Автомобільна акустика та аудіо-системи

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Відповісти
Будуєм саб
Аватар користувача
Dj kvass
Президент клубу
Повідомлень: 2074
З нами з: Суб, 06 серпня 2005, 08:00
Ім'я: Василь Степанович
Стать: чоловік
Авто: сци нік
Номер: 0020
Звідки: Сокільники
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Будуєм саб

Повідомлення Dj kvass » Суб, 07 січня 2006, 12:31

Чомусь ніхто не задумується про нормальний фронт, а всі кинулися робити сабвуфери-невже басів маловато. От і напишу.
Найбільш зустрічються такі види сабвуферів(розглянем офoрмлення):
Фріеєрні(FreeAir) це посуті всі динамічні головки які можуть працювати в акустичному екрані. Просто робим поличку сунем туда динамічну головку і бац...маєм купа басу. Але... в такому оформленні можуть працювати такі саби які мають Добротність Qts більше 1.
Якіж плюси і мінуси такого акустичного оформлення.
+Простота оформлення, виконання.
+Низькі нелінійні спотворення
+гладка фазова характеристика

-слабий ККД низьких частот
- Реально тільки горб в районі 50-70 Гц

Всі виробники стараються показати при найменуванні динамічної гололвки ,що вона призначена для оформлення в фріеєр тому на лайбах в назві моделі практично весь час присутня буква „F”

Закритий ящик (Closed Box) трохи складніше оформлення, але й ККД на низах більше, для оформлення в ящик добротність повинна бути не більше 0,7.
+Перехідна характеристика(з зонного в поршневий режими)
+Злиття з АЧХ салону-ліпше неможе бути!!!!

-Низький КПД( шукай усілок по потужніше)
-Підвищенний рівень парних гармонік.

Таке оформлення часто використовують АДІОФІЛИ (то хороше слово :D ),добиваючись „правильного” басу!!!

Фазоінвертор (Vented Box) Конструктивно це той же ящик з трубою прорахваоного діаметру і довжини (Port). Заповнена маса повітря в фазоінверторі на частоті його настройки!!!!! Веде себе подібно дифузору, являючись джерелом звукових коливань.. Для такого оформлення підходять головки з добротністю не більше 0,5.
+ Високий ККД!!!!
+і всьо :(

-горб на частоті настройки фазіка, якшо підстроїти то всьо під АЧХ салону то буде бомба( блін то є – для Аудіофілів(читай вище) але + для глугих :D
-Амплітуда коливань динамка обмежується тільки жорсткістю підвісу, тому мона на положенні МАХ регулятора гучності порвати ваш саб як тузік кепку.
- Важко настроїти.

Ще є одне оформлення яке викоритовується рідше, але має дуже високий ККД на частоті настройки!!!, і тільки- це Бендпасс(bandpass) в такому оформленні динаміка невидно(хіба за шклом), тільки порти фазоінверторів. Таке оформлення існує тільки для любителів дрибижащої пластмаси і вікон в салоні :D .
Виконання такого саба досить складне, бо вимагає високої точності розрахунків і виконання тому любительських конструкцій таких сабів недуже багато.

Для розрахунку таких офформлень є купа формул, ле ми живем в добі електронізаціїї тому є компютерні порграми такі як JBL SpeakerShop, WinBeta, BassBox.......................... Але всі рахують по своєму і невраховують багато нюансів... так шо ......
8)

Аватар користувача
byte
Повідомлень: 465
З нами з: Нед, 02 жовтня 2005, 02:41
Ім'я: Орест
Авто: BMW 320 coupe E36
Звідки: Стрий
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення byte » Суб, 07 січня 2006, 17:33

Dj kvass
1.Де взяти таку пррограмку, напр. СпікерШоп
2.В мене є дві головки(потім викладу фотки, бо зараз мені це актуально), по 15", писало що автомобільні.Хочу їх в ящики упакувати, але не знаю які краще,(на полці вони грали опупенно).І ще одне, в них на окреммоу кріпленні(не на дифузорі а на пластині )прикріплені пищалки.чи варта таке в ящики пакувати і в які?

Аватар користувача
Dj kvass
Президент клубу
Повідомлень: 2074
З нами з: Суб, 06 серпня 2005, 08:00
Ім'я: Василь Степанович
Стать: чоловік
Авто: сци нік
Номер: 0020
Звідки: Сокільники
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Dj kvass » Нед, 08 січня 2006, 13:53

1. Скачати, пошуковці рулять :driving:
2. Тре фото, є ше такого як 15" з піщалами не бачив :o , а так їх тре прописати в спец камері, тоді вони покажуть в якому вони ящику зможуть зіграти і чи взагалі в ящику??? :roll:

Аватар користувача
Рост
Повідомлень: 410
З нами з: Чет, 30 червня 2005, 13:14
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Рост » Вів, 10 січня 2006, 08:51

byte

15", навіть ящичні - всі розраховані на великі об`єми. Здебільшого мінімум 60-80 літрів.

Аватар користувача
mik
Повідомлень: 311
З нами з: Вів, 16 серпня 2005, 15:41
Стать: чоловік
Авто: Yamaha R6/Audi 80
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення mik » Вів, 10 січня 2006, 09:20

на рахунок бранд пасу - ти правий на 100

Аватар користувача
Рост
Повідомлень: 410
З нами з: Чет, 30 червня 2005, 13:14
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Рост » Вів, 10 січня 2006, 09:29

Dj kvass

Взагалі-то тичкою "перехрестя світів" є 0,707. АС, наділена саме цією результуючою добротністю (Qtc) матиме батервортівську АЧХ, тобто, близьку до ідеалу з точки зору музичності. Тому саб з добротністю 1 і більше - це вже трохи горбатий саб, а якщо він ще й фріейрний, то "горбатого могила справить" - таким він і буде.
Щодо ж:
+Простота оформлення, виконання.
то це ще питання, що простіше герметизувати - ящик. чи салон від багажника.
+Низькі нелінійні спотворення
Чому? А в ЗЯ вони високі?
+гладка фазова характеристика
Навіть якщо ти мав на увазі амплітудно-частотну харатеристику, а не фазо-частотну, то зовсім її гладкість з типу оформлення не випливає. Що ж таке гладкість ФЧХ - не розумію, поясни будь-ласка
-слабий ККД низьких частот
Маєш на увазі зниження віддачі на частотах нижче 30Гц через неможливість уникнення акустичного короткого замикання через вулицю?
- Реально тільки горб в районі 50-70 Гц
А якщо поставити головку з добротністю 1,5, то ще і не те реальністю стане :)
В правильно порахованій і виготовленій системі не повинно бути ніяких горбів незалежно від вибраного типу акустичного оформлення.
Всі виробники стараються показати при найменуванні динамічної гололвки ,що вона призначена для оформлення в фріеєр тому на лайбах в назві моделі практично весь час присутня буква „F”
Таки напевно не всі, бо, наприклад, Хелікс, МТХ - у них жодного фріейрного немає.
Закритий ящик (Closed Box) трохи складніше оформлення, але й ККД на низах більше, для оформлення в ящик добротність повинна бути не більше 0,7.
Тут уже все від еквівалентного об`єму залежить. А реалії такі, що він для сабових головок рідко опускається менше 40 літрів, а для 12" і поза сотню зашкалює, тому щоб отримати пресловуту батервортівську добротність, ящик доведеться робити на пів багажника як мінімум.
А взагалі, ящичними вважаються головки з добротністю Qts=0,3...0,4. Можна і більше, але, як уже згадував, все вирішиться поєднанням значень добротності і еквівалентного об`єму.
+Злиття з АЧХ салону-ліпше неможе бути!!!!
Достатньо неправильно порахувати об`єм ящика, і такі горби чи завали полізуть - мало не видасться. Так що я б не був таким категоричним.
-Низький КПД( шукай усілок по потужніше)
Це в першу чергу від чутливості головки залежить, бо дві головки з різною чутливістю в одинаковому оформленні будуть потребувати різних підсилювачів.
-Підвищенний рівень парних гармонік.
Підвищений в порівнянні з чим? І, якщо не важко, в конкретних цифрах, бо самому цікаво.
Фазоінвертор (Vented Box)
-горб на частоті настройки фазіка, якшо підстроїти то всьо під АЧХ салону то буде бомба
В правильних ФІ все до огиди лінійно, але
- Важко настроїти.
:)
-Амплітуда коливань динамка обмежується тільки жорсткістю підвісу, тому мона на положенні МАХ регулятора гучності порвати ваш саб як тузік кепку.
Для запобігання цього в правильних підсилювачах є фільтр інфранизьких частот, названий сабсоніком.
Для розрахунку таких офформлень є купа формул, ле ми живем в добі електронізаціїї тому є компютерні порграми такі як JBL SpeakerShop, WinBeta, BassBox.......................... Але всі рахують по своєму і невраховують багато нюансів... так шо ......
Во-во :) "И опыт - сын ошибок трудных..." :)

Аватар користувача
Kosiat
Повідомлень: 177
З нами з: П'ят, 05 серпня 2005, 14:35
Авто: Nissan Note
Звідки: Львів вул. Наукова
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Kosiat » Вів, 10 січня 2006, 10:01

Добавлю:
"Subwoofer – сабвуфер. Динамик для воспроизведения сверхнизкочастотного диапазона – от 20 до 80Гц."
"Midwoofer, Midbass – Мидвуфер, мидбас, он же НЧ динамик. Диапазон – от 60Гц до 4кГц."
То-есть при правельном фронте саб и не нужен :grin:
У некоторых миды на фронте играют от 30Гц. :smile: и саб ниже 20, только композиций таких мало. Чайковский "1812" пушка с дымным порохом от 10Гц. Японский барабан в некоторых композициях - от 40Гц...

Аватар користувача
byte
Повідомлень: 465
З нами з: Нед, 02 жовтня 2005, 02:41
Ім'я: Орест
Авто: BMW 320 coupe E36
Звідки: Стрий
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення byte » Вів, 10 січня 2006, 16:20

Рост
Добре, тоді краще робити фріейрними?Я їх в полку ставив, відповідно іншу, рідна б вклякла, але і така конструкція не дуже витримує.Звук був досить непоганий, але гуділа вся срака машини.Це, впринципі і породило ідею запакувати їх в ящики.Заради інтересу, врізав 1 в ящик від монітора 15", і звук став не до порівняння, навіть в картонній коробці.І ще, частотних характеристик на них немає, вони зі штатів прийшли і накоробках ніфіга мудрого ті гамбургери не написали. Скоріш за все вони мідбасові, а не вуферні, якщо так, то чи варта їх в ящики пакувати?
Dj kvass
Фото обовязково викладу, на вихідних, коли до дому попаду, бо зараз питання цих динаміків мені стало актуальне, а без кваліфікованої поради необійдусь.Де є така спецкамера?

Аватар користувача
Dj kvass
Президент клубу
Повідомлень: 2074
З нами з: Суб, 06 серпня 2005, 08:00
Ім'я: Василь Степанович
Стать: чоловік
Авто: сци нік
Номер: 0020
Звідки: Сокільники
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Dj kvass » Вів, 10 січня 2006, 19:03

Мыдбаси в 15" ти шо???? чи то 15см??? шось тут непонятно :?

Аватар користувача
Рост
Повідомлень: 410
З нами з: Чет, 30 червня 2005, 13:14
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Рост » Сер, 11 січня 2006, 10:55

Дійсно. 15" = 37,5 см Точно 15"? Це ж не хилий саб, до чого туту пищалка? І крім того - їх? Їх два??? ДВА 15" САБИ - і чим ти їх кормив? Тільки не кажи, що від магнітоли...

А щоб параметри ТС поміряти, достатньо декілька пристроїв - генератор звукової частоти і мілівольтметр. Потім трохи математики - і все.

Аватар користувача
Dj kvass
Президент клубу
Повідомлень: 2074
З нами з: Суб, 06 серпня 2005, 08:00
Ім'я: Василь Степанович
Стать: чоловік
Авто: сци нік
Номер: 0020
Звідки: Сокільники
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Dj kvass » Вів, 17 січня 2006, 12:15

byte писав:Dj kvass
1.Де взяти таку пррограмку, напр. СпікерШоп
А тут Спікершоп більш-менш понятно :wink:

Аватар користувача
VAVAN
Повідомлень: 1872
З нами з: Чет, 09 лютого 2006, 16:58
Стать: чоловік
Авто: only BMW
Номер: LVIVSKI
Звідки: Каліфорщина
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення VAVAN » Суб, 11 лютого 2006, 15:07

Шановні знавці авто і музики! Ше одне питання - для саба в якому два 12" динаміка варто ставити фазоінвектори(це здається умовно кажучи- затягувачі повітря)??? Чи варто герметиком обробити всі щілини і створити таким чином вакуум??
Порадьте мені неопитному в таких аудіо проблемах?

Аватар користувача
Kosiat
Повідомлень: 177
З нами з: П'ят, 05 серпня 2005, 14:35
Авто: Nissan Note
Звідки: Львів вул. Наукова
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Kosiat » Пон, 13 лютого 2006, 10:23

1.Саб в одном ящике два динамика 12' :(
2. Один корпус саба разделенный на два объема, в каждом по динамику 12' :grin:
3.Два корпуса и в них два саба 12' (главное их расположить так чтоб они не смотрели один на другого) :grin:
И варианты с физиками подходят к №2 и 3.
Фазоинвертор программно рассчитывается на максимальную отдачу на определенной частоте.
Корпус или корпуса изготавливаются герметично, порт (что щелевой, что трубный) должен быть герметичен и гладкий.

Аватар користувача
Dj kvass
Президент клубу
Повідомлень: 2074
З нами з: Суб, 06 серпня 2005, 08:00
Ім'я: Василь Степанович
Стать: чоловік
Авто: сци нік
Номер: 0020
Звідки: Сокільники
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Dj kvass » Пон, 13 лютого 2006, 10:57

VAVAN писав:Шановні знавці авто і музики! Ше одне питання - для саба в якому два 12" динаміка варто ставити фазоінвектори(це здається умовно кажучи- затягувачі повітря)??? Чи варто герметиком обробити всі щілини і створити таким чином вакуум??
Порадьте мені неопитному в таких аудіо проблемах?
Дай параметри динаміків!!!( в інструкції) або хочаб модель!

Аватар користувача
VAVAN
Повідомлень: 1872
З нами з: Чет, 09 лютого 2006, 16:58
Стать: чоловік
Авто: only BMW
Номер: LVIVSKI
Звідки: Каліфорщина
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення VAVAN » Пон, 13 лютого 2006, 18:35

Dj kvass Два динаміка американські- нажаль інструкції по них на маю і не мав змоги провірити їх дані . Назва : MTX Blue Thunder

Аватар користувача
Dj kvass
Президент клубу
Повідомлень: 2074
З нами з: Суб, 06 серпня 2005, 08:00
Ім'я: Василь Степанович
Стать: чоловік
Авто: сци нік
Номер: 0020
Звідки: Сокільники
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Dj kvass » Сер, 15 лютого 2006, 10:50

Треба глянути ,а так важко шось казати :roll:

Аватар користувача
VAVAN
Повідомлень: 1872
З нами з: Чет, 09 лютого 2006, 16:58
Стать: чоловік
Авто: only BMW
Номер: LVIVSKI
Звідки: Каліфорщина
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення VAVAN » Суб, 11 березня 2006, 19:31

Kosiat
Kosiat писав:Один корпус саба разделенный на два объема, в каждом по динамику 12'
Перш за все звіняй - шо ото так пізно запитую( катастрофічно не хватає часу докінця :( )
Словом та маш на увазі шо мій бок з двома сабами( яких я вже встановив і десь вже як місяць слухаю) потрібно розділити перегородкою всередині?????????
Бо я вже склепав сам особисто ящик і врізав туди два саба ...
Але:
1. Так як постійно зара на роботі, часу не мав шоб просиліконити і ..
2. купити та поставити фазоінвертори..
3. обробити зсередини не знаю чим краще- порадь будь добрий..
Буду радий за отримані поради та інфу... :wink:

Аватар користувача
S_V_B
Повідомлень: 1746
З нами з: Сер, 29 червня 2005, 16:50
Стать: чоловік
Авто: VW Passat 1.8T, SY Rexton II 2.7 XDI
Номер: 0990
Звідки: Зимна Вода
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Повідомлення S_V_B » Нед, 12 березня 2006, 00:28

Хочеш пораду? Давай мені в моє зубило один 12' саб і все буде гуд :)

Аватар користувача
Рост
Повідомлень: 410
З нами з: Чет, 30 червня 2005, 13:14
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення Рост » Пон, 13 березня 2006, 17:42

VAVAN писав:Dj kvass Два динаміка американські- нажаль інструкції по них на маю і не мав змоги провірити їх дані . Назва : MTX Blue Thunder
MTX хороші саби. Більшість з них любить ящики більших об`ємів. 12" - літрів 30-35 ЗЯ або 40-50 ФІ. Хоча є деякі винятки.

Аватар користувача
VAVAN
Повідомлень: 1872
З нами з: Чет, 09 лютого 2006, 16:58
Стать: чоловік
Авто: only BMW
Номер: LVIVSKI
Звідки: Каліфорщина
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення VAVAN » Вів, 14 березня 2006, 21:18

Рост
Рост писав:ЗЯ
Рост писав:ФІ
...роздупли мене ..шо саме ці скорочення означають...ну шо ...ну незнаю цього...не смійтесь...ше не пройшов достатній курс молодого бойца....Буду вдячний за ансвер

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей