Бортовики наших автомобілів та мотоциклів

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Відповісти
Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.
Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Сер, 24 листопада 2021, 11:45

Порахував. Темпаратуру треба підставляти в кельвінах. 6 градусів то є 279 кельвіна.
Получив коефіцієнт 0,9707

Отже після корекції 159.6 коней (незнаю чи то коректно, бо напевно той стенд вже щось кудись відкоректував все таки :D ) з заміру до трістарівського ISO 1585 получаєм 154 сили :)
Враховуючи що тиск як такий мені недуже відомий, просто зараз погода похожа і ще не відомо чи мій китайський датчик каже правильно, ну і враховуючи що то все таки був UPG100 - я думаю десь певно чесних 150 по ISO получиться на 95 бензині :)

По паспорту 150 PS а не bhp. BHP = 148 :D

Короче кажучи.. менше знаєш ліпше спиш.. до абсолютних цифр ставимся скептично, до різниці ставимся нормально :D

Аватар користувача
Baton
Повідомлень: 131
З нами з: Пон, 13 вересня 2021, 21:34
Стать: чоловік
Авто: Honda civic type R
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення Baton » Сер, 24 листопада 2021, 12:48

Вот
Вкладення
DE342D2F-4371-4839-BA0D-3B487CFC3B38.jpeg

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Сер, 24 листопада 2021, 13:08

Baton, ну як я і підозрював судячи з того нуля в роздруківці ) якось це не тішить )

І що получається? Кожна їхня цифра на кожному замірі це все дуже і дуже відносно. Їх просто неможливо рівняти між собою адекватно. Бо якщо я заміряю літом і в мене буде 150, а ти заміряєш зимою і в тебе буде 160 - то на табло різниця велика, а по факту мотори їдуть однаково. Для того і придумали стандарти щоб якось ці всі цифри внормувати.

Короче на наступний замір поїду в таку ж хмуру погоду і +6 ))))
Або перераховувати кожен раз по формулі для себе відносно реальних температур і тиску.

Аватар користувача
Baton
Повідомлень: 131
З нами з: Пон, 13 вересня 2021, 21:34
Стать: чоловік
Авто: Honda civic type R
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення Baton » Сер, 24 листопада 2021, 13:16

Але чесно сказали)))

Аватар користувача
Romko
Повідомлень: 2081
З нами з: Чет, 30 березня 2006, 12:53
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: Bravo Sport s1, Cherokee Limited 3.2 4wd
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 29 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення Romko » Сер, 24 листопада 2021, 14:56

значить машину "чіпхувати" у них, особливо турбо, дуже вигідно їхати десь в таку погоду як зараз))) тоді вийдуть гарні цифри і картинка))

Аватар користувача
RULES
Повідомлень: 7295
З нами з: Пон, 03 квітня 2006, 16:40
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: ForesterXT, Lanos 1.5, PassatB4
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 6 рази
Подякували: 157 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення RULES » Сер, 24 листопада 2021, 15:00

vovka писав:
Сер, 24 листопада 2021, 13:08
Baton, ну як я і підозрював судячи з того нуля в роздруківці ) якось це не тішить )

І що получається? Кожна їхня цифра на кожному замірі це все дуже і дуже відносно. Їх просто неможливо рівняти між собою адекватно. Бо якщо я заміряю літом і в мене буде 150, а ти заміряєш зимою і в тебе буде 160 - то на табло різниця велика, а по факту мотори їдуть однаково. Для того і придумали стандарти щоб якось ці всі цифри внормувати.

Короче на наступний замір поїду в таку ж хмуру погоду і +6 ))))
Або перераховувати кожен раз по формулі для себе відносно реальних температур і тиску.
так мотор по факту різну потужність і розвиває в різну погоду. тому виміри і різні і це ок.
коефіцієнти - чисто для того щоб привести заміри в різних умовах (з різною потужністю до спільного знаменника).

В мене в спеку в заторах і при +2 в дощ - дві зовсім різні тачки
VAG вже не той

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Сер, 24 листопада 2021, 15:17

RULES писав:
Сер, 24 листопада 2021, 15:00
ак мотор по факту різну потужність і розвиває в різну погоду. тому виміри і різні і це ок.
але потім ті графіки всі всюди виставляють... на протязі років і десятиліть )))) і чимось міряються між собою.. і вже оці всі картинки між собою рівняти получається некоректно, бо стенд не дає корекцію, і по факту взагалі невідомо хто в яких умовах щось міряв, і як оцінити всі ці картинки :)

то що мотор в таку погоду гарно їде то так. В мене тоже гарно їхав перед заміром, і напевно можна дійсно допустити що поміряли 159 сил, но але є нюанси ))) А от перед заміром на трістар через весь львів в +25 їхав так собі. Но все це треба було би привести до спільного знаменника через корекцію.

Нас же не цікавить в яких там умовах міряв мотор наприклад завод. Він поміряв, привів до стандарту той замір і видав 148 сил в технічній характеристиці, і потім 100500 років всі знають що от мол фієста має видавати 148 сил :)
Уяви якби форд міряв зимою, а фольц літом ))))) Конкурентна перевага )))) Тому є стандарт )))

Тому то взагалі не ОК :)


Висновок вкотре робиться такий що всі ці гарні картинки зі стенду самі по собі ніачьом (то для пана Любомира який хотів заміряти сток щоб дослідити чи там щось розбіглось :D ). Треба вникати в погоду, ще там певно в якісь калібровки тих стендів і т.п.
Romko писав:
Сер, 24 листопада 2021, 14:56
дуже вигідно їхати десь в таку погоду як зараз))) тоді вийдуть гарні цифри і картинка))
для продажу дуже добре )))
Baton писав:
Сер, 24 листопада 2021, 13:16
Але чесно сказали)))
думаю вони в то взагалі не вникали так само як ми раніше.. тому сказали як є без лишіх думок ))

Аватар користувача
RULES
Повідомлень: 7295
З нами з: Пон, 03 квітня 2006, 16:40
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: ForesterXT, Lanos 1.5, PassatB4
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 6 рази
Подякували: 157 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення RULES » Сер, 24 листопада 2021, 16:58

На то є ціла наука, яка називається метрологія.
Щоб прям точно заміряти і мати знаменник - і придумали оті стандарти. Міряй повністю згідно методології вимірювання ISO - матимеш чіткі дані. Я думаю там чітко регламентовано, при якій температурі міряти треба і т.д. і підозрюю, що там вимірювання на стенді передбачено тільки
VAG вже не той

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Сер, 24 листопада 2021, 17:20

RULES писав:
Сер, 24 листопада 2021, 16:58
Я думаю там чітко регламентовано, при якій температурі міряти треба і т.д
Ясно що регламентовано. Вище були формули зі стандартів.
RULES писав:
Сер, 24 листопада 2021, 16:58
Міряй повністю згідно методології вимірювання ISO - матимеш чіткі дані.
Я не займаюсь замірами. Заплатив тому хто займається :)
Любий стенд дозволяє все це внормувати по ISO, DIN і т.п., там є всі ті формули. А чого вони їх не використовують і не підключили датчиків тиску і температури - це загадка. Може просто не в курсі. Я наступним разом обов'язково запитаю )
RULES писав:
Сер, 24 листопада 2021, 16:58
що там вимірювання на стенді передбачено тільки
в тому вигляді то важко назвати "вимірюванням". То то саме що взяти рулетку в дюймах, а цифри писати так ніби то сантиметри :)

Я наприклад цим недуже переймався раніше, но тепер мені принаймні зрозуміла природа всіх цих стендових "чудес" і цифр з технічних характеристик. Для себе я все це буду тепер уточняти в оператора стенда, і перераховувати по формулах.

Baton цифри по тому субаріку теж перерахуй якщо мірялось в дуже різних умовах ))))

Аватар користувача
Baton
Повідомлень: 131
З нами з: Пон, 13 вересня 2021, 21:34
Стать: чоловік
Авто: Honda civic type R
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення Baton » Сер, 24 листопада 2021, 18:54

Нам були важливі не цифри, а прогрес. Так як було цікаво що можна дістати зі стока. Цифри різняться при одних ітих же умовах, значить ми рухаємся в правильному напрямку.
По цифрах і по відчуттях була суттєва різниця до настройки і після. А цифри то таке вже)
Настройщик як почав з одної цифри і закінчив іншою не зїжжаючи зі стенду.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Сер, 24 листопада 2021, 18:59

Я тут за пару хвилин накидав калькулятор по корекції ISO 1585, просто лінь то все підставляти постійно, можна в 2 секи порахувати. Формулу взяв зі статті. Сильно глибоко не рив. Но для себе згодиться.

https://fiesta.lviv.ua/iso1585calc.php

Наприклад якщо я отримую 159 сил при температурі +35 і стандартних 990mbar тиску. Це буде 162 сили по стандарту.
Якщо ж ці 159 сил я отримаю при температурі -10 і тих же стандартних 990mbar тиску то це вже буде 147 сил по стандарту.

Отак на рівному місці ми можем мати розбіжність в 15 сил на тому самому моторі (а ще якщо буде різниця тиску то ще більше)
Якось забагато щоб цим знехтувати і списати на "похибку". Похибки там ще крім того є :)
Baton писав:
Сер, 24 листопада 2021, 18:54
Настройщик як почав з одної цифри і закінчив іншою не зїжжаючи зі стенду.
ну та якщо то в один день то понятно що всім цим можна знехтувати. прогрес буде видно.

Аватар користувача
RULES
Повідомлень: 7295
З нами з: Пон, 03 квітня 2006, 16:40
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: ForesterXT, Lanos 1.5, PassatB4
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 6 рази
Подякували: 157 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення RULES » Сер, 24 листопада 2021, 23:04

А ще на авто може стояти вприск горіляки в впуск при спеці і холодний впуск і вже авто так не скисатиме на жарі. Але і все коефіцієнти одразу йдуть в пішу подорож
VAG вже не той

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Сер, 24 листопада 2021, 23:37

Як впливає холодний впуск?
Якщо ти літом міряєш з холодним впуском, і потім міряєш зимою - то різниця нікуда не дівається. Вона всеодно є.

Про горіляку недуже зрозумів. Помоєму там все те саме :surprised

Аватар користувача
RULES
Повідомлень: 7295
З нами з: Пон, 03 квітня 2006, 16:40
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: ForesterXT, Lanos 1.5, PassatB4
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 6 рази
Подякували: 157 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення RULES » Чет, 25 листопада 2021, 10:50

Дивись. Є якась залежність реальної потужності на валу від температури впускного повітря.
При вимірах наприклад в спеку на звичайному моторі ти отримуєш 130сил наприклад на свому моторі через розріджене повітря і відкати по кутах запалювання.
Тоді ти береш темп і тиск і якісь коефіцієнти, які тобі з певною точністю скажуть, скільки в тебе сил при еталонних умовах(згідно стандарту) і отримаєш 150сил при умовних 15 градусах чи скільки там.

Тепер ти ставиш собі холодний впуск і при тій самій температурі в спеку намірюєш вже 150сил але тільки тому, що деградація від спеки менш помітна тепер. При низьких тепературах той впуск мало що даватиме, бо повітря ітак вже нормальне на впуску і потужність в таких умовах не сильно зміниться.
Але тепер якщо ти тепер помножиш на ті самі коефіцієнти то отримаєш чуть не 180сил, а їх тьам то нема, а є просто чесні 150сил в важких умовах(і в легих також)
VAG вже не той

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Чет, 25 листопада 2021, 13:02

RULES писав:
Чет, 25 листопада 2021, 10:50
При вимірах наприклад в спеку на звичайному моторі ти отримуєш 130сил наприклад на свому моторі через розріджене повітря і відкати по кутах запалювання.
RULES писав:
Чет, 25 листопада 2021, 10:50
Тепер ти ставиш собі холодний впуск і при тій самій температурі в спеку намірюєш вже 150сил але тільки тому, що деградація від спеки менш помітна тепер
замітна тупість в спеку відчувається лише в пробках коли нема обдуву і підкапотне розігрівається, і обороти низькі, відповідно швидкість повітря яка заходить в мотор мала.

Я часто зараз їжджу з діагностикою ОБД і бачу як впливають пробки. Якщо в пробці температура може підніматися і до 60 і ця тупизна замітна, то вже на трасі при 2000-3000 rpm вона в пару разів менша і тупизна майже не відчувається (постив раніше картинки з даними), а якщо дати оборотів до 6000-7000 то температура різко падає і практично рівняється з температурою навколишнього середовища (якщо за бортом +30 це очевидно що потужності буде менше чим коли там +6, і певна тупизна буде присутня іменно через тиск/розрідження і температуру), бо мотор починає всмоктувати дофігіща кубометрів повітря.
Такий мотор як в мене, в діапазоні з 4000 до 7000 оборотів потребує від 340 до 540 кубів повітря за хвилину.
Це від 5.5 до 9 кубів за секунду.. їх просто немає гарячих під капотом тому вони беруться всеодно ззовні і підкапотна температура має дуже мінімальний вплив - за 1 секунду ті куби не встигають якось значно прогрітися від підкапотки :)

Крім того на стенді стоїть гарний нагнітач повітря.

Тому думаю що якраз оці стандарти в цьому випадку теж непогано працюють.

Може там і буде якась незначна похибка, но точно не така величезна як взагалі без них. Маю на увазі що коли дивишся якісь графіки в інтернетах без привязки до температури і тиску (тут взагалі може бути замір десь в горах на висоті 2000 метрів і то буде мати дуже великий вплив) - то це просто художня творчість, я по них мало що зможу зрозуміти. Мені треба знати умови в яких це виміряно. Якщо є вказана температура , тиск або приведено до стандарту - то я вже можу краще інтерпретувати ці цифри.


Так чи інакше, я на стенд ще заїду, і навряд чи дотерплю до наступної зими, скоріш за все вже буде замір в теплішу погоду навесні :) Подивимось як всі ці теорії працюють.

Аватар користувача
RULES
Повідомлень: 7295
З нами з: Пон, 03 квітня 2006, 16:40
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: ForesterXT, Lanos 1.5, PassatB4
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 6 рази
Подякували: 157 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення RULES » Чет, 25 листопада 2021, 13:39

на атмо то може не так відчутно. на турбо це прям дуже чутливо, особливо коли стоїть топ-маунт інтеркулер, бо його продуктивності тупо не вистачає в спеку
VAG вже не той

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Чет, 25 листопада 2021, 15:21

Можливо, за турбо я говорити небуду, справ з ними немав.

Ладно, хватить скучного тексту, пару хвилин тому сталась цікавіша подія ))))

Виграв на аукціону вживаний Квайф, пише мол Mint Condition. 411 фунтів.. недешево. нема халяви. Но дешевше чим нове. Думаю в 700 баксів тут вийде разом з митом і податками. Но зато квайф, а не подєлки окупантів :)

Нова в нас на атоміку 31к https://www.atomic-shop.ua/part/2527-QDF7Z/, з англії з бартона є дешевий варіант но DHL + податки.. менше 1000 навряд.

Було багато бажаючих купити.. за 10 сек до кінця аукціону ціна була ще 310 фунтів. Тут головне зразу оприділитися з максимумом що готовий дати і стріляти за 5 секунд до кінця :)

Зображення

Тепер головне щоб продавець не спетляв :ninja . Бо ті англійці моментами трохи на ручніку. Колодки EBC я вже "купив" в https://monstermotorsport.com/ . 2 місяці парили мозг.. врешті зробили рефанд на днях. Та і фіг з тим, колодок повно на ebay, треба було там і брати чуть дорожче, а не у всяких фірмочок з лестера - повівся на VAT return но там враховуючи дорожчу доставку не така велика вигода.
За це повідомлення автора vovka подякував:
UncleSam (Чет, 25 листопада 2021, 23:55)
Рейтинг: 3.7%

Аватар користувача
Lyubomyr
Повідомлень: 4053
З нами з: Нед, 21 січня 2007, 21:57
Стать: чоловік
Авто: Barkas B1000
Звідки: Стрийщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 27 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення Lyubomyr » Чет, 25 листопада 2021, 19:37

vovka, дякую за пошуки правди. Я про той стенд чув вже давніше, і в інсті, і тут була реклама. Не даремно віднісся скептично, для мене це "фількіна" грамота ті всі їхні заміри.

Аватар користувача
RULES
Повідомлень: 7295
З нами з: Пон, 03 квітня 2006, 16:40
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: ForesterXT, Lanos 1.5, PassatB4
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 6 рази
Подякували: 157 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення RULES » Чет, 25 листопада 2021, 19:46

Залежить від цілей. Якщо йде тюнінг, то пофіг в яких тугриках рахують потужність і момент мотора, головне щоб повторюваність результатів була хорошою. Тоді спокійно собі порівнюєш на різних етапах настройки
VAG вже не той

Аватар користувача
Baton
Повідомлень: 131
З нами з: Пон, 13 вересня 2021, 21:34
Стать: чоловік
Авто: Honda civic type R
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення Baton » Чет, 25 листопада 2021, 21:14

vovka писав:
Чет, 25 листопада 2021, 15:21
Нова в нас на атоміку 31к https://www.atomic-shop.ua/part/2527-QDF7Z/, з англії з бартона є дешевий варіант но DHL + податки.. менше 1000 навряд.
ну це вже давно відомий факт))) як що ти багат і глуп то тобі в атомік груп))))

тепер головне гарно її поставити... ту блоку...
майстрики які це можуть зробити є?
я би ще комплект сцепи подивився... так як кпп буде зніматись))) і вижимний який любить дризнути....

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей