Автомобілі вітчизняного виробництва та їх обслуговування

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

2102
TIGER-NIGER
Повідомлень: 3951
З нами з: Пон, 12 лютого 2007, 15:38
Стать: чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: 2102

Повідомлення TIGER-NIGER » Суб, 22 грудня 2012, 16:08

t309, 100 процентів))))) я тож пару раз думаав)))))

пропоную назву дослідження ДВС напиленого по космічній технології)))

VETERAN
Повідомлень: 5195
З нами з: Вів, 05 травня 2009, 15:34
Авто: ВАЗ 2101/1971
Звідки: Львів
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 32 рази

Re: 2102

Повідомлення VETERAN » Суб, 22 грудня 2012, 17:07

До речі, колись була така "тєма" - додавали алмазну пасту (1 мікрон) до масла в мотор. Казали, що покращується робота двигуна. Мене не копайте - я такого не робив - тільки чув.
Щодо "космічних технологій". Я працював тоді в НДІ і займався розробкою технології виготовлення сонячних батарей шляхом лазерної імплантації домішок в p-n перехід. Робилось це просто - напилювали кілька мікрон якогось металу на напівпровідниковий матеріал і стріляли по тому з лазера. Виходив діод, який світло перетворював у електрику. Паралельно хлопці займалися лазерною обробкою матеріалів. Брали старий колінвал, напилювали, або гальванічно садили на нього хром, чи інший метал і стріляли лазером. Виходило дуже сильне локальне нагрівання поверхні, але надзвичайно короткочасне. В результаті майже весь хром випаровувався, а невелика частина його вплавлялася в поверхню (виходив сильно легований матеріал) і одночасно загартовувався поверхневий шар. Твердість була, як у алмаза. Крутився той колінвал пів року в маслі з абразивом і не зношувався. Але коштував він мільйони. Тому технологія і залишилась тільки в наукових статтях.

Аватар користувача
AnGeL
Повідомлень: 11675
З нами з: Пон, 11 квітня 2011, 19:03
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: ホンダ前奏曲
Дякував (ла): 28 рази
Подякували: 29 рази

Re: 2102

Повідомлення AnGeL » Суб, 22 грудня 2012, 17:10

TIGER-NIGER писав: пропоную назву дослідження ДВС напиленого по космічній технології)))
коли той мотор вклякне, або хоча б прийдеться його вскривати, дам тобі знати, приїдеш, будеш досліджувати :D
Хондоводи настільки сурові....
_____________________________

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей