Автомобілі вітчизняного виробництва та їх обслуговування

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

АКБ, заряд
King265
Повідомлень: 94
З нами з: Сер, 17 жовтня 2012, 20:33
Ім'я: Віктор
Стать: чоловік
Авто: ВАЗ 21063, Volkswagen Golf 2 1.8
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

АКБ, заряд

Повідомлення King265 » Сер, 05 грудня 2012, 11:40

В мене виникло цікаве запитання,якщо хтось знає, підкажіть будь-ласка. Після того, як повністю на сервісі зарядили акумулятор і зробили все по електриці і генераторі, вроді все нормально заводиться, але пройшло три тижні від зарядки і я з кожним тижнем чую, що акумулятору важче заводитись, на сервісі де діагностували і заряджали акумулятор сказали, що він хороший. Заряд в межах норми там 14 з чимось14.8 вроді, коли включаю фари заряд не падає, при дальньому падає до 13.8, що в межах норми, на масу нічого не бере. Машина вас 21063, тому є датчик температури і включається вентилятор охолодження двигуна, в пробках він часто вмикається. Чи може падати до недопустимої норми заряд акума, коли включається вентилятор? При включеному вентиляторі заряд не міряв.

zelja
Повідомлень: 2773
З нами з: П'ят, 19 березня 2010, 23:51
Ім'я: /
Стать: чоловік
Авто: /
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення zelja » Сер, 05 грудня 2012, 11:43

може це все повязано із настанням холодів і густого літнього масла? ;)

King265
Повідомлень: 94
З нами з: Сер, 17 жовтня 2012, 20:33
Ім'я: Віктор
Стать: чоловік
Авто: ВАЗ 21063, Volkswagen Golf 2 1.8
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення King265 » Сер, 05 грудня 2012, 12:04

можливо, якщо чесно я не знаю, тому і запитую і хочу почути різні варіанти)я щось про те і не подумав що масло при морозі загустиває)))))

ibit
Повідомлень: 497
З нами з: Чет, 22 жовтня 2009, 14:41
Ім'я: Igor
Стать: чоловік
Авто: 1 Копійка
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення ibit » Сер, 05 грудня 2012, 12:47

King265, провір яка напруга із включеним вентилятором... може бути що машина більше розряжається ніж заряджається, і поступово акум стає недозаряджений, як варіант погані дроти і контакти, що у вазах є сильно болячкою... магазинні дроти це повне фуфло (( принаймі не бачив ще хороших дротів...

провір масу двигуна..
із загустіванням масла може бути важче завести але не так щоб це дуже було видно... можуть бути погані дроти до стартера! + контакт у втягуючому підгорівший..., або стартер вже на підході до ремонту і заміни втулок і щіток...

King265
Повідомлень: 94
З нами з: Сер, 17 жовтня 2012, 20:33
Ім'я: Віктор
Стать: чоловік
Авто: ВАЗ 21063, Volkswagen Golf 2 1.8
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення King265 » Сер, 05 грудня 2012, 12:50

ibit писав:King265, провір яка напруга із включеним вентилятором... може бути що машина більше розряжається ніж заряджається, і поступово акум стає недозаряджений, як варіант погані дроти і контакти, що у вазах є сильно болячкою... магазинні дроти це повне фуфло (( принаймі не бачив ще хороших дротів...

провір масу двигуна..
із загустіванням масла може бути важче завести але не так щоб це дуже було видно... можуть бути погані дроти до стартера! + контакт у втягуючому підгорівший..., або стартер вже на підході до ремонту і заміни втулок і щіток...
Ясно, причин можу бути дуже багато...Дякую за відповідь.

ibit
Повідомлень: 497
З нами з: Чет, 22 жовтня 2009, 14:41
Ім'я: Igor
Стать: чоловік
Авто: 1 Копійка
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення ibit » Сер, 05 грудня 2012, 13:05

King265, якщо є бажання самому розібратись із причиною, і якщо є вольтметр, тоді зробити такі заміри(тестер включений на вимірювання напруги до 20В...):
1. провір чи хороша маса на двигуні( один щуп на корпус двигуна, а другий на мінусову клему, і хай помічник заводить машину, якщо напруга близька до 0 то усе гуд, якщо піднімається 0,5В 1В, 2В , 3В , 4В в тоді погана маса або до кузова або на клемі або дріт маси затонкий)
2. якщо у 1 пункті усе гуд, тоді провір на скільки падає напруга на проводах і втягуючому до стартера(1 дріт на "+" акума, а другий Прямо на стартер, а саме на болт на втягуючому той що ближче до стартера), знову ж таки якщо близька до 0 при заведенні ,тоді усе гуд, а інакше варто провірити аналогічно втягуюче і щось міняти, втягуюче або дроти...
це краще робити на холодному двигуні, бо інакше можна попектись до випускного колектора....

Аватар користувача
vazik
Повідомлень: 1861
З нами з: Пон, 27 жовтня 2008, 22:18
Ім'я: Тарас
Стать: чоловік
Авто: DAEWOO Lanos 1.5 SE, ZAZ SENS 1.3
Номер: ВС
Звідки: Львів (р-н Південний базар)
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: АКБ, заряд

Повідомлення vazik » Сер, 05 грудня 2012, 13:27

King265, варіантів море, в самого до недавна був ВАЗ, і я дуже часто стиквся з різними проблемами!
1. Простіша причина, що хоч і заряджали тобі АКБ і перевіряли, але не всі мастєра в нас люксові, тому причиною може бути, що із зміною, температури, змінюється густина електроліту, а відповідно і пусковий може зменшуватись! Можливо ємність АКБ погана, і при тривалій їзді по місту йде недозаряд, через включення вентилятора, фар, і купу всякого електроустаткування.... тобто більше витрачається ніж заряджається!
2. перевір все що написав ibit, він 100% правий, і такі ситуації часто бувають і дуже часто чергуються, як не одне то друге.
3. ще подивись на скільки падає заряд на момент пуску мотора!
Тобто приходиш, машина холодна (з ночі) Вольтметром поміряй, скільки вольт показує АКБ. Помім посади когось, хай заводить двигун! і на момент прокрутки стартером подивись до скількох вольт падає напруга!!!!
Потім все це ж саме попробуй на прогрітому двигуні!!!!
Таким чином можна буде прикинути стан АКБ!
Я за допомогою такого тесту за пару заходів і за пару днів вияснив, що в мене просто АКБ вже почав здихати!
Причиною, був перезаряд на попередньому генераторі, який валив 15-17В зарядки! Від того почали сипатись пластини в АКБ!
Ємність падала, АКБ нічого не "тримав"
Ситуація вирішилась заміною АКБ!
:D :D :D

Аватар користувача
vazik
Повідомлень: 1861
З нами з: Пон, 27 жовтня 2008, 22:18
Ім'я: Тарас
Стать: чоловік
Авто: DAEWOO Lanos 1.5 SE, ZAZ SENS 1.3
Номер: ВС
Звідки: Львів (р-н Південний базар)
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: АКБ, заряд

Повідомлення vazik » Сер, 05 грудня 2012, 13:29

King265, результат відпиши, самому цікаво!
:D :D :D

King265
Повідомлень: 94
З нами з: Сер, 17 жовтня 2012, 20:33
Ім'я: Віктор
Стать: чоловік
Авто: ВАЗ 21063, Volkswagen Golf 2 1.8
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення King265 » Сер, 05 грудня 2012, 13:36

ibit писав:King265, якщо є бажання самому розібратись із причиною, і якщо є вольтметр, тоді зробити такі заміри(тестер включений на вимірювання напруги до 20В...):
1. провір чи хороша маса на двигуні( один щуп на корпус двигуна, а другий на мінусову клему, і хай помічник заводить машину, якщо напруга близька до 0 то усе гуд, якщо піднімається 0,5В 1В, 2В , 3В , 4В в тоді погана маса або до кузова або на клемі або дріт маси затонкий)
2. якщо у 1 пункті усе гуд, тоді провір на скільки падає напруга на проводах і втягуючому до стартера(1 дріт на "+" акума, а другий Прямо на стартер, а саме на болт на втягуючому той що ближче до стартера), знову ж таки якщо близька до 0 при заведенні ,тоді усе гуд, а інакше варто провірити аналогічно втягуюче і щось міняти, втягуюче або дроти...
це краще робити на холодному двигуні, бо інакше можна попектись до випускного колектора....
Недавно міняв мінусову клєму в зборі, плюсову в зборі, релє ставив нове, те що з запобіжником, підтягували ремінь генератора, вроді все норм, в мене є варіант, що може падає заряд, коли включається вентилятор або тому, що я їжджу 50 км по місту, потім в мене машина стоїть 5 днів в гаражі, потім знов два дня їзджу по місту 50 км і знов в гараж.може тому він і сідає потихеньку?акум новий, йому тільки пів року, там де заряджав, після зарядки сказали що він в ідеальному стані, що навіть в магазині такий важко знайти...

Аватар користувача
vazik
Повідомлень: 1861
З нами з: Пон, 27 жовтня 2008, 22:18
Ім'я: Тарас
Стать: чоловік
Авто: DAEWOO Lanos 1.5 SE, ZAZ SENS 1.3
Номер: ВС
Звідки: Львів (р-н Південний базар)
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: АКБ, заряд

Повідомлення vazik » Сер, 05 грудня 2012, 13:47

King265 писав: Недавно міняв мінусову клєму в зборі, плюсову в зборі, релє ставив нове, те що з запобіжником, підтягували ремінь генератора, вроді все норм, в мене є варіант, що може падає заряд, коли включається вентилятор або тому, що я їжджу 50 км по місту, потім в мене машина стоїть 5 днів в гаражі, потім знов два дня їзджу по місту 50 км і знов в гараж.може тому він і сідає потихеньку?
притакій ситуації було б для старішого АКБ!
Але не для
King265 писав: акум новий, йому тільки пів року, там де заряджав, після зарядки сказали що він в ідеальному стані, що навіть в магазині такий важко знайти...
І то вони перегнули вже!
Он купив я машину півтора місяці тому, попередній власник сказав що АКБ поміняв, йому тільки 4 місяці!
А на 3 день як в мене була машина, до того їздила всьо люкс, ніяких намьоків, а тут зранку вихожу, сідаю, гоп, а двигун при старті тільки пів оборота і вмер, лампочки тухнуть, відпускаю ключ, лампочки загоряються! Поки дві години їхдив другим автомобілем і дроти в гаражі брав, щоб прикурити.... потім по приїзду, навіть сигналка вмерла, ц/з навіть не відкрило!
Виявляється, АКБ замкнув! Я був здивований, як так, новий АКБ! :shock
А сусід мій niama, каже що таке буває, АКБ можуть самі по собі замикати! Прийшлось міняти АКБ на нову!

Так, от до чого я веду ці всі історії, що якщо в тебе АКБ новий, то нема гарантії, що він в хорошому стані і йому нічого нема!
Перевір ще так як я написав на пост вище!
:D :D :D

ibit
Повідомлень: 497
З нами з: Чет, 22 жовтня 2009, 14:41
Ім'я: Igor
Стать: чоловік
Авто: 1 Копійка
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення ibit » Сер, 05 грудня 2012, 14:07

King265 писав: Недавно міняв мінусову клєму в зборі
ось із цього моменту треба провіряти, раз міняв на НОВУ магазинну тоді провіряй якраз її .. тепер магазинні клеми ФУФЛо повне.. там дріт той що ніби залитий у середині клеми свинцевої немає контакту в середині, заводь зранку машину холодну і після кількох спробу азведення, провір чи дріт не став теплий і чи клема не гріється.... якщо є нагрів дроту то вкидай йог оу смітник, на торпедо або у магазині купи дріт для зварювальних апаратів "КГ" січенням 25 -35мм2 і латунну клему і спаяй до купи і буде щася.... таким самим макаром і до стартера поміняти дріт треба, тоді навіть на сівшому акумі усе буде іти в стартер а не нагрів дротів....
vazik писав: і на момент прокрутки стартером подивись до скількох вольт падає напруга!!!!
тут є нюанс, напруга може падати і до 10В на самому дійсно акумі СПРАВНОМу, у мене таке було. .і думав що то здох він, а виявилось що якір стартера коротив на корпус через розбиті втулки і робив сильне КЗ... а з вигляду виглядало що акум не тяне..... тут ще б стурм поміряти стартера :sing

Аватар користувача
alexandro
Повідомлень: 517
З нами з: П'ят, 15 липня 2011, 14:55
Ім'я: Юра
Стать: чоловік
Авто: Ford Focus Ghia
Номер: 1875
Звідки: Zhovkva
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення alexandro » Сер, 05 грудня 2012, 14:20

а ще можеш поміряти плотність електроліту.
бо я купив новий акум в серпні , а вчора замірив плотність, 1.22 навіть не має, отож поміряй - бо якщо мала плотність - то при морозах навіть не заведеш

King265
Повідомлень: 94
З нами з: Сер, 17 жовтня 2012, 20:33
Ім'я: Віктор
Стать: чоловік
Авто: ВАЗ 21063, Volkswagen Golf 2 1.8
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення King265 » Сер, 05 грудня 2012, 14:27

alexandro писав:а ще можеш поміряти плотність електроліту.
бо я купив новий акум в серпні , а вчора замірив плотність, 1.22 навіть не має, отож поміряй - бо якщо мала плотність - то при морозах навіть не заведеш
заміряли, всі процедури робили три тижні чи то місяць назад, коли заряджали акум, там на Зеленій є сервіс акумуляторів, досить хороший, багато хто туди їздить.

Аватар користувача
vazik
Повідомлень: 1861
З нами з: Пон, 27 жовтня 2008, 22:18
Ім'я: Тарас
Стать: чоловік
Авто: DAEWOO Lanos 1.5 SE, ZAZ SENS 1.3
Номер: ВС
Звідки: Львів (р-н Південний базар)
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: АКБ, заряд

Повідомлення vazik » Сер, 05 грудня 2012, 14:28

ibit писав: тут є нюанс, напруга може падати і до 10В на самому дійсно акумі СПРАВНОМу, у мене таке було.
то якийсь модний АКБ з показником на старті 10В
падає до 8-9В середньостатистичний АКБ! але то таке...
ibit писав: на торпедо або у магазині купи дріт для зварювальних апаратів "КГ" січенням 25 -35мм2 і латунну клему і спаяй до купи і буде щася.... таким самим макаром і до стартера поміняти дріт треба, тоді навіть на сівшому акумі усе буде іти в стартер а не нагрів дротів....
о, ото факт! сам колись таке робив!!!!!! А то одного разу новий дріт маси розлісся, я його нормально перекусив, глянув а там пару волосків того дроту, одна ізоляція! фуфло тулять - полюбому!
:D :D :D

King265
Повідомлень: 94
З нами з: Сер, 17 жовтня 2012, 20:33
Ім'я: Віктор
Стать: чоловік
Авто: ВАЗ 21063, Volkswagen Golf 2 1.8
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення King265 » Сер, 05 грудня 2012, 14:34

поїжджу подивлюсь, якщо буде зовсім слабо крутити або здохне то вже точно буду шукати причину, може придираюсь)))

ibit
Повідомлень: 497
З нами з: Чет, 22 жовтня 2009, 14:41
Ім'я: Igor
Стать: чоловік
Авто: 1 Копійка
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення ibit » Сер, 05 грудня 2012, 14:39

vazik писав:
то якийсь модний АКБ з показником на старті 10В
падає до 8-9В середньостатистичний АКБ! але то таке...
сьогодні піду обовязково провірю ситуацію на даний момент..останні рази коли міряв напругу літом, при заведенні, то нижче 11 не падало! :) ., не має падати напруга так низько! акум дохленький, коли такі показники, аж до 8 падало коли розрядив вже був акум тим коротящим стартером..

Аватар користувача
Tarik
Повідомлень: 1183
З нами з: Сер, 21 вересня 2011, 08:04
Ім'я: Тарас
Стать: чоловік
Авто: 2114
Дякував (ла): 0
Подякували: 4 рази
Контактна інформація:

Re: АКБ, заряд

Повідомлення Tarik » Сер, 05 грудня 2012, 20:51

запитаю тут. На заведеній напруга на клемах 14.1 В. При включенні ближнього світла і пічки падає до 13.9-13.8. То норм?
093 12-88-907

ibit
Повідомлень: 497
З нами з: Чет, 22 жовтня 2009, 14:41
Ім'я: Igor
Стать: чоловік
Авто: 1 Копійка
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення ibit » Сер, 05 грудня 2012, 20:58

Tarik, +/- норм... холості при цьому які?

Аватар користувача
Tarik
Повідомлень: 1183
З нами з: Сер, 21 вересня 2011, 08:04
Ім'я: Тарас
Стать: чоловік
Авто: 2114
Дякував (ла): 0
Подякували: 4 рази
Контактна інформація:

Re: АКБ, заряд

Повідомлення Tarik » Сер, 05 грудня 2012, 21:05

то якшо підтримати обороти 1100+
якшо 800-850 , то менший заряд
093 12-88-907

ibit
Повідомлень: 497
З нами з: Чет, 22 жовтня 2009, 14:41
Ім'я: Igor
Стать: чоловік
Авто: 1 Копійка
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: АКБ, заряд

Повідомлення ibit » Сер, 05 грудня 2012, 21:19

Tarik, як по книжці бути має я не знаю(треба шукати і тоді буде точно відомо, треба знати предаточне число шківів і тоді відповідно від оборотів рахувати на яких оборотах працює генератор і що він по характеристиках має видавати при таких оборотах :sing
Зображення
http://www.vtnauto.com/ru/2108.html ), бо це зележить який генератор стоїть(Ампраж), бо у мене не рідний а вісімйорочний, у брата також вісімйорочний, але на різних оборотах у нас по різному гени працюють, коли був рідний2101, то він взагалі єлі справлявся на холостих.......
розраховано що машина не буде на холостих повністю навантажена, а от при їзді повинен нормально видавати.

провір чи ремінь не боксує, він може і безвучно буксувати при навантаженні, і тоді теж буде просідання напруги.
причин як зазвичай може бути 100, це ж ВАЗ :D
Востаннє редагувалось Сер, 05 грудня 2012, 21:25 користувачем ibit, всього редагувалось 2 разів.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 31 гостей