Організація та планування подорожей

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Відповісти
Нордшляйфе на Великдень
Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 18:48

Повернулися от із мандрівки Німеччиною.

Маршурт - Дрезден-Нюрбург-Фрайбург-Мюнхен-Альпи (біля Кьонігзеє)

Грузити фотками архітектурних і природних красот не буду. А от про Нюрбургринг напишу :D

Почну з того, що я штурпак. Я виділив лише один день на це все. А треба було б більше.
Я штурпак двічі - замість того, щоб в симуляторі GTR Evolution вивчати трасу до поїздки - я розглядав на ютупі відео із аваріями на треку :shout :facepalm

Краще б я їздив на симуляторі - траса складна і незнання поворотів і прямих сильно впливає на час проходження.

Так от. У Нюрбург приїхали увечері, відразу після поселення в готелі поїхали до в'їзду на Нордшляйфе. Щоб розвідати обстановку, знайти, де в'їзд, де продають квитки і просто пофтикати.

Приїхали. Маленька парковочка - радість Автофота. Дофіга порше, кілька підготовлених чотких БМВ, корвет ну і ще повно всяких прєлєстєй. В кутку стояла покоцана БМВ із прибалтійськими номерами - ліве переднє колесо оголосило незалежність і вивернулося вбік (шкода пацанів насправді)

Постояли, пофтикали і поїхали у родинний ресторан/готель Сабіни Шмітц. Це та тьотя, котра у Топ Гір проїхала по Нордшляйфе на Форді Транзит майже так само швидко, як Кларксон на Ягуарі (9 хв. 59 секунд).

Власне, ресторанчик - теж must see. На парковці кільканадцять порше. Сам ресторан завалений спортивною атрибутикою, купа людей за пивом обговорюють те, як вони їздили і як проходили повороти. Обшєм красата :D

Натхнулися, наїлися, поїхали спати. Щоб на другий день з самого ранку відправитися на трек.

Коротко про правила поведінки на треку. Фактично у туристичні дні (це коли за гроші там можна їздити усім) там діють звичайні німецькі ПДР як на автобані.
Швидкість необмежена, випереджати можна лише з лівого боку, якщо тебе доганяють - вступаєшся праворуч, блимаєш правим поворотом і не перешкоджаєш.

Крім того, водій повинен переконатися, що з машини не крапає масло, антифриз чи ще щось. Рідина на трасі може спричинити аварію.

У разі ДТП треба по можливості забратися з дороги, подзвонити по допомогу і всіма підручними засобами сигналізувати іншим учасникам заїздів про небезпеку попереду.

Якщо ви потрапили в ДТП (зачепили іншу машину) - тпру, стаять. Якщо ввалили відбійник і поїхали далі - будуть проблеми із поліцією. Оскільки пошкоджений відбійник треба оплатити.

При купівлі квитка треба записати в телефон номер служби порятунку на треку. Я про це пам'ятав весь час, а врешті перед виїздом так і забув його записати :facepalm

Відео/фото зйомка на треку заборонена. Побачать камеру - виженуть.

Отже, пішов до каси, купив квиток на 4 кола (більше на перший раз не раджу :shout - далі опишу чому )

Квиток - це пластикова картка. Вона залишається у вас назавжди. Її можна поповнити грошима і розраховуватися нею за їжу/напої у кафе біля треку (за готівку чомусь їх не продають)

На радощах, що я став власником чоткої картки і маю оплачені 4 кола, забув записати той номер телефону і побіг до машини (на щастя, мені служба допомоги не стала потрібною :D )

В'їжджаєм, прикладаєм картку до стовпчика перед шлагбаумом, шлагбаум піднімається і пагналі!

Відразу прідупріждаю - у Топ Гір ви могли бачити, як вони розганяють Бугатті Вейрон до максималки по прямій на Нордшляйфе. У вас так не буде. У дні туристичних заїздів прямо по середині ця пряма перекрита. Там в'їзд і виїзд з траси.

Заміри часу проводяться у такі дні від моста, котрий трошки далі після старту і до так званої естакади на початку тієї довгої прямої. Час проходження траси у туристичні дні називається Bridge-to-Gantry або скорочено BTG.

Саму пряму краще прокочуватися накатом, щоб машина встигла холонути. Повірте, їй буде дуже важко після 20 км по треку.

Хінт. Приїжджайте на трек з самого ранку. Там менше машин. Менше машин - менше нервів :D , менше вас обганятимуть, менше ви втрачатимете час на пропускання низьколетячих поршиків і інших болідів.

Траса дуже складна. Багато складних і підступних поворотів, перепад висот до 300 метрів. Щодня на ній буцаються багато машин, від 3 до 12 смертей на рік. У місцях, де аварії відбуваються найчастіше, за відбійником сидять натовпи глядачів із камерами. Стерв'ятники :D Вони не милуються тим, як машини проходять поворот після прямої, а чекають, що хтось розіб'ється. Дуже неприємно їх бачити з місця водія :D

Ну, отже, поїхали. Перше коло їхав практично у гордій самотності, лише кілька порше зробили мене як стоячого :D :facepalm Звикав, вивчав. Добре знав лише про одну пряму і про поворот "карусель" - найвідоміший поворот.
В'їзд на нього практично сліпий, сам поворот крутий і дорога йде під кутом, нахилена всередину повороту. Їхати треба по бетонних блоках (якщо не хочете вилетіти, звісно :D )

Після закінчення кола на прямій треба з'їхати в кишеню. І далі або на парковку, або до шлагбаума і знову провести карткою, щоб відкрити шлагбаум.

Друге коло пішло швидше, але тут уже я почав задумуватися - а чи не даремно я взяв квиток на 4 кола? Може звалити нафік? :shout :facepalm

Справа у тому, що їзду по Нордшляйфе неможливо порівняти із навіть дуже швидкими шашками по дорозі загального користування. Там повороти частіше, ніж на гірських серпантинах. Плюс перепад висот. Серйозне випробування для вестибулярного апарату. Отже, якщо не їхати уже зовсім по тошнотськи, починає нудити. Мене ніколи не нудило в машині раніше. Але тут підступив комочок :D

Їздив разом із дружиною. Питаю у неї - "ти як? якщо зле - можемо обмежитися двома колами" (я ж мужик! я не можу сказати, що сам уже майже готовий трошки векнути :shout ). А вона каже - "ні, їдемо 4 кола. Потім пожалієш, якщо не поїдемо". Тут вона була права - пожалів би ;)

Третє коло їхали значно швидше, уже гума посвистувала в поворотах і в салоні теж смерділо паленими шинами (привідкрив заднє вікно для вентиляції, кондиціонер не вмикав, щоб не жер потужність і щоб не менше грівся двигун)

А машин стало більше. Доводилося пропускати. Дружина теж по дзеркалах дивилася. Від хвилювання видала перл про порше, котре нас доганяло: "ззаду порше, він далеко... але вже близько" :shout

Порше там дійсно скажено літають. Геніальна машина. Хачу! :angel

Після третього кола уже ту довгу пряму просто котився. Щоб гальма і двигун охолодити трошки.

Четверте коло топили на всі гроші, хоча якось самовільно надмірно скидав швидкість у місцях концентрації глядачів-стерв'ятників. Нунафік. Мені ще в Альпи їхати. І машину бити не хочеться, і не хочеться слухати їхні аплодисменти після зіткнення :D

На прямих максимальна швидкість виходила у межах 170-190 км/год. Більше наш буцефал не встигав розігнатися - за прямими, як правило, йдуть круті повороти.

Нас ганебно обігнала опель корса OPC. Чувак явно добре знав трасу, машина підготовлена, з каркасом, на низькопрофільній гумі. Наша 18" 245/45 таки зависока :facepalm

Правда, корса далеко не втекла - сів на хвіст і намагався триматися, хоча це небезпечне заняття - можна вилетіти там, де ведучий пройде. Краще їхати своїм розумом, а не чужим. Краще повільно, але залишитися цілим і машину не побити.

Вдалося обігнати одного мотоцикліста і мікроавтобус :shout :facepalm

Час BTG вийшов теж ганебний. 11 хвилин, 7 секунд. Можливо, якби їхав сам, без повного багажника і при такій порожній трасі, як було на початку - було б секунд на 30-40 швидше. Можливо :oops А якби ще знав трасу! :facepalm Ех...

11 хвилин на турбобуцефалі проти 10 хвилин Сабіни Шмітц на бусі :shout :facepalm Яка ганьба :D

Доїхали четверте коло. В машині смердить гумою. Вирулили на парковку. Мене нудить, дружині теж не дуже харашо :D :facepalm

Відчуття радості змішалося із бажанням гарно блювонути :shout

Передихнули, пішли фоткати машини на парковці і ті, що заїжджають на трек. Нафоткали дофіга всякого, включаючи макларен, безліч поршиків, три корвети, мерцедес слс амг із літньою парою. Ну і ще купу всяких чотких машин :D

Сходили по сувеніри. Розжився на горнятко із картою треку і наліпку із такою ж картою. Гордо вліпив си ззаду на кришку багажника. На памнять :D

Отаке.

А потім поїхали на сам Нюрбургринг (коротку трасу з південного боку Нордшляйфе). Там сходили у великий музей Нюрбургрингу - багато спортивних машин різних класів і років і всякі гоночні штуки. Теж у ролі квитків - картки. При чому, картка відразу дає можливість сходити туди двічі. Ще один раз є в запасі.

А потім були Мюнхен, панорамна дорога в Альпах та інші красоти. Але це все ніщо порівняно із Нордшляйфе :angel


О, ще згадав. На Нордшляйфе можна взяти машину напрокат. Сузукі Свіфт із каркасом (радять початківцям, щоб не повбивалися нафік), Сірокко, БМВ М5.

Дорого. Плюс страховка у разі ДТП має велику франшизу. Якщо не помиляюся, для БМВ М5 франшиза біля 15 000 євро.

Інший варіант - ринг-таксі. Теж БМВ М5. Водій вас прокатає швидко і якісно. Я б прокатався, але після моїх чотирьох кіл я за себе ніатвічал. Міг загадити салон БМВ :D :facepalm

Трошки знімали втіхаря відеореєстратором наші заїзди, але показувати нема що. Плюс ширококутний об'єктив все псує - немає відчуття швидкості. Так що це для перегляду у родинному колі най буде :D

Аватар користувача
gribkoff777
Повідомлень: 4922
З нами з: Вів, 14 грудня 2010, 21:59
Ім'я: Тарас
Стать: чоловік
Авто: Іпона НИВА; Dunkler "13-er"
Номер: BC ☻ AA
Звідки: Goldberghof :)
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення gribkoff777 » Сер, 08 травня 2013, 18:50

:thumbup класно! :) :beer
Хочеш миру - готуй Parabellum

Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 18:53

Ох, ледве не забув. Для поціновувачів БМВ фотка із музею БМВ в Мюнхені :D

Зображення

Аватар користувача
weber
Повідомлень: 7796
З нами з: Нед, 01 липня 2007, 11:44
Стать: чоловік
Авто: льоня
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення weber » Сер, 08 травня 2013, 18:57

Thug, люди паску свєткували, а він поїхав :D
Карту намалюй :) Прийду додому почитаю 8-)

П.С. минулого тижня показували реставрацію того бмв-ліліпут-кара в Махінаторах по Діскавері.

Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 18:58

Панорама з панорамної дороги в Альпах
Зображення

там внизу +24 тепла було, а в горах сніг. Я ходив у футболці, а поруч лижники пакували свої лижі :D

Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 18:59

weber, ми на сам Великдень ходили до будинку Бандери в Мюнхені :shout :facepalm

Яку карту?

Аватар користувача
weber
Повідомлень: 7796
З нами з: Нед, 01 липня 2007, 11:44
Стать: чоловік
Авто: льоня
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення weber » Сер, 08 травня 2013, 19:04

Thug, маршрут гуглмапс.

Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 19:08

Лана, вагофілам теж фотку маю. Біля заводу фольксваген у Дрездені. Тут ваші фольксвагени чекають на вас:
Зображення

Височенна автоматична парковка для нових машин. Спеціальний підйомник їх туди затиркує :D


weber, Поняв, щя

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення vovka » Сер, 08 травня 2013, 19:13

круто. але де фото хоч якісь ? :)
і ще бракує цін на то все дійство.
якщо їхати цілеспрямовано іменно на ці трек дні, то який бюджет +- получається ?

а чому ж реєстратором в машині знімати не можна ? :surprised

на чайці можна :)

Аватар користувача
Bumer
Повідомлень: 959
З нами з: П'ят, 05 грудня 2008, 23:23
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Авто: BMW
Номер: BC5BX
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Bumer » Сер, 08 травня 2013, 19:14

прочитав)...

що тут скажеш - ідеальний відпочинок автолюбителя :drive :thumbup :clap
Востаннє редагувалось Сер, 08 травня 2013, 19:21 користувачем Bumer, всього редагувалось 2 разів.
https://www.facebook.com/groups/1431532603826575/
Ввічливість береже Ваші зуби, краще, ніж орбіт!

Аватар користувача
Babak
Адміністратор
Повідомлень: 4864
З нами з: Чет, 11 травня 2006, 00:26
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Звідки: близько
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Babak » Сер, 08 травня 2013, 19:15

який прайс на квитки/кола
Блекджек і все таке!)

Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 19:16

Зображення

A - Львів
B - Дрезден
C - Нюрбург
D - Фрайбург
E - Мюнхен
F - Берхтесгаден

Назад їхали вверх до Дрездена і [цензура] Львів - все за один день.
1500 км.

Можна було коротше кілометрів на 400 - через Австрію і Чехію, але мені хотілося ще трохи поганяти без обмежень по автобанах, а по часу виходило те саме.

PS Поганяв не дуже - багато машин. Максимум розігналися до 241 км/год і ще був запас, але попереду повилазили тошноти.

А так в середньому топили 150-230 км/год :D

Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 19:20

Квитки
1 коло - 26 євро
4 кола - 97 євро.
9 кіл - 202
25 кіл - 499
річний квиток - 1475 євро :D

Якщо плануватимете поїздку - перевіряйте календар на сайті
http://www.nuerburgring.de/en

Вам потрібні дні, коли є Tourist rides (це буває не щодня і іноді не цілий день)


Знімати не можна, бо багато аварій. Це псує репутацію треку :D

Варіант про прокат машини у звичайній прокатній канторі з метою їзди на Нордшляйфе навіть не розглядайте. Запасуть - знімуть бабло на техогляд, колодки. Можуть штрафанути. У них там, на треку, кажуть є агенти, котрі пасуть чи не їздить хтось на прокатних машинах.

Так що або на своїй, або брати на прокат уже на самому треку.

Felix
Лінгвіст
Повідомлень: 3847
З нами з: Пон, 25 травня 2009, 10:20
Ім'я: Felix
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 37 рази
Контактна інформація:

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Felix » Сер, 08 травня 2013, 19:22

Thug, братан, твоя поїздка - то сама чотка автоподорож зі всіх шо тут кагдато були :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer
Завідую аткрито :facepalm :facepalm :facepalm

сам був колись там як з люксембурга на бонн валив, але не було коли кататися :cry

Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 19:24

vovka писав:круто. але де фото хоч якісь ? :)
Частина у мене на телефоні - з музею БМВ і з Нюрбургрингу. А машини біля треку фоткали фотоапаратом - він вдома. Плюс фактор ліні :D

vovka писав: і ще бракує цін на то все дійство.
якщо їхати цілеспрямовано іменно на ці трек дні, то який бюджет +- получається ?
Ну сам рахуй - бензин на дорогу, готель на місці - то вже хто як си хоче. На букінгу можна пошукати. У нас десь в районі 100 євро за ніч був. Їжа - в ресторанах порція стейку+фрі+салат+пиво = десь біля 20-25 євро.

Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 19:26

Felix, пасібо :beer
Це дійсно мічьта будь-кого, хто любить машини. Хочу ще.

До речі, вже в Нюрбургу з'ясував, що поруч бельгійський трек Spa Francorchamps. І там теж є туристичні дні. Я цей трек ще з гри "TOCA Race Driver 2" люблю.

Наступного разу поїдемо і на Нордшляйфе, і на Спа :D

чьорт, доведеться ще фоток подокидати :D

Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 19:28

Стосовно оренди машин. От одна російськомовна кантора (до речі, дуже інформативний сайт у них). Так от, там і ціни є на пропоновані машини, і у них же все можна замовити і взяти на прокат
http://www.nuerburgring.ru/info/cars.html

У інших ціни на прокат машин десь такі ж.

Нагадую, початківцям краще не брати потужні машини. Легко вбитися, а час BTG все одно буде паршивий ;)

Аватар користувача
puzzo
Повідомлень: 1824
З нами з: Чет, 09 квітня 2009, 19:43
Стать: чоловік
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення puzzo » Сер, 08 травня 2013, 19:29

Thug, :thumbup

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення vovka » Сер, 08 травня 2013, 19:33

Thug писав: Ну сам рахуй - бензин на дорогу, готель на місці - то вже хто як си хоче. На букінгу можна пошукати. У нас десь в районі 100 євро за ніч був. Їжа - в ресторанах порція стейку+фрі+салат+пиво = десь біля 20-25 євро.
ну ясно.. думаю в 1000 можна вкластися.

мене більше квитки цікавили (бачу вже вище) і чи якісь страховки там потрібні додаткові на свою машину ? все ж таки трек то не забавки ще й чужій країні. :surprised думаю українська страхова каско явно буде не в захваті якщо розвалити машину там. :ninja


але от думаю що 20км то дофіга.. на чайці 3км коло, і сесія 15хв. реально я проїжджав біля 30км за 15хв (тобто 1.5 круга нюрбургрінга, притому що траса прогнозована і понятна, досить швидкісна. а тут 20км попробуй но повороти вивчи.. :surprised ) і останні кола думав що пора би вже перепочити і машині і мені, подумати над помилками і в другій сесії навалити по справжньому :D .

так що 4 кола по 20км то багато. бензини в баку хватило ? :D
середній розхід не засікав на тих 4 колах ?

Аватар користувача
Thug
Повідомлень: 4270
З нами з: Суб, 05 грудня 2009, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Турбобуцефал
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Нордшляйфе на Великдень

Повідомлення Thug » Сер, 08 травня 2013, 19:38

Лана, не буду дразнити бмв-дрочерів :D . Кілька нормальних тачіл з музею БМВ

Зображення

Зображення

Зображення

Чоткі дісачькі ;) :D
Зображення

Зображення

Зображення

Корчі стопкою :D
Зображення

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей