Бортовики наших автомобілів та мотоциклів

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Mazda 323F BA - Ластівка
Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » Пон, 28 квітня 2014, 18:22

Доброго часу доби, хлопці й дівчата.

Хоч воно порівняно "пізно" вийшло, але півроку тому, на свою 30-ку, купив собі першого автомобіля. І це не тільки перший автомобіль, власником якого я став, але й перший "тестовий", на якому відточуватиму практику водіння.

Шукав модель два роки. Перелопатив купу форумів, начитався сотні відгуків ціна/якість. І вагався між Honda Civic V coupe (92-95), Audi A4 B5 (95-01), Rover 45, Fiat Stilo, Volvo 460. Майже купив Хонду, поки мені друг один не порадив звернути увагу на Mazda 323F BA (94-98). І ось так в останній момент думка помінялася.

Отже, коротко про мою Ластівочку:

1. Щасливим її власником я став 16 листопада 2013 року о 17:15, як підписали умову купівлі-продажу.

2. Машина виїхала із японського заводу в 1997 році. До 2008 каталася по славних дорогах німецької Баварщини. З 2008 по 2013 каталася по дорогах польської Варшавщини. Водієм була жінка. З листопада 2013 року продовжує кататися по Варшавщині + заїжджає тепер час від часу на Львівщину.

3. Машина купувалася з механіком. Дядько після огляду сказав, що особливо серйозних речей до ремонту немає, але "Мазда має свої роки".

4. На час покупки пробіг склав 196 000 км. 1,5 літровий мотор. "Помірковано наворочена": є люк, електросклопідіймачі, хороший програвач; нема кондиціонера. Вся електроніка справна (за винятком електронного висування антени - моторчик гуде, а антена не виїжджає).

5. На час покупки була явна проблема з лаком на капоті. Він обліз.

6. Салон на час покупки був доглянутим, без серйозних пошкоджень чи замазюкань. Єдині претезнії до салону полягали в тому, що польська власниця Ластівки жила в селі під Варшавою і болото добряче в’їлося в килимки та дно салону. На даху салону над задніми сидіннями видніється смолянисте потертя; таке враження, що якось в машині везли ялинку й вона впиралася гілками в дах.

Долучаю кілька фоток авто, зроблених 17 листопада минулого року на другий день після покупки. В подальших дописах опишу кілька вдосконалень, які на разі впроваджені в Ластівочку, плюс поділюся з планами на майбутнє )

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Аватар користувача
bodik01
Повідомлень: 971
З нами з: Вів, 27 червня 2006, 15:58
Ім'я: Богдан
Стать: чоловік
Авто: ford fiesta mk7 LPG
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 6 рази

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення bodik01 » Пон, 28 квітня 2014, 18:30

Норм. авто. 5 років відкатав на такій самій.
Треба міняти мешти, бо то, не то.. :D
раіся впердє

Аватар користувача
Йосип
Повідомлень: 3391
З нами з: П'ят, 29 жовтня 2010, 17:51
Ім'я: Йосип
Стать: чоловік
Авто: Mazda 626 2.0i
Звідки: Львів
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 8 рази
Контактна інформація:

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення Йосип » Пон, 28 квітня 2014, 18:34

Хороша машинка

Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » Пон, 28 квітня 2014, 19:18

bodik01 писав: Треба міняти мешти, бо то, не то..
На разі то фото зимових мештів Continental. Диски сталеві, ковпаки. Зараз стоять інакші. Але про це трішки пізніше напишу...

Аватар користувача
C#@O$
Тюнінг клуб
Повідомлень: 3649
З нами з: Чет, 02 березня 2006, 11:55
Ім'я: Ігорко
Стать: чоловік
Авто: Renault kangoo 2
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення C#@O$ » Пон, 28 квітня 2014, 19:52

- Супер !!! Я радий за тебе.

Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » Пон, 28 квітня 2014, 20:02

C#@O$ писав: - Супер !!! Я радий за тебе.
Хаосе, твою темку з Маздою я до дір зачитав. Дуже сподобалася ідея Knight Rider'а!

Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » Вів, 29 квітня 2014, 16:49

Покатався я своєю Ластівочкою місяць після покупки й відігнав механіку для заміни всього, що вартувало замінити в користованій машині (фільтри, ремені, інші речі) + замальовка капота. Від 19 грудня 2013 року до до 20 лютого 2014 повернувся в статус пішохода.

Їхав я до того механіка також дуже цікаво. GPS вів полями й лісами, що виглядало дуже дивно, бо Google maps показував дуже простий маршрут. А потім GPS заявив мені, що сигнал втрачено. In the middle of nowhere. Серед поля. Вночі. Одним словом, доїхав з горем, злий як чорт, часто зідзвонювався з механіком. Але доїхав.

"Ремонт" тривав два місяці. Це тому, що запчастини купувалися в електронних мазагинах зі знижками, які мав мій механік. В той час сама машина стояла в гаражі. І мене це влаштовувало, в принципі; не маючи доброго досвіду, я би й так сильно не катався зимою. Стояла би машина під хатою, мерзла. А так - в гаражі )))

А ще, блін, вирішив зробити так, як робить мій двоюрідний брат. В нього дизельне Volvo 240, рік випуску 1979. Машина дісталася в спадок від батька. То він раз на три роки приїздить в сервісний центр і каже: "Хлопці, зробіть мені все, аби я до вас найближчі три роки не приїжджав". І хлопці роблять. Я вирішив зробити так само... і трохи попав на гроші, бо механік дуже сурйозно поставився до моїх слів...

Отже, що було зроблено в машині:

1. замальовано капот
2. зашпакльовано й замальовано невелике увігнення на задньому крилі
3. змінено фільтри палива, мастила та повітря
4. змінено ремінь ГРМ
5. замінено майже всю гальмівну систему
6. замінено наконечник поперечної рульової тяги
7. замінені стабілізатори поперечної стійкості + ще пару деталей в підвісці
8. замінений розподільчий вал
9. встановлений парк-тронік
10. замінені всі рідини
11. днище було покрите антикорозійним покриттям
12. бокові дзеркала довели до ладу (бо тряслися під час їзди)

З не-стокових частин на разі встановлено нову панель приладів від Moman + накінечник коробки передач з підсвіткою. Фото додаються.

З панеллю приладів, на жаль, не все склалося успішно. Бо з чотирьох стрілок (тахометр, спідометр, обсяги пального, та температура охолоджувальних рідин двигуна) останні дві не працюють. Вірніше, працюють, але стрілки "криво" посаджені на шестерні і не підіймаються. Треба буде допрацювати (може кого порадите з фахівців?). Плюс, самі стрілки треба буде "підсвітити", бо вночі світиться тільки панель приладів.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

P.S. Якщо ви виявите косяки в термінології, то прошу сильно не бити. По-перше, перекладав це все з польської. По-друге, я добрячий нуб в автомеханіці.

Аватар користувача
C#@O$
Тюнінг клуб
Повідомлень: 3649
З нами з: Чет, 02 березня 2006, 11:55
Ім'я: Ігорко
Стать: чоловік
Авто: Renault kangoo 2
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення C#@O$ » Вів, 29 квітня 2014, 16:57

- а ти її переоформляти не будеш ?

Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » Вів, 29 квітня 2014, 17:09

C#@O$ писав: - а ти її переоформляти не будеш ?
На разі не збираюся, бо 11 місяців з 12 на рік живу у Варшаві. Хочу стати тут на консульський облік і мати можливість в’їзду на 2 місяці в Україну. А там сподіваюся що підпишуть умову про асоціацію з ЄС і взагалі не буде потреби нічого переоформляти.

Аватар користувача
bodik01
Повідомлень: 971
З нами з: Вів, 27 червня 2006, 15:58
Ім'я: Богдан
Стать: чоловік
Авто: ford fiesta mk7 LPG
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 6 рази

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення bodik01 » Вів, 29 квітня 2014, 17:17

Ручка кпп :thumbup :facepalm
раіся впердє

Аватар користувача
Cr@zy
Повідомлень: 1374
З нами з: Вів, 11 жовтня 2005, 23:55
Стать: чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 15 рази
Контактна інформація:

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення Cr@zy » Вів, 29 квітня 2014, 23:28

inozemets, напиши прайс тої машини "там" 8-)

Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » Вів, 29 квітня 2014, 23:46

Cr@zy писав: напиши прайс тої машини "там"
Я свою Ластівку купив за 5500 злотих (близько 1800 доларів). На сьогодні таку машину в такому ж стані можна вже й дешевше купити, 4500-5000 злотих (або й 3000, якщо нерозмитнена з Німеччини). Всі зазначені вище покращення / заміни обійшлися мені в 3200 злотих (близько 1000 доларів). Це запчастини, матеріали + робота. За півроку експлуатації я ще накупував трохи автохімії (про яку напишу нижче), трохи всяких прибамбасів до салону. На це пішло десь 200-300 злотих (80-100 доларів) в сумі. Страхування мені з’їло 1300 злотих (400 доларів); дорого вийшло, бо то моє перше страхування. Ну і там ще пару сот злотих пішло на оформлення документів та техогляд.
На ці всі витрати взяв кредит в банку. Спустив майже все, що взяв. Поволі виплачую...

Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » Сер, 30 квітня 2014, 17:41

Наприкінці березня 2014 року поїхав на зустріч з одним дядьком в торгівельний центр. Запаркувався в підемному паркінгу. Посиділи з дядьком, поговорили. По розмові сів в машину й поїхав додому.

І тільки вдома помітив, що на дверках пасажирів з’явилися незрозумілі царапини:
Зображення
Зображення
Зображення

Мабуть, хтось криворукий біля мене паркувався. Їхати й шукати "злодія" не хотілося, бо дофіга пиляти до того центру + часу вільного не було.

Виглядало на те, що треба буде перемальовувати дверки. Що не могло "не тішити", бо фінанси співали романси. Звернувся за допомогою до Google. І він порадив оцю сторінку:

http://www.auto-swiat.pl/porady/czym-sk ... rysy/relt9

Там мене заінтригував оцей кусень: CarPlan T-Cut Color Fast (24,99 zł). Jeden z popularniejszych, markowych, amatorskich "regeneratorów" lakieru. Nie można po nim oczekiwać cudów, ale działa co najmniej przyzwoicie. Dobra relacja „cena – pracochłonność – efekty”.+ Wygodne nakładanie i obróbka emulsji. Dobre efekty estetyczne, odświeża lakier, nie przebarwiając go.- Umiarkowana trwałość maskowania rys i odprysków.

Довго не думав, пішов наступного дня й купив темно-червоний T-Cut Color Fast + спеціальну червону мазь T-Cut на глибші царапини.

Зображення Зображення

А потім чекав теплого сонячного дня, аби то всьо спробувати. Про ефекти напишу в наступному пості )

Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » Чет, 01 травня 2014, 13:05

Вітаю з новим днем!

Повертаючись до попереднього посту. Коли прийшла більш-менш хороша погода (тепло й сонячно) на початку квітня, то прийшов також і час полірувати Ластівку й спробувати затерти царапини.

Спершу всі царапини намазюкав маззю Scratch Remover з тюбика. Мазь була світло-червона й дуже густа. Царапини не затирав наждачкою, а просто так втер перпендикулярно до самих царапин. Втирав тричі; давав підсохнути й тер знову нову порцію мазі. Після цього полірнув двері T-Cut’ом з баночки. Ефект, звісно, дуже далекий від лакування, але 80% царапин ця технологія сховала. Плюс самі царапини покриті речовиною, що перешкоджає іржавінню.

Зображення
Зображення

Після затирання царапин взявся до полірування всієї машини T-Cut’ом з баночки. Інструкція писала, що цю заразу слід використовувати не частіше, ніж двічі на рік. Бо вона трохи лаку "з’їдає", але натомість дає водозахисне покриття на 5-6 змивань. Полірування можна проводити вручну, без полірки (що також на разі немаловажливе). Ефект мені сподобався. Навіть дуже! Звісно, T-Cut чудес не робить, але машина почала виглядати по-новому, колір став "глибшим". Для порівняння: крило натерте T-Cut’ом, а дверки ні:

Зображення
Зображення

В результаті, по фінальній обробці, машина стала виглядати ось так:
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення


Паралельно з поліруванням купив до машини літні користовані шини Kumho Solus 185/65 r14 і поставив їх на сталеві диски (на легкосплавні поки не стає грошей). Але на диски всадив чорні ковпаки з червоними обідками! Ефектом також задоволений (див. на фото вище).

І на разі машинка їздить. Тільки заправляй, катайся, і тішся. Пересуватися по місту немає жодних проблем; півторалітровий двигун на 86 коней дає собі раду. Динаміка їзди до 90 км/год повністю задовільняє. Витрати по місту - в околицях 8-9 літрів на 100 км (точніше сказати важко, накатав поки замало). Габарити машинки також дозволяють бути доволі вертким. Ну і зовнішній вигляд "не старіє" - хлопці з Порше проектували свого часу. Дорогу тримає, як вкопана. Трохи бракувало потужності на автостраді під час обгонів (де треба >100 км/год). Втискав педальку до кінця, машина швидкість набирала, але порівняно повільно. Тому фури не завжди було легко обійти... але то таке, дрібниці )

В наступних постах поділюся своїми баченнями вдосконалення салону та зовнішнього вигляду.

Аватар користувача
KELEVRA
Повідомлень: 1288
З нами з: Суб, 23 серпня 2008, 23:24
Стать: чоловік
Авто: rx-8, fx35
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення KELEVRA » Чет, 01 травня 2014, 14:21

inozemets, до тої "тюнінг приборки", що в тебе встановлена треба стрілки покрити спеціальною фарбою, бо їх невидно ! ;)

Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » Чет, 01 травня 2014, 14:53

KELEVRA писав: до тої "тюнінг приборки", що в тебе встановлена треба стрілки покрити спеціальною фарбою, бо їх невидно !
Там треба і фарбою покрити, і згори, над панеллю, ще діоди поставити. Бо самі стрілки покриті фарбою світитися не будуть.

Зображення Зображення

Але я на разі сам не ризикну туди лізти; треба гуру для впровадження на шлях істинний.

Аватар користувача
KELEVRA
Повідомлень: 1288
З нами з: Суб, 23 серпня 2008, 23:24
Стать: чоловік
Авто: rx-8, fx35
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення KELEVRA » Чет, 01 травня 2014, 16:33

inozemets, там нічого немає складного ! Я колись таку приборку тільки в xedos 6 переробляв ;)

Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » П'ят, 02 травня 2014, 13:32

Ну ось, а тепер прийшов час поділитися планами на майбутнє моєї Ластівки. І ці плани діляться на необхідні роботи, необов’язкові роботи, та тюнінг.

Серед необхідного, треба зробити таке:

1. Вивести іржу з порогів та нижнього кінця дверей. Двері спробую обробити сам, якщо воно самому реально, а от з порогами буду їхати до фахівців. Детальніше можна прочитати тут:viewtopic.php?f=23&t=42136

2. Замінити або заклеїти пластикові деталі на задній правій арці. Ці деталі в мене тріснуті і під час їзди під дощем вода потрапляє в багажник. Небагато, звісно, але потрапляє. І збирається в "ямі" із запаскою

Необов’язкові роботи

1. Машина має шикарний електропакет, але бракує їй кондиціонера. Тобто як, кнопка в салоні є, електропроводка під кондиціонер проведена, але самого кондиціонера нема. І ніколи не було. Думаю, що можна буде якось поставити. Чи хтось орієнтується, скільки воно може коштувати? І чи взагалі варто?

2. Електромоторчик підйому антени працює, але антена ні не підіймається, ані опускається. Також можна розкрутити й подивитися.

3. Клинить замок багажника. Особливо, якщо везу багато речей і вони впираються о кришку багажника. Була кумедна ситуація на митниці; не міг показати, що везу. Треба буде розкрутити й перевірити механізм.

4. Моторна яма не в ажурі, хотілось би помити. Але боюся, як би не почало щось коротити після цього миття. Бо, тьху-тьху-тьху, на разі вся електрика працює без збоїв.

5. Після заміни панелі приладів перестали світитися стрілки (див. вище коментарі KELEVRA). Треба їх намацькати світлорефлекторною фарбою і поставити діоди над ними. Аби вночі світилосі.

6. Маю ідею всобачити екранчик борткомп’ютера замість годинника в центральній консолі. Тільки от думаю, нафіга мені воно. Ну так, виглядатиме файно, але функціонал? Більшість функцій борткомп’ютера (запас ходу, приблизне спалювання бензини, etc) можна настроїти в GPS-юніті, який маю.

7. На обивці даху з внутрішнього боку, нарешті, треба буде почистити порохи + усунути сліди від "ялинки" (див. перший пост в цій темі).

8. Всі зовнішні чорні деталі планую "освіжити": всі решітки, дверні ручки, хляпачі, тримачі двірників, тощо. Бо вже фарба полиняла, полиняла...

Тюнінг

1. Чекаю получки і йду шити на замовлення обивку до салону. Крісла матимуть чохли з чорного шкірзамінника + темно-червоної алькантари по центру. Таку саму гамму матиме обивка руля та мішок ручки коробки передач. Це все буде шите сірими нитками. Як стане грошей, то на двері також посаджу елементи з темно-червоної алькантари. Консоль обшивати не буду, боюся рагульського вигляду. Теоретично, має бути щось приблизно (!) таке:

Зображення Зображення

2. Після реставрації порогів (і замальовування їх в чорний колір) планую поставити на них маленький обвіс. Також чорний. А до цього - чорний спойлер та чорні ж накладки на передній бампер. Як Бог дасть, то до кінця літа це зроблю.

3. На переднє світло хочу поставити ксенонки Philips BlueVision з "білим світлом", а всі інші лампочки розжарювання замінити на їхні діодні відповідники. Рівнятимусь на Ігорка-C#@O$

4. Думаю тонувати вікна. Плівка на 10-15%. Але, з іншого боку, це може бути поганою ідеєю. Бо шиби в цій моделі Мазди дуже царапаються. І плівка може погано пристати, легко відклеюватися, або й подертися під час експлуатації. Може повісити на скло ширми на присосках? Від сонця?

5. Ну і нові литі диски. На подобу тих, які зараз маю у вигляді ковпаків. Але такі диски - то троха дороге задоволення виходить. Тому не знаю, коли (і якщо) їх куплю.

В ідеалі, хочу створити щось схоже на оці моделі:

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення


Що скажете на це все?
Востаннє редагувалось П'ят, 02 травня 2014, 13:41 користувачем inozemets, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
AnGeL
Повідомлень: 11675
З нами з: Пон, 11 квітня 2011, 19:03
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: ホンダ前奏曲
Дякував (ла): 28 рази
Подякували: 29 рази

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення AnGeL » П'ят, 02 травня 2014, 13:41

Зображення

ця сподобалась найбільше :sing
Хондоводи настільки сурові....
_____________________________

Аватар користувача
inozemets
Повідомлень: 76
З нами з: Пон, 21 квітня 2014, 19:05
Ім'я: Остап
Стать: чоловік
Авто: Mazda Lantis Z5
Звідки: Стрий-Warszawa
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Mazda 323F BA - Ластівка

Повідомлення inozemets » П'ят, 02 травня 2014, 14:09

AnGeL писав: ця сподобалась найбільше
Мені вона також подобається ))))
Маю питання. В мене перестали вантажитися фото в перших постах цієї теми. Чи у вас таке саме?
Зрештою, в мене в усьому форумі не вантажиться десь 15-20% фотографій в різних темах. Шо то за біда?

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 79 гостей