Бортовики наших автомобілів та мотоциклів

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Відповісти
Моє хобі - ВАЗ -21063
Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Моє хобі +робоча конячка, ВАЗ -21063

Повідомлення Liuskywalker » Пон, 11 березня 2019, 13:22

Ну що, в суботу потепліло і новий сезон крутіння гайок був відкритий ;)
Почав , звісно , з примірки ЕУРа , бо завтикав закинути на телефон схему підключення , а методом научного втика щось було сцикотно )), тому лєктрику відклав на потім
Ну що , перший блінчик комом :
- ЕУР таки достатньо громіздкий, треба встановити сидіння і глянути , що там вийде з місцем для ніг (
- рідний карданчик або втоппку , або пиляти\переварювати , бо задовгий .
- дуже сильно "псує маліну" рідний кронштейн кріплення "окулярів руля" , але пиляти його не буду , ібо тоді шляху "повернути все взад" не буде . + там ще кронштейн педального вузла , на якому кріплення пружин педалі гальма та зчеплення + упор\жабка тих же педалей .
- рідний перехідник руля не підходить по шліцах і діаметру - тут або шукати новий перехідник під такий 17 мм вал і шліци , або драконити існуючий (в мене він менший ). Ще не визначився , ібо не шукав чи є новий ;)
- місця для підрульових малувато , через систему регулювання вильоту руля , яку таки хочу зберегти .

Але трохи прикинувши для початку по максимуму попиляв верхню пластину ЕУРа , яка служить кронштейном і забезпечує регулювання по нахилу , таким чином забезпечити соосність ЕУРа і рульового редуктора , майже , є трохи неспівпадіння ,яке має карданчик вибрати .
І заодно вигравши десь 4 см місцю для ніг ;)
Що з того вийде , і чи вийде взагалі , і скільки ще треба буде пильнути самого ЕУРа і трошки кронштейна + педального вузла - примірка покаже .

Зняв замок запалювання з механізмом блокування керма - виникла ідея і його зберегти , бо контактна група добротна і впринципі сумісна (фулі там , ті ж самі контакти і їх призначення ) . Але - нема ключа і я поки хз , як безболісно його розібрати , щоб глянути серцевину і визначити ,яку болванку -заготовку шукати ... І де шукати ? :)

Ну і добрався до датчиків моменту і помітив\позначив нульове положення валу, щоб по ідеї обійтись без калібровки ;)

З плюсів : та верхня кришка\кронштейн цілком і повністю справиться з роллю "перехідна пластина" , за яку до пріороеура деруть шалені бабки , ніби вона - платинова ))))
Фоток нема , папізже
Далі буде ... ;)
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
winn3r
Повідомлень: 1322
З нами з: П'ят, 03 жовтня 2008, 15:41
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Авто: PASERATTI B7
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 51 рази

Re: Моє хобі +робоча конячка, ВАЗ -21063

Повідомлення winn3r » Пон, 11 березня 2019, 14:03

блін, як добре шо я свого жигулика продав, ато б напевно таким самим бавився :D
Гроші не куплять тобі щастя. Але вони куплять тобі авто, на якому ти поїдеш на його пошуки...

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Liuskywalker » Суб, 30 березня 2019, 11:28

Єс нна 8)
Інженєр со стажем - лопухнувся , пробуючи ЕУР без навантаження і вдарився в паніку, що без сигналу CAN він не стартує ))
Всьо фуричить , мозги включають "саппорт" при зусиллі в 1-2 кг-с : Yahoo!:
Усьо, тепер можна спокійно сандалити рутинну механічну частину, тоість падгонка по посадочних місцях з допомогою болгарки, дрелі і прочіх брутальних інструментів 8)
Зображення
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Jarevych » Нед, 31 березня 2019, 17:39

Таки запустив? Але я так розумію, що він буде завжди працювати, то трохи зле напевно?
Машина не жінка , помилок не пробачає

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Liuskywalker » Нед, 31 березня 2019, 17:41

Jarevych,
якщо тільки управляючий + подати, то так - режим асіста завжди включений , але є мисль вже як мінімум з датчика швидкості взяти сигнал і рубати асіст після 40 км/год ;)
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Liuskywalker » Чет, 18 квітня 2019, 09:24

Liuskywalker писав:
Експєрімєнт показав, що два формфактора треба залишити : або 21700 , або 26650 . Останні мають ємність 4700-5500МАх , що дуже круто , але влізають впритик і балансер буде практино затиснутий ними , що не єсть гуд в плані тепловідводів ..... Ну і їх ціна (нормальних , з піковими 50-60А ) на алі плюс-мінус 5-6 баксів . В нас і того дорожче !
Тому таки жаба перемогла і взяв на алі ліітокалу 21700 , 4000мАх , 40А , по 2,8 бакса . Відгуки гуд , хотілось би , звичайно 26650 на 5Ахів , але і так в 4 рази більша ємність
получається . Чекаю акуми поки що . В нас найдешевші Lishen 4000мАх 5С знайшов за 147 грн\шт :%)
Завтикав відзвітуватись :) Акуми приїхали . Ось для порівняння 21700 поряд з 18650 ;)

Зображення

Майже зібране в купу . З розміром вийшла чуть халепа - реальний розмір банки 21.3 мм на 702 мм ! : evil:

Зображення

Ось ці 2 мм трохи западлили , прийшлось корпус трохи пиляти , вканало , що стінки товсті , пожертвував тільки кнопками фіксаторів , їхній хід майже в ноль зменшився , тому вусики прийшлось спиляти . Але фіксується на шуріку норм ;)

Зображення

Другий екземпляр ще не зібраний , ганяю якраз на предмет максимальних струмів і відсічки зарядки \розрядки :

Зображення

Все працює як заявлено в спеках ! : Yahoo!:
Шурік молотить що дурний . Зарядка гріється , бо походу діодні мости не очікували струмів 3-5А . Але тєрпімо , якщо буде кепсько - перепаяю на потужніші , місце є навіть для радіаторів ;) Транс без проблем витягує , що єсть гуд ;)
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Liuskywalker » Пон, 06 травня 2019, 15:07

Ну що , результат імплантації пройшов майже успішно :
попередня примірка, розмітка кріплення і підгонка по висоті\вильоту :
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Вал рульового редуктора був безжалісно відрізаний на потрібну довжину (карданчик теж , щоб забезпечити можливий поздовжній люфт\взаємопереміщення деталей )
Зображення

Рідний рульовий теж відчикрижений. Замало його виявилось , + шукати фіатоперехідники чи рулі заради шліців не хотілось , через цінник і через убогість вигляду , рішення залишити старі підрульові я прийняв давно . На руку зіграла пустотілість валу і внутрішні шліци. Відрізав старого рідного валу потрібну довжину , трошки витратив часу на пошуки токаря - і вуаля :
Зображення

Генеральна примірка перед початком "електричних" робіт :
Зображення
(можна було сантиметрів два скоротити , але вже влом було ще раз до токаря йти )


Та й таке 8)
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
winn3r
Повідомлень: 1322
З нами з: П'ят, 03 жовтня 2008, 15:41
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Авто: PASERATTI B7
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 51 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення winn3r » Пон, 06 травня 2019, 15:43

Liuskywalker писав:
Пон, 06 травня 2019, 15:07
Та й таке 8)
респект за пророблену роботу :thumbup
За це повідомлення автора winn3r подякував:
Liuskywalker (Пон, 06 травня 2019, 16:07)
Рейтинг: 3.7%
Гроші не куплять тобі щастя. Але вони куплять тобі авто, на якому ти поїдеш на його пошуки...

Аватар користувача
cat-yellow
Повідомлень: 13806
З нами з: П'ят, 15 травня 2009, 18:20
Ім'я: Михайло
Стать: чоловік
Авто: різні :)
Звідки: Червоноград/Краків
Дякував (ла): 222 рази
Подякували: 72 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення cat-yellow » Пон, 06 травня 2019, 16:57

Люк - маладца!

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Jarevych » Вів, 07 травня 2019, 07:22

Нє, ти канешна маладєц, але педалі де будуть, на рулі? Бо шось так на вигляд ніби до педалей ноги вже не запхаєш
Машина не жінка , помилок не пробачає

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Liuskywalker » Вів, 07 травня 2019, 07:53

Jarevych, то візуальний абман ))) Насправді , я не просто так сідуху запхав в не зібраний салон ))) Я пару сторінок тому писав , що побоююсь за місце - дарма . Все нормально , коли сидиш - вся площина педалей доступна і місце є навіть для оперування ними в "гавномісах" :) Єдине зауваження , до гнізда силових і сигнальних дротів (його видно на 2 і 3 фото) ,яке виступає некрасіво на 3 см . Але його вже нема - відчикрижив нафіг разом з клемами )))) І випаяв залишки. Буде всьо красіво запаяно без лишніх додаткових контактів дротом 6 кв і заізольовано :)
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

andrewdor
Повідомлень: 1744
З нами з: Сер, 21 липня 2010, 21:37
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Авто: Das auto
Номер: -------
Звідки: Львів
Дякував (ла): 30 рази
Подякували: 43 рази
Контактна інформація:

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення andrewdor » П'ят, 10 травня 2019, 10:35

Круто! Беззмістовно, але круто!

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Liuskywalker » П'ят, 10 травня 2019, 11:05

andrewdor, :D То всьо філософія ;) Дякую
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Liuskywalker » П'ят, 10 травня 2019, 12:46

Liuskywalker писав:
Нед, 31 березня 2019, 17:41
є мисль вже як мінімум з датчика швидкості взяти сигнал і рубати асіст після 40 км/год
з допомогою чергового девайса з алі мисль оформилась в ТЗ ))))
Ну, тобто можна і не з алі , але нафіга паритись пайкою ))
Є для гонщєгів девайс на тахо ,який називаеться shift light , тобто лампа відсічки , яка мруґає на певних оборотах двигуна і маякує ,коли оптимально переключати трібу )))
Так от , я знайшов такий девайс на алі , з регулюванням ! Замість лампи , звісно буде НЗ реле , і замість сигнала обертів двигуна буде сигнал обертів колеса (датчик швидкості) . І на певній частоті (100Гц = 60 км\год в моєму випадку, наприклад ) девайсик подаватиме імпульс на розмикання реле = відключення ЕУРа , коли швидкість впаде нижче виставленої частоти - реле замкнеться знову = включення ЕУРа.
Замовив , жду )))
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Jarevych » Суб, 11 травня 2019, 10:02

То крутяк звичайно, але, чи не постраждає сам привід еура від того що на нього постійно буде подаватись напруга, може якийсь захист або плавну подачу організувати?
За це повідомлення автора Jarevych подякував:
Liuskywalker (Суб, 11 травня 2019, 12:43)
Рейтинг: 3.7%
Машина не жінка , помилок не пробачає

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Liuskywalker » Суб, 11 травня 2019, 10:44

Jarevych, думаєш , інженери Фіата і ТРВ були таки не інженери , а маркетологи , організовуючи кнопку Сity , яким врубається режим повного асіста жостко ? :) ХЗ , тут тільки експеримент покаже .
П.С. Реле там добротне , доріжки теж . Подача живлення на сам мотор - по сигналах тензодатчиків в момент зусилля на рулі . Тобто - все штатно. Єдиний можливий кейс , який треба буде перевірити на практиці : включення ЕУРа при активній рульожці в повороті , коли швидкість падає ,скажем , менше 40 км\год і включення виставлено на 40 . І "активна рульожка" - це не статично повернуті колеса , а саме момент повертання ! При старті ЕУРа в інтервалі 0,5- 1 с я хз як часто такий кейс можливий на дорозі ? ))
І чим він чрєватий ,крім зростання споживання з акума , навіть пікових 50А . Можливим різким доворотом коліс ? ХЗ , ШИМ по струму на платі теж є , тобто 0-50А не буде , однозначно , буде 0-5-15-25-50А в інтервалі тих же 0,5 -1,5 с ,якщо я правильно розібрався в даташиті . Але дякую , кейс таки треба перевірити ;)
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення Jarevych » Нед, 12 травня 2019, 08:25

Liuskywalker, насправді я не знаю, то виключно думки, бо ж будь який мотор не любить різкої подачі напруги. Я ніколи не розбирав еур, тому як там все всередині реалізовано хз. Просто маю підозру що відключення на швидкості відбувається не простим пропаданням напруги, а скоріш за все покрокове. В мене наприклад від швидкості і зусилля міняється, відповідно підозрюю, що йде регулювання підсилення якимось контролером, плюс на швидкості овер 80 км еур не дасть тобі різко дьорнути руль, що теж якось реалізовано.
Машина не жінка , помилок не пробачає

САХАР
Повідомлень: 10780
З нами з: Чет, 20 березня 2014, 10:53
Ім'я: А
Стать: чоловік
Авто: Фольксваген Кадди ,Рав 4 .Айго
Дякував (ла): 11 рази
Подякували: 102 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення САХАР » Нед, 12 травня 2019, 11:51

Jarevych, блок керування двигуном має сигнальний провід 100%.Тількі як алгоритм його повторити?
Запчастини,ремонт та діагностика б.у.VAG

andrewdor
Повідомлень: 1744
З нами з: Сер, 21 липня 2010, 21:37
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Авто: Das auto
Номер: -------
Звідки: Львів
Дякував (ла): 30 рази
Подякували: 43 рази
Контактна інформація:

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення andrewdor » Нед, 12 травня 2019, 21:07

Можливо я помиляюсь, Але мені здається що еур працює весь час в мене. На малій швидкості кермо дуже легке, а при більших щвидкістях кермо стає набагато важче. І коли виключити двигун, кермо повернути дуже-дуже тяжко. Якось в мене вмер генератор і на трасі вирубилась вся електроніка, я ледве вирулив в кишеню з траси а потім ледь загальмував. Кермо дуже тяжке і тормоза також.

VETERAN
Повідомлень: 5195
З нами з: Вів, 05 травня 2009, 15:34
Авто: ВАЗ 2101/1971
Звідки: Львів
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 32 рази

Re: Моє хобі - ВАЗ -21063

Повідомлення VETERAN » Нед, 12 травня 2019, 21:11

andrewdor писав:
Нед, 12 травня 2019, 21:07
Кермо дуже тяжке і тормоза також.
А на жигулях так постійно і не здається, що важко.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [Bot] і 29 гостей