Автомобілі вітчизняного виробництва та їх обслуговування

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Відповісти
Ремонт необслуговуваного акума
Аватар користувача
Borya
Повідомлень: 301
З нами з: Пон, 03 лютого 2014, 22:36
Ім'я: Andrian
Стать: чоловік
Авто: ТАЗ 2105
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Borya » Сер, 26 листопада 2014, 11:15

Може й десь пробігала така тема, але напишу про свій власний досвід. На мому тазіку 5ї моделі стоїть "нєобслуживаємайя" батарея фірми "Пєдаліст", куплялась в кінці 2007 року, каталась 4 роки на Скудо, потім здохла бесповоротно, не заводила навіть літом, потім 2 роки лежала догори ногами коло гаража :D і накінець попала до мене, для здачі на драгмєтал :D Перше чим нести на вагу, я вирішив його підзарядити, помірявши напругу якої там не було, він бідолага аж переполюсовку дістав, я підключив зарядне і почав його ганяти заряд-розряд, за пару днів клієнт ожил і він якось з горем пополам перезимував минулу зиму в машині на вулиці. Памятаю шо тільки 3 рази його носив до хати на зарядку, бо не міг з 5 разу завести авто, а так то шептав потроху.
Того року вирішив я його здати в утіль :D , ходив вибирав новий акк, але толком нічо й не знайшов, або ціна занебесна, або не було в наявності, або специ з авторинку гарантій не давали, бо я хотів або 65ку або 72, нашо получав відповідь, гарантіїї нє будєт, а я тоді ну то давай на 100 грн дешевше якшо без гарантіїї, а нєт, а то пішли тоді в гузно :D А тут ше курс долара піднявся, як в святого отця на весіллю, корочє забив я на покупку і вирішив по максимуму реанімувати акк, авось ше троха проживе, памятаю як на своїй 6ці 2 роки катався з аком в якого плюсова клема всередині відлетіла, попередній власник постарався :D нічо, не памятаю шоб пхав хоч раз :beer
Значитсо по дєлу, акк в мене такий:

Зображення

пробував зняти кришку верхню шоб добратися до пробок, ага викусі, вона щільно запаяна на заводі і як кажуть америкоси навіть електроліт сі невивітрює :D , погугливши в неті я найшов тільки один випадок коли з нею хтось возився і вскрили їй одноразово чєрдак, після того пішла вона на вагу. Мені таке не підійшло і я вирішив насверлити дірочок навпроти банок діаметром 3 мм, після того шприцом на 20 кубиків заміряв рівень електроліту в банках на атсос, як казали янкі дійно не вивітрюється, окромя крайньої банки, там було нижче пластин на 2 см. Замірявши плотнісь електроліта дійшов висновку що потрібно влити кислоту, залив і о чудо, за неділю стоянки на аці було 12.8 вольта, при оборотах стартера 10.9-11.2 в залежності тепер від температури на дворі, тамтого року акк при нульовій температурі вже починав брикатися. Так що клієнт ожил, польот поки що нормальний, подивимся що скажуть морози під -20. На скудіку той акк не мав передишки ні днем ні вночі, крутив того дізєля по пару сот раз на день :D а тепер на тазіку доживає свою старість :angel :beer .
Зразу напишу, що маю можливість купити новий акк, але тепер не маю бажання, вся процедура по заливці електроліту і запаюванні дирок зайняла не більше пів години, слідуюче :D йя в курсі, що на таз мають йти батареї меншої ємності, а то як кажуть гаражні майстри і круті базарні мєнеджєра, нєдазаряд всяка црака-пєрдяка, ми ето уже проходілі :D Для мене важливо був сам експеримент :D , доооо, після того, як я похвалився старому власнику акка, він сказав шо віддасть свій 4річний акк з свого скуддіка безвоздмєздно мені :D , так шо аканомія таваріщі повинна бути аканомною, то ше казав такий лисий і гарбатий дядя з масляною плямою на голові :D :beer
В декого аки і по пів року не ходять, так шо не варто його цінити по 8 грн за кіло, може попробувати розібратись жоо к чєму і дати йому друге життя, нооо не все залізо даєся ремонту... :D Дякую за увагу :-)
Шашлик бєз водкі єдят только сабакі! :D

Аватар користувача
Borya
Повідомлень: 301
З нами з: Пон, 03 лютого 2014, 22:36
Ім'я: Andrian
Стать: чоловік
Авто: ТАЗ 2105
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Borya » Сер, 26 листопада 2014, 11:22

Дооо, забув картинку де дзюри сверліти, їх можна і меншим серлом, 1 мм наприклад:

Зображення
Востаннє редагувалось Сер, 26 листопада 2014, 11:33 користувачем Borya, всього редагувалось 2 разів.
Шашлик бєз водкі єдят только сабакі! :D

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Liuskywalker » Сер, 26 листопада 2014, 11:26

я подібним чином колись свій реанімовував , повною заміною електроліту , правда без сверління , пробки були :)
А так - респект за роботу ,канєха , але то все - від бєдності :D Такими маніпуляціями ти не даєш заробити виробнику , баригам і в глобальному масштабі , ти - врєдітєль для економіки :p :D :D :D :shout (шутка)
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
Borya
Повідомлень: 301
З нами з: Пон, 03 лютого 2014, 22:36
Ім'я: Andrian
Стать: чоловік
Авто: ТАЗ 2105
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Borya » Сер, 26 листопада 2014, 11:30

:D йя врєдітєль не тільки тому, йя шей на ровері за 5.5 року наїздив 36 000 км :D :D :D , ото я врєд бензиновим магнатам приніс, а екологіїї, скільки горілки було випито і піва :D
Шашлик бєз водкі єдят только сабакі! :D

Аватар користувача
FENIX
Повідомлень: 1438
З нами з: Вів, 10 травня 2011, 13:04
Ім'я: Yura
Стать: чоловік
Авто: Hyundai Elantra Hd акпп
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 19 рази

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення FENIX » Сер, 26 листопада 2014, 17:29

це що получається що в любому акумуляторі який здише можна просто електроліт поміняти і він далі буде крутився як молодуха? :-)
...

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Liuskywalker » Сер, 26 листопада 2014, 18:23

FENIX писав:це що получається що в любому акумуляторі який здише можна просто електроліт поміняти і він далі буде крутився як молодуха? :-)
Не завжди, стан пластин має значення. Але при ціні електроліту 30 чи 50 грн/л чому б не спробувати[emoji12]
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
Borya
Повідомлень: 301
З нами з: Пон, 03 лютого 2014, 22:36
Ім'я: Andrian
Стать: чоловік
Авто: ТАЗ 2105
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Borya » Сер, 26 листопада 2014, 19:07

В принципі тоже з тим стикався що заміна електроліта дає акумулятору шанс на друге життя, але тут дійсно дуже залежить від стану плючових пластин, якщо вони зверху вже покрошились, а знизу осад на 2 сантиметра, то смислу купляти новий електроліт немає, там просто саморозряд буде сумашедший, а так можна пробувати, в 70% акку можна ше на 2 роки продовжити життя, в більшості випадків що я бачив, це в одній, або в двох з банках плотність електроліту низька і банки грають муму всьому акумулятору, відповідно пусковий струм малий, саморозряд, недозаряд і всяке різне, карочє в гіршому випадку завжди можна його мінєти на новий :D
Дооо, ареометр до ака я бачив по 20ці гривень, там шей тосол ним можна мірєти :D
Шашлик бєз водкі єдят только сабакі! :D

Аватар користувача
MAECTP0
Повідомлень: 7285
З нами з: Вів, 22 лютого 2011, 11:17
Ім'я: Василь
Стать: чоловік
Авто: TDI
Дякував (ла): 29 рази
Подякували: 6 рази
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення MAECTP0 » Чет, 27 листопада 2014, 09:19

Borya, ти дірки на ОККО свердлив чи там видно якось де? й чим запаював?
Borya писав: ото я врєд бензиновим магнатам приніс
то от через кого ціни на пальне підняли :angry
"Найкраща колискова - звук двигуна, що працює" (с) BoomBox

Аватар користувача
Borya
Повідомлень: 301
З нами з: Пон, 03 лютого 2014, 22:36
Ім'я: Andrian
Стать: чоловік
Авто: ТАЗ 2105
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Borya » Чет, 27 листопада 2014, 15:34

MAECTP0 писав: Borya, ти дірки на ОККО свердлив чи там видно якось де? й чим запаював?

Borya написав:
ото я врєд бензиновим магнатам приніс

то от через кого ціни на пальне підняли
Блін поки цитував, то ОККО дійшло :D :D :D жжотє батєнька! :beer Де сверлити дирки видно на любому аці, практично на всіх 99% акумів, якщо придивитися збоку на нього, то буде видно розділи пластин по секціях, в тих місцях пластмаса має западини, якщо і не так сильно видно, то береться лінійка, міряється, ділиться на 6 секцій, малюється межі простим олівцем, вибирається їхня середина і ставиться крапка посередині банки, ну і сверлиться в тому місці, але так акуратно з чувством на малих обертах, без іскор на щітках дрелі :D бажано сверлом не більше 2 мм. Дааа, є адин нюанс, я вже точно не памятаю в яких банках, толі 2 і 4, можна попасти на спайку пластин, я якось їх проскочив на 1-3 мм, ну але електроліт можна буде долити все одно без проблем. Бажано сверлити більше до краю, там точно нічо мішати не буде, голкою шприца замірюється рівень електроліта, ну і можна в баночку його злити троха, щоб ареометром плотність заміряти, це бажано зробити!
Клеїв я ці дири пістолетом з пластмасовим клеєм, такі палочки прозорі, є чорні, той пістолет їх нагрває і можна під тиском втиснути в дюру, клеїть дуже добре, перед тим треба дирку висушити, обезжирити, нейтралізувати залишки електроліту содою на тряпочці, але якщо все акуратно проводилось, то навіть краплини електроліту не повинно вилитись. Запаювати треба так, шоб шей зверху капля була діаметром 1 см, потім це все зрізається канцелярским ножем і чіча-ляля, вроді всьо :D
Але бувають ше такі необслуживаяємиєї, що там можна скулупнути верхню кришку і під нею добратися до пробок, так шо спочатку не треба відіть цель, но нє відєть прєпятсвій, коротше роздуплитись шо за акк, а тоді йому крутити геніталій :-)
Дооо, то не через мене ціну підняли на бєнзін, то через тих мальчіків в вєлотрусіках на тонкіх кальосіках, я через них тожа страдаю з такою ціною на кєрасін :D :D :D :D :D
Шашлик бєз водкі єдят только сабакі! :D

Аватар користувача
wklef
Повідомлень: 3075
З нами з: Чет, 11 вересня 2008, 15:34
Ім'я: Віктор
Стать: чоловік
Авто: Лантух J4 , зубило
Звідки: Львів
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 0

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення wklef » Чет, 27 листопада 2014, 16:00

Borya писав: Дооо, то не через мене ціну підняли на бєнзін, то через тих мальчіків в вєлотрусіках на тонкіх кальосіках, я через них тожа страдаю з такою ціною на кєрасін

да ф їх ц.ка всьо більшає і більшає. В мене тут вже один собі прикупив :D , тішиться і чекає літа :shout . Кароч педавалос натуральний :facepalm

А так ідея про ремонт ваще ніщякова :-)
То не наші єноти :)

sashanova
Повідомлень: 3348
З нами з: Чет, 19 січня 2012, 10:55
Ім'я: Sasha
Стать: чоловік
Авто: був Х5
Звідки: Львів
Дякував (ла): 96 рази
Подякували: 154 рази

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення sashanova » Чет, 27 листопада 2014, 16:15

А так ідея про ремонт ваще ніщякова
Ідея стара як світ :-) ше мій батя років з 25 назад роспанахував старі радянські акуми (чорні такі, банки смолою в корпусі залиті) і з 2-3 неробочих робив один робочий (міняв банки) заливав свіжий електроліт , на зарядку і агонь :happy я тоже по вище описаній технології (тільки я зовсім електроліт старий витягував, заливав дистилят для промивки, потім вже свіжий електроліт) привів до життя пару штук акумів :-) правда ненадовго, наскільки пригадую хватало десь на рік-півтора далі просто тупо сипалися пластини :cry

Аватар користувача
Borya
Повідомлень: 301
З нами з: Пон, 03 лютого 2014, 22:36
Ім'я: Andrian
Стать: чоловік
Авто: ТАЗ 2105
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Borya » Чет, 27 листопада 2014, 18:10

:D Я тоже за сцовка, ще школотою, старі 55ки викурочував з бітуму і робив америку, навіть було таке, що дві мінусових пластини одну в одну запихав і воно шей працювало потім :D памятаю ті часи епти :D :D :D масло для жигуля з Камаза зливали :D , над масляним фільтром шаманили :facepalm бля просто страна глобального дєфіцита була якась... :facepalm
І ше одно, амортизаційну вилку до вєла придумав не Гаррі Фішер :D в ті далекі часи я їздив на казльонку в якому зламав передню вилку, яку замінити не мав на шо :D то я дістав стару вилку від вєла україни, а вона була довша на 5 см, то батя мій всунув на неї гуму від старого стабілізатора. :D Коротше все взборі було похоже на чоппер в якому вилка мала плавний хід 2 см :D :D :D вот так вот таваріщі :sing
Шашлик бєз водкі єдят только сабакі! :D

Аватар користувача
MAECTP0
Повідомлень: 7285
З нами з: Вів, 22 лютого 2011, 11:17
Ім'я: Василь
Стать: чоловік
Авто: TDI
Дякував (ла): 29 рази
Подякували: 6 рази
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення MAECTP0 » Чет, 27 листопада 2014, 23:29

то фігня... от коли на танковий завод прийшли з чехії танки на ремонт й там замість 24вольтового було 2 по 12. ото була тема
поставили такий в багажнік - бо не влазив. й Жильме наше офігівало від пускового :)))
"Найкраща колискова - звук двигуна, що працює" (с) BoomBox

Аватар користувача
Borya
Повідомлень: 301
З нами з: Пон, 03 лютого 2014, 22:36
Ім'я: Andrian
Стать: чоловік
Авто: ТАЗ 2105
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Borya » П'ят, 28 листопада 2014, 10:14

MAECTP0 писав:то фігня... от коли на танковий завод прийшли з чехії танки на ремонт й там замість 24вольтового було 2 по 12. ото була тема
поставили такий в багажнік - бо не влазив. й Жильме наше офігівало від пускового :)))
:D Не тільки на танковий, а 117й аки лужні від вертольота з посрібленими пластинами, тоже 24 вольта, їх як в паралель зліпив 2 по 12 і з багажніка токопроводящі штанги по дну в капот кинув, то можна було бензини не заправляти, на одному акумі їздити :D :D :D
На запорі в нас від комбайна стояв, там генератора не треба було, зарядив раз в пів року і їздиш :D :facepalm ото часи були, завидую тим людям хто за ними жаліє :D
Шашлик бєз водкі єдят только сабакі! :D

sashanova
Повідомлень: 3348
З нами з: Чет, 19 січня 2012, 10:55
Ім'я: Sasha
Стать: чоловік
Авто: був Х5
Звідки: Львів
Дякував (ла): 96 рази
Подякували: 154 рази

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення sashanova » П'ят, 28 листопада 2014, 10:50

Не тільки на танковий, а 117й аки лужні від вертольота з посрібленими пластинами,
були такі, тільки не від вертольота а від МІГа :-) 117 в жизні хелікоптерів не ремонтував 8-)
ото часи були, завидую тим людям хто за ними жаліє
Чому заздрити там? :facepalm

Аватар користувача
Borya
Повідомлень: 301
З нами з: Пон, 03 лютого 2014, 22:36
Ім'я: Andrian
Стать: чоловік
Авто: ТАЗ 2105
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Borya » П'ят, 28 листопада 2014, 12:09

:D чуваг який то мому дядькові приніс казав від вєртальота :D , він якраз влазив в капєйці взаді на тумбочку, де зараз саб чіпляють :D
:D а заздрю тим савкістам через їхню твердолобість і адаптацію до теперішнього світу, для них навіть та колишня ковбаса запах мала :D :D :D
Шашлик бєз водкі єдят только сабакі! :D

Аватар користувача
Borya
Повідомлень: 301
З нами з: Пон, 03 лютого 2014, 22:36
Ім'я: Andrian
Стать: чоловік
Авто: ТАЗ 2105
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Borya » Сер, 31 грудня 2014, 08:53

:D вопшем експеремент удался таваріщі, два дні по -10, сьогодні -15, машина на вулиці, двигун з півоберта чик і повалив, як казав мій сусід: мотор працює, як часики :D :beer через пару днів буду празнував 9 рік народження того акума :D .
Шашлик бєз водкі єдят только сабакі! :D

Аватар користувача
Maniak716
Повідомлень: 1925
З нами з: Суб, 20 грудня 2008, 12:11
Ім'я: Петро
Стать: чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 0

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Maniak716 » Сер, 31 грудня 2014, 09:23

Borya писав: 9 рік народження того акума
ого :shock
в мене рідний з заводу ноунейм ~6 років протянув і коротнула 3я банка, потім фаєрбол від народження з закороченою банкою був (місяць мучився і вислуховував від продавця що я не вмію акум заряжати), який поміняв по гарантії на необслуговуємий мутла до якого вже 3й рік не дивлюсь
але 9 років це з області фантастики :sorcerer

Аватар користувача
Borya
Повідомлень: 301
З нами з: Пон, 03 лютого 2014, 22:36
Ім'я: Andrian
Стать: чоловік
Авто: ТАЗ 2105
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Ремонт необслуговуваного акума

Повідомлення Borya » Сер, 31 грудня 2014, 09:43

Maniak716 писав: але 9 років це з області фантастики

:D :D :D я просто другий власник того акума :D
Шашлик бєз водкі єдят только сабакі! :D

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 23 гостей