Автомобільна акустика та аудіо-системи

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

виготовлення подіума на передню дверку
Аватар користувача
AXID
Повідомлень: 204
З нами з: Суб, 26 грудня 2009, 23:24
Ім'я: M.
Стать: чоловік
Авто: Citroen Berlingo 1.9D 2006р.
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення AXID » П'ят, 01 жовтня 2010, 09:19

Святослав, в мене також вийшло десь 250 грн (без фанери), правда на два комплекти подіумів :) . Коли купляєш матеріали, береш з запасом. Одна банка епоксидки тільки 100 грн+піна+шпаклівка+шурупи+шкірзам+клей. Тут краще двом скинутись... Шумка також потрібна, але прямого відношення до ціни подіуму немає.

Аватар користувача
Tunik
Повідомлень: 1114
З нами з: Чет, 08 січня 2009, 13:41
Ім'я: Вова
Стать: чоловік
Авто: S-12 GP
Номер: 58
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Tunik » П'ят, 01 жовтня 2010, 09:34

AXID, все правильно сказав...
епоксидка скільки коштує?волокно?матеріал для обшитя?клей 88?
фанера?шурупи?піна?шумка?вийде більше ніж 250грн :D
а подіуми зроблені з шпакліки :bad :bad :bad
jdm" as [цензура]!!!

Аватар користувача
Святослав
Повідомлень: 1454
З нами з: Вів, 28 липня 2009, 00:13
Ім'я: Святік
Стать: чоловік
Авто: Honda Accord 9
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Святослав » П'ят, 01 жовтня 2010, 09:39

tuningist писав:а подіуми зроблені з шпакліки
ну можливо ти правий, я пока ніц не заперечую, але поясни чому так і в чому різниця?

Аватар користувача
AXID
Повідомлень: 204
З нами з: Суб, 26 грудня 2009, 23:24
Ім'я: M.
Стать: чоловік
Авто: Citroen Berlingo 1.9D 2006р.
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення AXID » П'ят, 01 жовтня 2010, 09:54

Святослав, різниця в міцності поверхні подіумів (а може ще і в якості звучання динаміків). Деколи сам зачіпаю ногою, а про пасажирів взагалі мовчу, особливо старшого віку. Піна і шпаклівка довго не протримаються.

Аватар користувача
Святослав
Повідомлень: 1454
З нами з: Вів, 28 липня 2009, 00:13
Ім'я: Святік
Стать: чоловік
Авто: Honda Accord 9
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Святослав » П'ят, 01 жовтня 2010, 09:56

AXID, зрозуміло. Бо ми робили задні подіуми,на полку. То нормально. А на перед можливо і так...

Аватар користувача
AXID
Повідомлень: 204
З нами з: Суб, 26 грудня 2009, 23:24
Ім'я: M.
Стать: чоловік
Авто: Citroen Berlingo 1.9D 2006р.
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення AXID » П'ят, 01 жовтня 2010, 09:59

Святослав, можна фото задніх. Ти робив зразу і полку?
Тема щось переходить у "Чому непотрібно робити подіуми". Взагалі то нічого складного немає, основний гемор у вимірюванні зазорів, визначенні розмірів і кріпленні до дверки, а виготовлення займає 2 дні.
Востаннє редагувалось П'ят, 01 жовтня 2010, 10:06 користувачем AXID, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Tunik
Повідомлень: 1114
З нами з: Чет, 08 січня 2009, 13:41
Ім'я: Вова
Стать: чоловік
Авто: S-12 GP
Номер: 58
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Tunik » П'ят, 01 жовтня 2010, 10:05

подіуми зі скловолкна міцніші,довговічніші!кращі для звучання,легші!(герметичніші)
подіум із шпаклівки зчасом тріскається розвалюється,бо шпакліка не може нести нагрузки!вона для вирівнювання поверхні!
jdm" as [цензура]!!!

Аватар користувача
AXID
Повідомлень: 204
З нами з: Суб, 26 грудня 2009, 23:24
Ім'я: M.
Стать: чоловік
Авто: Citroen Berlingo 1.9D 2006р.
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення AXID » П'ят, 01 жовтня 2010, 10:08

Я замість скловолокна використовував медичний бинт, думаю різниці нема. Можливо з склотканини буде ще краще, але вона дорожча. На легкість впливає і шар епоксидки, тут вже кожен на свій ризик або дає менше або більше.

Аватар користувача
Рост
Повідомлень: 410
З нами з: Чет, 30 червня 2005, 13:14
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Рост » П'ят, 01 жовтня 2010, 10:27

Робив я за "смолянисто-пінними" технологіями подіуми і інші конструкції давно, ще коли я тільки починав займатися автозвуком, теж начитавшись в інтернеті. Чомусь написаному в мережі невідомо ким вірять часто більше, ніж здоровому глузду.
Я вже мовчу про кількість мороки з гашенням піни, мазюканням декількох шарів смоли і т.д. Це при тому, що смислу нема жодного. Смолу використовують, коли потрібно отримати тонку, достатньо міцну і легку поверхню. Подіум же має товсті стінки, йому краще бути важким і глухим, щоб не додавати власних призвуків до звучання динаміка, а не легким і дзвінким, як конструкція зі смоли. А міцність комбінація різних матеріалів - фанери, шпатлівки зі скловолокном, універсальної шпатлівки - забезпечить ні разу не меншу, ніж тонкий шар смоли. Це при кращих акустичних властивостях шпатлівки.
Так що робіть висновки самі.

Стосовно подіумів як концепції. Так, як правило мідбаси встановлюються в двері, тому що більше грамотно їх в машині просто поставити нікуди. Чи потрібно для цього подіуми, чи ні - все залежить від конкретного випадку. Як правило, подіуми несуть два смислових навантаження - акустичне і декоративне.
Акустичне - це забезпечення максимальної жорсткості місць встановлення динаміків, при умові, звичайно, що подіуми надійно кріпляться до силових конструкцій дверей, а також вони забезпечують потрібний кут довороту мідбасів, який робиться з метою досягнення потрібної АЧХ (про колову діаграму напрямленості ви, думаю, чули) та фазового зведення компонентів.
Декоративне - воно декоративне і є, забезпечення гармонійного зовнішнього вигляду, щоби подіум не виділявся інородним тілом на фоні дверей.

Одночасно з цим не можна забувати, що правильно виготовлені подіуми (правильно - тільки для конкретних динаміків, тому що динаміки мають різні характеристики і в одних і тих самих подіумах різні динаміки звучати будуть по-різному) - це тільки частина справи. А друга частина, і, я б сказав, навіть важливіша - це акустична підготовка дверей (не плутати з шумоізоляцією). Про неї теж ніяк не можна забувати.

Ще одна річ, на якій хочу наголосити. Немає значення, дорогі динаміки, чи дешеві. Вони все рівно повинні бути встановлені грамотно! І потратити гроші на дорожчі динаміки, зекономивши одночасно на технології встановлення є дуже грубою помилкою. Тому що самі по собі динаміки звучати не будуть!
Тобто значно краще взяти дешевші динаміки і встановити їх, дотримавшись необхідної технології виготовлення правильного для них акустичного оформлення, ніж потратити всі гроші на дорожчі компоненти, а потім халявно їх прикрутити - результат буде гірший, і потрачені в такому випадку гроші себе не виправдають.

Аватар користувача
mikeng
Повідомлень: 897
З нами з: Чет, 02 липня 2009, 14:35
Ім'я: mikeng
Авто: 2109
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення mikeng » П'ят, 01 жовтня 2010, 10:37

повністю підтримую Роста. В мене тільки ціна питання по карпету вийшла десь доларів 20 вроді + фанера 15 + клей, розчинник і все решта от і набігло. Ціна звісно за пару
скловолокном не бавився, хотілось рубаного "зубильного" дизайну
Результатом задоволений, хоч і не знаю наскільки правильною була акустична підготовка, все робилось інтуїтивно.

Аватар користувача
Tunik
Повідомлень: 1114
З нами з: Чет, 08 січня 2009, 13:41
Ім'я: Вова
Стать: чоловік
Авто: S-12 GP
Номер: 58
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Tunik » П'ят, 01 жовтня 2010, 11:03

наполовину згідний з Ростом
шо скажеш шо подіум із шпаклівки кращий за подіум зроблений з грубим шаром волокна,пошпакльований ворсистою,і обклеєний з середини стпішкою або запінений...кращий за подіум з шпаклівки і пини яка тріскається і розвалюється ???
jdm" as [цензура]!!!

Аватар користувача
haker-ok
Повідомлень: 858
З нами з: Чет, 12 листопада 2009, 10:28
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Авто: Audi A6 2.5 TDI C4 Avant
Звідки: Жовква
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення haker-ok » П'ят, 01 жовтня 2010, 15:50

Dj kvass писав:прибий цвяхами, цвяхи в любому хоз магазині є і продаються на кілограми!!!.
100%, тепер так в "шкодах" роблять... якшо нічого мудрішого не придумаю зроблю так само... :beer
Dj kvass писав:есно підхід воше не правильний. Нафіга подіуми,??? якщо 09 новіша трохи правда має місця під 13 діни. Постав туда і не парся. А робити подіуми бо це круто....бред
в низькій панелі отворів нема, подіум роблю не того шо круто, а тому шо в деревяній коробці будьякий динамік буде звучати краще + нема потреби різати дерку...
mikeng, матеріали обійшлись в 130грн:
матеріал для оббивки 50грн,
ДСП 50грн,
клей ТИТАН (універсальний, ним клеїв задню полку тримає добре) 20грн,
саморізи 10 грн,
тепер залишилось тільки змайструвати...

Аватар користувача
Святослав
Повідомлень: 1454
З нами з: Вів, 28 липня 2009, 00:13
Ім'я: Святік
Стать: чоловік
Авто: Honda Accord 9
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Святослав » П'ят, 01 жовтня 2010, 16:19

:dream
haker-ok писав:а тому шо в деревяній коробці будьякий динамік
цікавий в тебе метод,може я не так зрозумів шось, ти просто з ДСП зробив подіум? то шо коробка якась вийшла,чи як?

Аватар користувача
mikeng
Повідомлень: 897
З нами з: Чет, 02 липня 2009, 14:35
Ім'я: mikeng
Авто: 2109
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення mikeng » П'ят, 01 жовтня 2010, 16:49

дсп не використовував, брав фанеру

Аватар користувача
Рост
Повідомлень: 410
З нами з: Чет, 30 червня 2005, 13:14
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Рост » П'ят, 01 жовтня 2010, 23:09

tuningist писав:наполовину згідний з Ростом
шо скажеш шо подіум із шпаклівки кращий за подіум зроблений з грубим шаром волокна,пошпакльований ворсистою,і обклеєний з середини стпішкою або запінений...кращий за подіум з шпаклівки і пини яка тріскається і розвалюється ???
Ти неуважно читав. Піну я не використовую. Основа робиться з фанери, шпатлівкою заповнюються порожнини і виводяться декоративні лінії. Такі подіуми не мають причини тріскатись і розвалюватись. В мене зараз пів торпедо зроблено за такою технологією, і вже два роки ні тріскається, ні розвалюється.
І оскільки такі конструкції, крім достатньої міцності, є важкими і глухими, вони для акустичного оформлення значно більше підходять, ніж смола, як її не глуши.
Звичайно, є ситуації, коли без смоли не обійтись, тобто, коли потрібна досить велика міцність основи. Наприклад, колись робив подіуми під твітери Морель Супрім, досить специфічної форми, там в основі смола.
Зображення
Але смола, заповнена зсередини шпатлівкою. Щоб не звеніло. І робилось це тільки тому, що потрібно було винести твітери досить далеко від стійки лобового скла (з акустичних міркувань).

Аватар користувача
haker-ok
Повідомлень: 858
З нами з: Чет, 12 листопада 2009, 10:28
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Авто: Audi A6 2.5 TDI C4 Avant
Звідки: Жовква
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення haker-ok » Чет, 07 жовтня 2010, 07:40

Святослав писав:цікавий в тебе метод,може я не так зрозумів шось
то не мій метод, порівняй малобюджетну компютерну акустику в пластмасових і деревяних пачках, там динаміки не надто високої якості (я порівнював колонки 4у де з аналогічними динаміками 2Вт 4Ом звук зовсім різний), але звучать по різному

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Liuskywalker » Чет, 07 жовтня 2010, 08:32

haker-ok, а тобі не приходило в голову, що ті ,як ти кажеш "дерев'яні ящики" досить точно прораховані по формі і об'єму під конкретну модель динаміка ? :)
Крім того - є багато моделей динаміків , яким закритий об'єм взагалі протипоказаний ....
З вищенаписаного так і не зрозумів : тобі треба просто причепити кудись два динаміки спереду , але дверку ти не хочеш курочити чи все таки в тебе є високоякісна компонентна акустика + підсилювач + нормальна голова і ти не хочеш зіпсувати її звучання аляповатим встановленням .
Якщо перший варант - плюсодин до Кваса! :)
якщо другий - в 200 -250 грн явно не вкладешся :)
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
Dj kvass
Президент клубу
Повідомлень: 2074
З нами з: Суб, 06 серпня 2005, 08:00
Ім'я: Василь Степанович
Стать: чоловік
Авто: сци нік
Номер: 0020
Звідки: Сокільники
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Dj kvass » Чет, 07 жовтня 2010, 21:32

haker-ok писав:а тому шо в деревяній коробці будьякий динамік буде звучати краще
отут ти попався :happy
Будь-який в будь-якій коробці не буде звучати взагалі!
Кожен динамік має свої параметри(тиля-смола) відповідно ці параметри оприділяють в якому обємі вони можуть грати.
Саме цікаве що дверка це всередньому той же ящик з 35л обєму, і грамотно підготовлені двері це шось
Ще одне скільки той ящик буде мати літрів обєму..... ну 6, це мінімум для 13см діна, і мегамінімум для 16 см якмй буде коштувати дорожче ніж дверка до машини,
А тепер уяви собі мегавафлю в 6 літрів на девяточній дверці це буде ЖАХ з провішшими завісами.

Думати тобі рішати тобі, але.......
Зображення
Зображення
Зображення
Дерзай ;)

Аватар користувача
haker-ok
Повідомлень: 858
З нами з: Чет, 12 листопада 2009, 10:28
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Авто: Audi A6 2.5 TDI C4 Avant
Звідки: Жовква
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення haker-ok » Пон, 11 жовтня 2010, 08:26

Dj kvass писав:Будь-який в будь-якій коробці не буде звучати взагалі!Кожен динамік має свої параметри(тиля-смола) відповідно ці параметри оприділяють в якому обємі вони можуть грати.
я не писав шо в будь-якій коробці, звичайно шо обєм треба рахувати...
а за фото велике дякую, цікава ідея.... а маєш фото як воно виглядає коли стоїть обшивка (цікаво як обробляв)

Аватар користувача
Dj kvass
Президент клубу
Повідомлень: 2074
З нами з: Суб, 06 серпня 2005, 08:00
Ім'я: Василь Степанович
Стать: чоловік
Авто: сци нік
Номер: 0020
Звідки: Сокільники
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: виготовлення подіума на передню дверку

Повідомлення Dj kvass » Пон, 11 жовтня 2010, 13:25

це фото не моє :)
ПРодовження.http://avtozvuk.com/rubriki/sys_vaz08-70.htm

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей