Організація та планування подорожей

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Львів-Гданськ-Львів
Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення vovka » Пон, 28 липня 2014, 17:18

Зїздив в Гданськ на Балтику на 4 дня.

1500 км, розхід 7 з кондюком на фієста ст.
Дороги в польщі порівняно з нашими дуже хороші :) Є в Гданську і в Варшаві пару відносно поганих доріг, але на фоні наших вони прекрасні, хоч там вже і ставлять знаки "вибоїна" і "колія" )))
Хоч і вузькі, особливо Львів-Варшава.. Машин багато, плотний потік, обігнати малореально. Але все підсвічується, їдеш без напрягу вночі і вдень. Дофіга сонячних батарей на пішохідних переходах, знаки де треба і нетреба, розмітка чотка, велодоріжок дофігіща, ставлення до пішоходів зовсім інше.. Дуже здивувало відсутність погано запаркованих машин на головних вулицях міста. весь правий ряд вільний! В центрі звичайно також є порушники на тротуарах ))

Є такі от місця для відпочинку при трасах. Оце між Варшавою і Гданськом. Є столики, біотуалети, мусорні баки. Вночі освітлюється. Безплатно. Дороги всі також безплатні на маршруті Львів-Люблін-Варшава-Гданськ.
Зображення
Зображення

Кароче Європа, нема що додати.. як заїхав в Україну назад - цей контраст дуже в очі кидається.

Менти раз зупиняли під Любліном. Всіх з траси машин 10 зупинили і алкотестером провірили на алкоголь. Все зайняло в мене 30 сек.. навіть документи на машину не дивилися. Дихнув в тестер - і зразу побажали щасливої дороги. Як згадаю ту процедуру в нас то аж зле :))))))
Ще в Гданську коли я петляв містом за мною їхала патрульна машина хвилин 10, вже починало це нервувати, старався не порушити.. получилось )


Море я очікував що буде холодніше. Ніби 21 градус мало бути, але залазиш в море без напрягів і сидиш там скільки хочеш. Не холодно ніяк. Вітряно і були трохи хвилі.. Медуз нема. Завжди легкий вітерець, навіть в обід, хоч сонце і жарить. Ввечері стає досить прохолодно.
Вода менш солона чим в Чорному морі.

Пляжі довгі чисті з душем переодягальнею, смітниками біотуалетами. Все безплатно.
На пляжах місця достатньо, через людей не переступаєш. Ніхто не напрягає носінням гарячої кукурузи, пива і іншого непотребу.. Пива і т.п. можна випити неподалік в кафе, так само як і кукурузу купити на ятках )

пляж в Гданську в Jelitkowo. Позаду парк.
Зображення

Зображення - це сопотський пляж (заїжджав в Сопот на електричці, оскільки купив собі на 3 дня абонемент за 40 злотих. можна кататися на всьому громадському транспорті Гданська-Гдині-Сопота включно з електричками. Дуже зручно. А так то разовий білет на трамвай 3 злотих)

А це 500 метровий мол в Сопоті. Вхід платний 7.50 злотих. Звідтам можна сісти на кораблі.. Тоже є піратський кораблье за 30 злотих який пливе в море і назад.. Але нам на ньому не вийшло покататися, тому що були хвилі і рейс відмінили.
Зображення

Жив в другому кінці Гданська (ібо не тільки на пляж приїхав а і в центрі погуляти). До моря кілометрів 7. Але громадський транспорт розвинутий дуже круто. Швидкісним трамваєм (практично всі такі) на пляж їдеш хвилин 30 включно з очікуванням трамвая на зупинці. Все просто і понятно, зроблено для людей. А до центру їхати хвилин 15.

Руских мало, а от німців просто немеряно. та і поляків-туристів також :)

Покаталися на піратському кораблі по Мотлаві до Вестерплатте (місце де почалася 2 світова). Ціна квитка 30 злотих.
Зображення
Зображення
Зображення

на задньому фоні море.
Зображення

Бардзо ладна променада, як казав поляк )) погуляти можна по дорозі до монумента Westerplatte.
Зображення

Дикий пляж там також є.
Зображення

Кароче довольний. 4 дня то дуже мало щоб поєднати море і екскурсії по Гданську, думаю ще раз поїду туда на довший термін. Клімат мені підійшов і море також. Але мабуть то тільки в кінці липня-початок серпня там тепло.

По витратах на двох..

Бензин 2000 грн (400 злотих там і решта за гривні тут). Він там в місті в Ашані по 5.30 злотих літр, на трасах дорожчий, десь по 5.49-5.59.
Проживання за 4 ночі зі сніданками на двох (економ варіант. номер малий, але є свій санвузол, з душевою кабіною, також був малий холодильник, ТВ, ну і пару тумбочок, крісло і 2 ліжка. Тихе місце, фактично то костьол, в 6 ранку будить дзвін, але мені то навіть подобалося, ніхто не шумить по ночах. Мені більш важливо було розташування. А воно прекрасне. Рядом Теско супермаркет і міні ринок, а також 3-4 маршрута трамваїв.) - 507 злотих (бронював фактично в останній тиждень.. наступним разом треба то робити хоть за 2-3 місяці, ціни будуть нижчі та і вибір житла буде значно вищий на любий кошельок)
Карта туриста з пакетом "відвідування" і "комунікація" 88 злотих х2 = 176 злотих на двох. (власне дає скидки в музеї, ресторани, таксі і т.п. багато музеїв безплатно, весь громадський транспорт безплатно, відвідування зоопарку безплатно, а так білет 20 злотих).

Їсти по львівських мірках дороговато, в гіпермаркетах ціни наші, дещо є дешевше. Наприклад бігмак меню в макдональдсті 16 злотих.
Кароче на двох скромно перекусити менше 30 злотих не вийде. Нормально поїсти десь біля 50-60 злотих. В центрі дорожче.. Наприклад піцца в центрі 23-30 злотих + пиво по 8-9 злотих за 0.5. Піцца кстаті таке собі.. недуже. Журек в центрі біля 14-16 злотих, біля моря 7-9.

Нам на двох на все про все вийшло в районі 1500 злотих, якщо не рахувати покупок всяких шмоток і т.п. в магазинах.


Курс злотого згрубша 1PLN = 4 UAH.
Можна і карточкою платити. Я платив за готель і за бензин і в ресторанах картою.

Навігатор юзав в телефонів Automapa для Android. Крутий. Все гарно нас завів, всі обмеження швидкості показував чотко.

Фото робив грубо кажучи на телефон і фотограф з мене нікудишній, тому в реалі там гарніше :)

Походити по музеях які я собі відмітив у Львові банально не встиг. Був тільки в одному археологічному - безплатно по карті туриста. Хотів ще на корабель Soldek, залізти на базиліку і глянути Гданськ зверху, поїхати в перевернутий будинок, але часу впритик було.. тупо невстиг, адже ще і на морі хотілося трохи покупатись і позагаряти.

Був ще в зоопарку. Великий він дуже. Півдня потратив гуляючи там.

Кароче раджу побувати в Гданську.

Аватар користувача
Fobos
Рятівник форуму
Повідомлень: 10217
З нами з: Вів, 28 червня 2005, 22:00
Ім'я: Юра
Стать: чоловік
Авто: Fords
Звідки: Patona str.
Дякував (ла): 138 рази
Подякували: 9 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення Fobos » Пон, 28 липня 2014, 18:00

Цікаво, треба колись поїхати. Правда 4 дні явно малувато. А білі ночі ти не застав, в який період вони там, я вже не пригадую, був ще в підлітковому віці там поблизу, літом, але в якому місяці хз.
vovka писав: і в ресторанах картою
А чайові як залишав? Я от ніколи не пробував в ресторані карткою розрахуватись.
Ford?

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення vovka » Пон, 28 липня 2014, 18:01

Fobos писав: А чайові як залишав?
а що це таке ? :D

я того не признаю.. плачу по рахунку. хіба би явно десь написали якийсь процент за обслугу. але такого небуло. ну і раді справедливості скажу що в круті ресторани я не ходив.

а в центрі там багато таких як у нас у Львові виносних палаток від ресторанів.
Fobos писав: А білі ночі ти не застав
нєа.. вночі було темно.. але темніло десь в 23-00, а світало дуже рано.. в 6 ранку вже світло було, а раніше я ше спав )

Аватар користувача
Lyubomyr
Повідомлень: 4053
З нами з: Нед, 21 січня 2007, 21:57
Стать: чоловік
Авто: Barkas B1000
Звідки: Стрийщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 27 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення Lyubomyr » Пон, 28 липня 2014, 18:09

vovka, гарна поїздка.
2 нескромних запитання: :-)
1) то твоя перша поїздка за кородон?
2) то єдина поїздка буде чи ще плануєш Грузію чи ?

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення vovka » Пон, 28 липня 2014, 18:22

ще фото
Зображення

заїхав в ІКЕЮ , величезний магазин.. але так нічого і не купив. планував купити ковьор і столик. вони там були. але прикинув розміри і подумав що тащити то аж до Львова я небуду.. 2 метровий ковьор був би в районі ричага кпп, незручно )) якось в Краків поїду, або може у Любліні до кінця року ІКЕЮ побудують. (польський прикордонник казав мол чого я в Гданськ пруся в ІКЕЮ, якщо вона є в Любліні :D але він помилився бо в Любліні її нема, а тільки почали підготовку до будови)
Зображення

Зоопарк. Якийсь кондор.. Він як взмахнув крилами і полетів до себе в замок, то я афігел.. там розмах крил під 3 метри..
Зображення

Жирафа.. дуже висока ))
Зображення

Зупинка трамвая. На задньому плані кінцева якогось маршруту, і костьол в якому я жив.
Зображення

Трамвай PESA. Самі круті які там були. Дуже тихі, повністю низькопідлогові, кліматизовані, з моніторами всередині, на зупинках підгружається карта гугл і прилеглі вулиці.
Зображення

Центр міста. На тому кораблі катався.
Зображення

Вид з моста
Зображення

Сам центр. Таке як в нас Площа Ринок.
Зображення

Що ще дуже зручно це написи з адресами на будинку велики буквами.
Зображення

Центр Сопота. Там народу зазвичай немеряно на прилеглих вулицях.. Толкучка ппц і москалів дофіга.. В Гданську такого небуло.
Зображення

Всякі яхти в Сопоті. Покататися одна година від 60 злотих але не менше 5 чоловік.
Зображення


Такий в них водний трамвай смішний )) Коштує шось 15 злотих. Думав покататися але зробив помилку і чекав на нього в центр. а не на кінцевій.. відповідно вміщає він 40 людей, і була черга, і він взяв тільки 4 людей )) мені місця не хватило ))
Зображення

моя на верхній палубі )) зла на мене трохи була в той день після обіду :facepalm
Зображення
Востаннє редагувалось Пон, 28 липня 2014, 18:28 користувачем vovka, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення vovka » Пон, 28 липня 2014, 18:24

Lyubomyr писав: 1) то твоя перша поїздка за кородон?
та.
Lyubomyr писав: 2) то єдина поїздка буде чи ще плануєш Грузію чи ?
цього року більше не планую. хіба що може в Краків ще мотнуся якщо візу дадуть.

Аватар користувача
Lyubomyr
Повідомлень: 4053
З нами з: Нед, 21 січня 2007, 21:57
Стать: чоловік
Авто: Barkas B1000
Звідки: Стрийщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 27 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення Lyubomyr » Пон, 28 липня 2014, 19:12

vovka, я питав без всякого ;) просто відчувається коли людина з захопленням розповідає про поїздку враження, а потім понижується чутливість до того всього і треба постаратися щоби "вставило" :|

Felix
Лінгвіст
Повідомлень: 3847
З нами з: Пон, 25 травня 2009, 10:20
Ім'я: Felix
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 37 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення Felix » Пон, 28 липня 2014, 20:18

Lyubomyr писав: потім понижується чутливість до того всього і треба постаратися щоби "вставило"
та да... є таке...

кстаті, гамадріли в зоопарку були? :ninja

Аватар користувача
pikach00
Повідомлень: 13141
З нами з: Сер, 05 липня 2006, 16:14
Стать: чоловік
Авто: корейський бєгємот
Дякував (ла): 87 рази
Подякували: 35 рази

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення pikach00 » Пон, 28 липня 2014, 20:21

Fobos писав: А чайові як залишав? Я от ніколи не пробував в ресторані карткою розрахуватись.
В цивілізованих країнах пос-термінали мають опцію введення суми чайових.

Аватар користувача
Babak
Адміністратор
Повідомлень: 4864
З нами з: Чет, 11 травня 2006, 00:26
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Звідки: близько
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення Babak » Пон, 28 липня 2014, 20:37

vovka
хороший звіт, прочитав з задоволенням :-) :beer
pikach00 писав:
В цивілізованих країнах пос-термінали мають опцію введення суми чайових.

користувався? :D
Блекджек і все таке!)

Аватар користувача
cat-yellow
Повідомлень: 13806
З нами з: П'ят, 15 травня 2009, 18:20
Ім'я: Михайло
Стать: чоловік
Авто: різні :)
Звідки: Червоноград/Краків
Дякував (ла): 222 рази
Подякували: 72 рази

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення cat-yellow » Пон, 28 липня 2014, 21:53

Babak писав:vovka
хороший звіт, прочитав з задоволенням :-) :beer
pikach00 писав:
В цивілізованих країнах пос-термінали мають опцію введення суми чайових.

користувався? :D
в тих самих штатах - пишеш суму, пишеш tips (чайові) і потім тобі вираховують вказану суму з рахунку

Аватар користувача
BOXER
Повідомлень: 23804
З нами з: Вів, 29 серпня 2006, 14:36
Стать: чоловік
Авто: Grand Scenic III, Suzuki Swift
Номер: 5666
Дякував (ла): 78 рази
Подякували: 23 рази

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення BOXER » Пон, 28 липня 2014, 22:22

vovka писав: може у Любліні до кінця року ІКЕЮ побудують
це харашо 8-)
поїздочка люкс, кайфово хорошими дорогами їхати, втомлюєшся в 2-3 рази "пізніше".
Sad, but true.

Аватар користувача
pikach00
Повідомлень: 13141
З нами з: Сер, 05 липня 2006, 16:14
Стать: чоловік
Авто: корейський бєгємот
Дякував (ла): 87 рази
Подякували: 35 рази

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення pikach00 » Пон, 28 липня 2014, 22:36

Babak писав:vovka
хороший звіт, прочитав з задоволенням :-) :beer
pikach00 писав:
В цивілізованих країнах пос-термінали мають опцію введення суми чайових.

користувався? :D
Так, я не жлоб Вова :sing

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення vovka » Пон, 28 липня 2014, 22:45

BOXER писав: втомлюєшся в 2-3 рази "пізніше".
воно то так.. але обмеження кумарять.. 50 то якась жесть.. хотя я так бачив що поляки не сильно того дотримуються.
Felix писав: кстаті, гамадріли в зоопарку були?
то мавпи чи крокодили чи хто такі ? було багато всяких.

отакі красені були
Зображення
Зображення

а мавп було дофіга.. за ними наблюдати смішно, в дечому майже як люди )))
Зображення
Зображення

верблюдів було багато, але в кадр попав один )
Зображення
Востаннє редагувалось Пон, 28 липня 2014, 22:59 користувачем vovka, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення vovka » Пон, 28 липня 2014, 22:54

Lyubomyr писав: просто відчувається коли людина з захопленням розповідає про поїздку враження
напевно так є. треба всім побувати в різних країнах, щоб мати змогу порівняти що в нас добре а що в них.
pikach00 писав: Так, я не жлоб Вова
ну вже який є :D моя думка що це все має бути включено в ціну товару тим більше в центрі де ціна і так ставиться з високою націнкою. А от власники жлоби мають платити офіціантам нормальну зарплату а не заставляти їх клянчити бабки в клієнтів. ну але то моя думка, нехочу спорити з цього приводу.

Доречі на заправках в них нема ніяких чуваків які вставляють в бак пістолета і яким в нас прийнято неясно за що давати чайові )) Приїжджаєш, заправляєш скільки треба, йдеш платити, їдеш.

Аватар користувача
Buts
Повідомлень: 2237
З нами з: Вів, 18 вересня 2007, 10:09
Авто: Ланос хетч, ЗАЗ 966 (батька)
Звідки: м.Львів, вул Патона
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення Buts » Пон, 28 липня 2014, 23:05

vovka, супер!
молодець що поїхав.

я також ще маю плани на балтику.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення vovka » Пон, 28 липня 2014, 23:19

Хм.. Виявилось до пляжу було 14 кілометрів )))
https://goo.gl/maps/8WfoU

до другого пляжу 11 км.
https://goo.gl/maps/0i0PU
трамваєм я за півгодини заїжджав до обох (гугл каже 23 хвилини машиною).. дуже швидко валять, як метро в Києві.

до міні пляжу біля westerplatte 14 км, я туда на кораблі приплив. а там сів на автобус (їздять по розкладу.. заходиш і виходиш через любі двері, водію пофіг чи в тебе є квиток чи ні.. автобуси МАНИ схожі на ті що в нас, всі в яких їздив кліматизовані і кліма реально працює.) і в центр.. потім ввечері трамвайом додомцю )
https://goo.gl/maps/ZTDI9

якщо хтось планує колись поїхати, то є сенс брати готель біля ліній трамваю.
Buts писав: я також ще маю плани на балтику.
попробуй.. мені в Гданську сподобалося. Але там ще є купа місць на узбережжі, думаю не менш цікавих.

Аватар користувача
Buts
Повідомлень: 2237
З нами з: Вів, 18 вересня 2007, 10:09
Авто: Ланос хетч, ЗАЗ 966 (батька)
Звідки: м.Львів, вул Патона
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення Buts » Пон, 28 липня 2014, 23:31

vovka, я туди без вела не поїду...

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення vovka » Пон, 28 липня 2014, 23:37

Buts писав: я туди без вела не поїду...
в Гданську велодоріжок в око впало дуже багато.. як в інших містах незнаю..
біля пляжів всюда є велодоріжки і велосипедистів досить багато.

Felix
Лінгвіст
Повідомлень: 3847
З нами з: Пон, 25 травня 2009, 10:20
Ім'я: Felix
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 37 рази
Контактна інформація:

Re: Львів-Гданськ-Львів

Повідомлення Felix » Вів, 29 липня 2014, 08:20

паїздка зачот :beer
читаю і афігіваю - стільки нюансів сплановано, враховано і.т.д. я б так не зміг :sing

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 29 гостей