Автомобілі закордонного виробництва та їх обслуговування

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I
Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » Сер, 05 серпня 2015, 22:07

andriy320e30 писав: ну і китайське г-но то лотерея . і в чім проблема купити оригінальний бу, або новий датчик ,як вже так не
Як би був європеєць, то б мабуть швидко знайшов бу датчки. А так, на мою машинку бу запчастини, як припече, знайти в наявності в Україні дуже важко. Пару раз тільки знайшов дещо бу в інеті, і тільки раз у Львові попав на розборку аналогічної вітари... то за 7 років.

Є бу запчастини на алегро, але ціни частенько не радують. Наприклад зараз на алегро продається мій бу датчик за 170 злотих - це практично ціна новго оригінала в Україні.

Ну китайський датчик, надіюсь, принаймі покаже чи то він чи не він. Навіть якщо за пів року здохне з такими ж сиптомами, то не шкода буде тоді вже оригінал купити. А якщо не поможе тоді вже ясно, що на діагностику треба буде, мабуть в Городок.
Зараз мені поїздка в городок і діагностика мабуть винесе дорожче ніж той китайський датчик.
Востаннє редагувалось Сер, 05 серпня 2015, 22:11 користувачем wowa, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » Сер, 05 серпня 2015, 22:10

andriy320e30 писав: якшо не поїдеш на нормальний сервіс по діагностиці
Контакти "нормальних сервісів" вітаються...
наразі тут тільки запропонували чек-енджайн в Городку, і то щось малувато рекомендацій...
Я в першому пості писав, якою хотів би побачити діагностику мого випадку - зчитування осцилограм з датчиків і сигналів компа і бажано на ходу, а не тільки стандартне зчитування помилок з компа, яке і так ніхто на мой машині ще не зміг зробити.
Якщо хтось може підвтердити що той майстер(сто) таке може зробити, то тоді такий контакт іде записник.
А кататись по сервісах-майстрах після яких "шо м знав том сі й довідав" часу і нервів більше не має.

Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » Сер, 05 серпня 2015, 22:44

Знайшов в мануалах до моєї машинки, як мають виглядати осцилограми ДПРВ в різних режимах. В одного знаймого, помню був осцилограф. Як так далі діло піде, то може напряжу знайомого електрика, який трохи колись в машинах колупвся, і будем робити діагностику самостійно... :)

Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » Сер, 05 серпня 2015, 23:44

Надибав в сусідніх темах - симптоми чатсково схожі і датчик ДПРВ причина.
viewtopic.php?f=14&t=43101 - підтвердилось.
viewtopic.php?f=14&t=46913 - результату ще не видно.

germanu
Повідомлень: 77
З нами з: Сер, 24 листопада 2010, 16:51
Ім'я: kolja
Стать: чоловік
Авто: пежо-партнер
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення germanu » Чет, 06 серпня 2015, 12:55

wowa писав:
germanu писав:
wowa писав:Судячи по мануалах, при поганій роботі датчика (CKP) має зявлятись помилка 42. Але комп вперто показує код 12 при самодігностиці - все нормально. Пробував шутчно отримату той код помилки - заводити зі знятою фішкою датчика - комп далі вперто показує відстуність помилок.
А діагностику з допомогою нотбука пробували чи тільки самодіагностику лампочкою робили? якщо загорався чек значить мали би зберегтися старі коди помилок.
До мого компа вже було дві невдалі спроби приєднатись :) Тому наразі надія тільки на лампочки. Збережні коди мала б показувати і самодіагностика лампочками. Наприклад самодіагностика блоку АБС показал мені лампочками що були(є?) помилки датчків на двох колесах.

Стосовно чеку - він горить зажди коли мотор не працює, а запалення включене і це нормально.

Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » П'ят, 07 серпня 2015, 13:13

Покурив трохи мануалів і інфи в неті і дійшов висновку, що дійсно підключитись до мого компа проблематично оскільки, судячи по розєму, він не підтримує стандартних протоколів OBD-2. Повноцінна підтримка зявилась, мабуть, тільки на моделях з 2002 року. В неті також є підтвердження такої проблеми для моєї сузуки.
Ось так розпіновка з мануала
IMG_20150807_132130_S.jpg
А ось так фізично виглядає мій розєм
IMG_20150725_124821_S.jpg
Відсутній контак 7 ( K-line , позн. черв. ) , тому навіть напйростіший протокол ISO 9141-2 не підтримується. А підтримується тільки специфічний сузуківський SDL на 9 піні. І то, як пише народ, з ним купу проблем, оскільки абсолютні значення даних різняться на різних сузуківських моторах.

Судячи по інфі з сузуківських форумів, так виглядає, що можна підключитись тільки оригинальним сузуківським сканером, або народ "колхозит" навколо варіантів кабеля серіал порту, паяюать адаптери і підбирають програми зчитування. Мультитронікси вроді вміють читати SDL, але народ жаліється, що окрім кодів помилок, з рештою робочих показників трешняк і танці з бубнами.

Як і казав, вище, тому надія наразі тільки на самодіагностику лампочками.

Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » П'ят, 07 серпня 2015, 14:03

Стосовно кодів помилок і мого експеременту зі шутчним викликом помилки ДПРВ (CKP). Щераз уважно покурив мануали (і рос. і англ.), і ,здається, розумію що 42 коду помилки, я і не міг добитись спробами завсети дивгун без підключеного датчика.
IMG_20150807_133139_S.jpg
DTC код 42, який мав би записатись в память і відсвічуватись лампочкою при самодіагностиці, відповідає коду помилки P0340. Але є ще одна помилка для CKP - P0335, в описі якої чітко вказано, що це відсутність сигналу ДПРВ на протязі 2 сек під час заводки мотору. Що особливого, вона не має відповідника DTC - не пишеться в память? Чи її можна прочитати тільки через серіал порт ...?

Виглядає, що поимлка 42 (відсутність сигналу датчика) може виникати тільки на працюючому двигуні. Ну для чистоти експеременту, можу спробувати висмикнути фішку датчика на працюючому моторі, щоб впевнитись, що код помилки зявиться, але наразі до такої ексзекуції свого мотору "заради науки" ще морально не готовий ... :-)

Загалом, скільки натикався і в інеті на вирішення проблеми з датчиком колінвалу-розпредвалу, то незнайшов ще ні одного випадку щоб народ бачив якісь помилки на компі повзязані з цим датчиком. Натомість, завше наголошується що комп ніяких помилок не показува, а після заміни датчика, проблема вирішилась.

Мабуть, здихаючий датчик всетаки видає якісь сигнали , але їх форма "неправильна". Якщо не помиляюсь, то мій ДПРВ, дає сигнал по якому відбувється і подача іскри і подача палива(відкриття форсунок).
Ще достименно не вивчав всю принципову електричну схему, але є підозра, що сигнал ДПРВ окремо опрацьовує комп для вирахування часу відкриття-закриття форсунок , і окремо напряму (без компа) сигнал керує включенням катушок запалювання. Імхо, як би і комп керував подачею іскри, то питання навіщо тоді в мене на блоці ДПРВ є можливість ручного ругулювання кута випередження запалення - обретанням всього пблоку, як на двигунах із звичайним трамбльором.

Мабуть якась з двох ланок дає збій коли форма сигналу погана(неправильна). А може і обидві. Треба буде провірити свічки, коли не можу завести. Якщо їх заливає, то тоді проблеми з подачею іскри.

Помітив одну особливість: в більшості випадків коли знімав фішку з датчика із включеним запаленням, то на долі секунди чутно як тихенько працює якийсь сервопривід. Спочатку, подумав, було що то форсунка закривається-відкривається, але, як пишуть, форсунки мають "клацати" а не "жужжати". Наразі в мене два варіанта - це або клапан EGR або клапан холостого ходу відкривається-закривається.

Це так би мовити думки в голос дилетанта-теоретика :-) :beer

Аватар користувача
Romko
Повідомлень: 2081
З нами з: Чет, 30 березня 2006, 12:53
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: Bravo Sport s1, Cherokee Limited 3.2 4wd
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 29 рази

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення Romko » П'ят, 07 серпня 2015, 16:04

wowa, ти точно в тому напрямку копаєш? ще не зустрічав машин з датчиком розпредвала, але без датчика колінвала %) ...
у тебе ж чітко в мануалі написано Crankshaft (колінвал ) і Camshaft (розпредвал)...
доречы датчик розпредвала впливає тільки на фазу вприску і без нього більшість машин навіть заводиться і їде (вприск перетворюється з фазованого у попарно-паральний (одночасно лиють по дві форсунки))...
у тебе ж чітка проблема з датчиком колінвала!!! - без нього машина ніколи не заведеться і не поїде, просто мені здається коли ти знімаєш фішку з ДПРВ комп збиває адаптації по ДПКВ і по ДПРВ - і машина знову заводиться...
Если двигатель j20a, тогда датчик (ДПКВ) под маховиком который вращает стартер. Недавно менял движок и там его видел. Разъем над стартером, и если внимательно присмотреться, тогда увидишь два провода в гофре которые уходят в щель между коробкой и движком. Т.ч. остается надеяться что он - вечный. Кстати, я ставил движок от Эстима, если не ошибаюсь, а на нем в этом месте стояла заглушка...
http://www.suzukovod.ru/showthread.php?t=15364

покопай все таки в сторону ДПКВ - контакт? чи не пошкоджений екран? ну і сам датчик не завадило почистити - якщо він дійсно є на цій машині :-)

Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » П'ят, 07 серпня 2015, 16:17

Я тоже думав що є датчки колінвалу. Скільки не рив наразі його в мене окремо ще не знайшов, по катлогу точно не бачу, під машину ще не лазив в його пошуках. Справа в тому що моя сузука з дивгном j20a мала ресталй в 2002 році, також двигун зтаким жмаркуванням іде і на новіші грандвітари після 2005, так о там може і є окремо датчки колінвалу. Доречі, пишуть, якщо він і є в парі з ДПРВ то виконує всього навсього допоміжну чи діагностичну функцію. ДПРВ всерівно всім керує...

Розпердвал жортско звязаний з колнівалом (в мене ланцюгом) - небачу ніяких теоретичних проблем провести ті самі обрахунки обертів колінвалу використовуючу тільки дані обертів розпредвалу. Але розпредвал також дає дані по фазам. А вот базуючись тільки на даних колінвалу всього мабуть не зробиш.

Ну тепер при нагоді мушу залізти під машину і спробувати його пошукати щоб розвіяти будьякі сумніви... :)

Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » Суб, 08 серпня 2015, 01:05

Вчимось як то кажуть по ходу.

Ще раз уважніше пробігся по мануалах, електричних схемах. Стосовно подачі напруги на катушки помилявся - всетаки сигнали на них видає комп, як і на форсунки. Мабуть, ручного регулювання кута запалення не потрібно на моторах з датчиками детонації.

Стосовно наявності датчика колінвалу в додаток до датчика розпредвалу, то так, дійсно він пристуній на схемах дивгунів g16/j20a, але тільки починаючи з 2002 року, тобто на моїй (2000р.в.) його і немає бути.

Знайшов в неті пару відео, як народ тестує деградацію датчика від температури.
Тутай замірами опору https://www.youtube.com/watch?v=oimZULUibRw
А тут все по серйозному - стенд з осцилографом і роторм https://www.youtube.com/watch?v=39eVrxJQ1bk

Варіант з мультиметром і феном мабуть спробую на свому датчику.

germanu
Повідомлень: 77
З нами з: Сер, 24 листопада 2010, 16:51
Ім'я: kolja
Стать: чоловік
Авто: пежо-партнер
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення germanu » Суб, 08 серпня 2015, 14:37

wowa писав:Вчимось як то кажуть по ходу.

Ще раз уважніше пробігся по мануалах, електричних схемах. Стосовно подачі напруги на катушки помилявся - всетаки сигнали на них видає комп, як і на форсунки. Мабуть, ручного регулювання кута запалення не потрібно на моторах з датчиками детонації.

Стосовно наявності датчика колінвалу в додаток до датчика розпредвалу, то так, дійсно він пристуній на схемах дивгунів g16/j20a, але тільки починаючи з 2002 року, тобто на моїй (2000р.в.) його і немає бути.

Знайшов в неті пару відео, як народ тестує деградацію датчика від температури.
Тутай замірами опору https://www.youtube.com/watch?v=oimZULUibRw
А тут все по серйозному - стенд з осцилографом і роторм https://www.youtube.com/watch?v=39eVrxJQ1bk

Варіант з мультиметром і феном мабуть спробую на свому датчику.

Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » Суб, 08 серпня 2015, 21:51

germanu, То щось прихованим текстом написано ? :-) Пробував знатий - не знайшов... Вже другий пост з повним цитуванням, без власного тексту.... :unsure

Аватар користувача
Romko
Повідомлень: 2081
З нами з: Чет, 30 березня 2006, 12:53
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: Bravo Sport s1, Cherokee Limited 3.2 4wd
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 29 рази

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення Romko » Нед, 09 серпня 2015, 08:53

wowa писав: Розпердвал жортско звязаний з колнівалом (в мене ланцюгом) - небачу ніяких теоретичних проблем провести ті самі обрахунки обертів колінвалу використовуючу тільки дані обертів розпредвалу. Але розпредвал також дає дані по фазам. А вот базуючись тільки на даних колінвалу всього мабуть не зробиш.
ну виходить в тебе комп все вичисляє по ДПРВ, видно там якийсь хитрий задаючий положення диск на РВ сидить...
без осцилографа і еталонної осцилограми для твого мотора, важкувато буде його діагностувати

germanu
Повідомлень: 77
З нами з: Сер, 24 листопада 2010, 16:51
Ім'я: kolja
Стать: чоловік
Авто: пежо-партнер
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення germanu » Нед, 09 серпня 2015, 12:48

germanu писав:
wowa писав:Вчимось як то кажуть по ходу.

Ще раз уважніше пробігся по мануалах, електричних схемах. Стосовно подачі напруги на катушки помилявся - всетаки сигнали на них видає комп, як і на форсунки. Мабуть, ручного регулювання кута запалення не потрібно на моторах з датчиками детонації.

Стосовно наявності датчика колінвалу в додаток до датчика розпредвалу, то так, дійсно він пристуній на схемах дивгунів g16/j20a, але тільки починаючи з 2002 року, тобто на моїй (2000р.в.) його і немає бути.

Знайшов в неті пару відео, як народ тестує деградацію датчика від температури.
Тутай замірами опору https://www.youtube.com/watch?v=oimZULUibRw
А тут все по серйозному - стенд з осцилографом і роторм https://www.youtube.com/watch?v=39eVrxJQ1bk

Варіант з мультиметром і феном мабуть спробую на свому датчику.
Якщо датчик на 3 контакти то потрібно провіряти на машині,чи при нагріванні не пропадае сигнал( здаеться має мінятися напруга на сигнальному дроті від 0 до5 В)

Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » П'ят, 14 серпня 2015, 01:30

Поки чекаєм новий датчик продовжуєм експерементувати. Спека не дає розслаблятись. Якщо в день перший раз виїхати то можу проїхати десь 30-40км, якщо зроблю зупинку на пару хв то гаплик. Або не заведусь протягом пів години або якщо і заведусь то проїду не більше пари км. Вже пару раз відстань в пару км по місту займала годину-півтори. Також помітив що поливання водою блоку з датчиком допомагає, але тільки, якщо перед тим, дати 10-15 хв мотору охолонути, а потім помаленьку вилити на нььго десь 0.5-1л води. Поливати водою відразу толку мало, таке рваження що він знову швидко перегрівається від мотору(масла). Інакше чекати мінімум пів години щоб майже повністю остив мотор.

Зато виявив одну приємну річ за стільки років, так це те що в моєї машини розхід дійсно може бути близько 8л на 100км на трасі, якщо капець не давити :) Раніше в середньому менше 10 щось ніяк не міг нарахувати, а зимою на повному і то більше.

Аватар користувача
wowa
Повідомлень: 36
З нами з: Нед, 19 лютого 2012, 15:04
Стать: чоловік
Авто: Suzuki GV I
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Різкі провали в обертах двигуна Suzuki GV I

Повідомлення wowa » Вів, 08 вересня 2015, 01:12

Вроді завершив епопею з тим датчиком. Як тут і попереджали, китайський датчик за 250 грн їхав чуть не місяць і в результаті виявився не робочим на моїй машинці - з ним машина не заводиться навіть на холодну. Ну китайці гроші повернули, але найбільше шкода згаяного часу. Хоча, за той час поки він був в дороіз практично впевнився, що проблема саме в ДПРВ. Недавно придбав заміннник в Україні, який обійшовся практично в два рази дорожче китайського, але після заміни описані вище проблеми зникли - не глохне на ходу, і заводиться на гарячу після простоїв. Заради експерименту пару раз ставив назад старий датчик, проблеми знову повертались. Правда зараз похолодало, і щоб довести до провалів і неможливості заводу на старому датчику, треба трохи постратись, але можливо. На новому датчику - скільки не старався, до прояву симптомів довести не вдалося.

Працезданість датчиків провіряв з дпомогою батарейки 9В, резисторів на 2кОм, світлодіоду і мультиметра по схемах описаних тут http://wiki.zr.ru/%D0%94%D0%B0%D1%82%D1 ... 0%BB%D0%B0 або тут http://www.asutpp.ru/datchiki-xolla.html.
IMG_20150907_223449.jpg
Самий активний помічник в моїх перепитіях з датчиком вирішив попасти в кадр :)
Китайський датчик, хоч і виглядав аналогічно, і навіть спрацьовував по цій схемі, проте видавав інші рівні сигналу, тай заміри опорів також показали суттєву різницю із моїм старим датчиком. Результати цих замірів пригодились в спорі з китайцями.
IMG_20150902_191339(1).jpg
Зліва мій старий оригінал, справа неробочий китайський.
В Україні замовив типу італійський замінник, який частенько пропонують як дешевшу альтернативу оригіналу - ERA 550347 за 570 грн.
IMG_20150907_230610.jpg
Але був приємно здивований, що насправді в коробці той жеш датчик від мутсубіші (якщо не підробка), тільки з номером J5T23191 M1 - тим самим ,який народ успішно ставить на заміну оригінальному j5t23182 М1.
IMG_20150907_193047.jpg
Зліва замінник від ERA, справа мій старий оригінал.
Заміри опорів показали майже повну ідентичність, рівні сигналу також, єдине що помітив, якщо память не зраджує, так це те, що на новому датчику сигнал інвертований - "ноль" коли біля сенсора немає металічного предмета, і "одиниця" коли метал присутній. На старому датчику навпаки. Але саме головоне що новий датчик працює, і наразі, не бачу сенсу в придбанні оригіналу за 800-900 грн.

Може ще на дозвіллі спробую вдітворити відмову старого датчика при перегріві на свому імпровізованому стенді :)

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей