...і навіть разом...коли везли строй матеріали в карпати...то правда спитали чеки дайци, певно думали шо вкрали ...завалений бус такий був шо аж повз по землі...і на сидіннях лежало ззаду...і нас 3 їхало :D
Бери пасажира 8-) тема ні про шо :D
Ми мусимо визнати очевидне: тебе зрозуміє лише той, хто хоче зрозуміти.

Olexandr
Повідомлень: 773
З нами з: Чет, 30 червня 2011, 14:03
Ім'я: Олександр
Стать: чоловік
Авто: Пежо Експерт
Номер: ВС9417ВМ
Звідки: львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Olexandr » Вів, 08 квітня 2014, 21:11

ти .в легковій теж будеш боятися сідушки зняти.Бери пасажира і непарся,помаксимуму зможеш і людей везти як треба і сидухі знімеш набьєш хоть під завязку.А то що дай може тебе розвести,то він може до чогось інакшого домахатись :D

Інженер
Повідомлень: 1966
З нами з: Нед, 02 березня 2014, 20:34
Ім'я: Олександр
Стать: чоловік
Авто: Megane III
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 1 раз

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Інженер » Сер, 09 квітня 2014, 07:59

Olexandr писав:ти .в легковій теж будеш боятися сідушки зняти.Бери пасажира і непарся,помаксимуму зможеш і людей везти як треба і сидухі знімеш набьєш хоть під завязку.А то що дай може тебе розвести,то він може до чогось інакшого домахатись :D
Погоджусь :-) І не треба нікому нічого доказувати, хай тобі доказує що ти не правий...Головне вміти коректно пояснити працівника ДАІ, що в тебе в машині повний порядок і в голові також :D

Demyan
Повідомлень: 2903
З нами з: Вів, 28 березня 2006, 12:25
Стать: чоловік
Авто: Mersedes W124 E 2.0, Kia Soul 1.6
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення Demyan » Сер, 09 квітня 2014, 08:05

Інженер писав: І не треба нікому нічого доказувати, хай тобі доказує що ти не правий
В штрафах і адмін практиці троха по іншому - він виписує протокол, а якщо ти не згідний - подаєш в суд і кажеш, чому він не правий і що не правильно виписав протокол. Тоді суд або скасовує і той даєць має отримати догану або ж не скасовує якщо все правильно виписано.

igogo
Повідомлень: 32
З нами з: Пон, 23 квітня 2012, 15:13
Стать: чоловік
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Бус пасажир, вантажопасажир, вантажний різниця?

Повідомлення igogo » Сер, 09 квітня 2014, 09:51

Novel писав: Загрузи піддон цегли в пасажира і повези додому і не дай боже ДТП чи гальманеш та цегла тобі в башку залетить!
Ну тут діє приказка для дурака закон не писаний. В таких випадках і бетонна перегородка не спасе.
Demyan писав: Якщо для сім'ї і щось перевозити - то універсала вистачить.
Я маю універсала. Тут питання не те що брати, а в юридичних нюансах експлуатації бусів.
Інженер писав: .Головне вміти коректно пояснити працівника ДАІ
Та то ясно. Можна і п'яним їхати і їм "коректно" пояснити що це так має бути. Питання іменно як то виглядає з формального боку. Які обмеження в експлуатації мають пасажирські буси по закону, чи вони узагалі ніде не прописані?

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 28 гостей