Розмови на різні теми про авто

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Відповісти
Квартирне питання
Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Квартирне питання

Повідомлення Liuskywalker » Сер, 25 квітня 2018, 13:11

bodik01 писав:
Сер, 25 квітня 2018, 13:02
.....
Зараз продають усе в одному наборі або по зонах окремо систему розумного дому, але певно ціна космос. не реклама
http://clap.ua/#clap
Ну , насправді це круто , але маючи трошки знань , часу і бажання , можна з окремих модулів і самому це зробити , зекономивши на інтеграторі . ;)
Систем готових є багато , недавно зустрічав в польського інтегратора з повним набором функцій і ціною щось до 500 баксів . Сциль ,на жаль , не зберіг . Українських стартапів теж є пару ... як і інформації в мережі від ентузіастів ...
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
Speedo
Повідомлень: 6190
З нами з: Сер, 31 жовтня 2007, 14:52
Ім'я: Орест
Стать: чоловік
Авто: Citroen С4 Grand Picasso
Звідки: Україна
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 19 рази
Контактна інформація:

Re: Квартирне питання

Повідомлення Speedo » Сер, 25 квітня 2018, 13:25

Доречі, щодо "комуналки" і економії.
В нас якось звикли, що палимо газом, та й газом. Але у світлі останніх подій і підвищення цін останніх 3-4 роки, думаю, це не раціонально. У всіх підряд новобудовах газове опалення (якщо є на "альтернативному" - підкажіть), бо всі основні фірми-забудовники провадять свою діяльність ще з початку-середини 2000-х (деякі змінили назву, але не в тоуму суть). І тоді ціна на газ, ще не була такою критичною. :surprised
Якось у приватній розмові зі співробітником з польщі, він задав мені питання "яке в тебе опалення в квартирі?" і коли почув мою відповідь, що "газ", то довго робив "круглі очі", бо в них вже давно ніхто газом не палить! :shock Ну, тобто, може й палять, але хіба одиниці - "багаті буратіни". А він, як побудувався, то відразу собі запланував "деревний котел".
Хотілось би, все-таки, себе відкремити на майбутнє від тієї "путінської газової голки" :|
Востаннє редагувалось Сер, 25 квітня 2018, 13:31 користувачем Speedo, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Kritik
Повідомлень: 6047
З нами з: П'ят, 11 січня 2008, 13:11
Ім'я: Саша
Стать: чоловік
Авто: Електричне
Номер: KR
Звідки: The Earth
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 79 рази
Контактна інформація:

Re: Квартирне питання

Повідомлення Kritik » Сер, 25 квітня 2018, 13:28

Speedo писав:
Сер, 25 квітня 2018, 13:25
Доречі, щодо комуналки.
В нас якось привикли, що палимо газом, та й газом. Але у світлі останніх підвищення цін останніх 3-4 роки, думаю, це не раціонально. У всіх підряд новобудовах газове опалення (якщо є на "альтернативному" - підкажіть, мене би таке зацікавило в першу чергу), бо всі основні фірми-забудовники провадять свої діяльність ще з початку-середини 2000-х (деякі змінили назву, але не в тоуму суть). І тоді ціна на газ, ще не була такою критичною.
Якось у приватній розмові зі співробітником з польщі, він задав мені питання "яке в тебе опалення в квартирі?" і коли почув мою відповідь, що "газ", то довго робив "круглі очі", бо в них вже давно ніхто газом не палить. Ну, тобто, може й палять, але хіба одиниці - "багаті буратіни".
Хотілось би, все-таки, себе відкремити на майбутнє від тієї "путінської газової голки"
так, в них не палять газом, а палять вуглям і сміттям
і через це курва зимою дихати нема чим :angry
Зображення

Аватар користувача
Speedo
Повідомлень: 6190
З нами з: Сер, 31 жовтня 2007, 14:52
Ім'я: Орест
Стать: чоловік
Авто: Citroen С4 Grand Picasso
Звідки: Україна
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 19 рази
Контактна інформація:

Re: Квартирне питання

Повідомлення Speedo » Сер, 25 квітня 2018, 13:30

Ну, чому, можна і сонячні батареї поставити. Воно-то звичайно недешево, але економія з часом буде виправданою.

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Квартирне питання

Повідомлення Liuskywalker » Сер, 25 квітня 2018, 13:33

я чомусь слабо собі уявляю як то мати в квартирі комірку з вугіллям чи брикетами паливними ))))
На 10-му поверсі :)))
Вже краще електро + погляд в сторону якихось сонячних панелей з тепловими трубками , ІМХО .
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Квартирне питання

Повідомлення vovka » Сер, 25 квітня 2018, 13:34

І яка є альтернатива ?

У випадку коли всі масово ставлять індивідуальне опалення то альтернатив негусто. Кондиціонери (не всім підходить ганяти повітря по кімнаті, та й шум зайвий, і при серйозних морозах треба підключати яокгось калорифера бо кондюк нестягне), або тепловий насос повітря-вода але це дуже дорого наразі обладнання. А простий електрокотел дорожчий получається в експлуатації

Як варіант загальні котельні типу дахових щоб коптити дровами чи вугіллям, але то мало хто ставить серед забудовників, бо клієнти до того ставляться з пересторогою мовляв то ж саме центральне опалення ))) Попит на індивідуальне кращий.

Хоча я теж не розумію тотальної газифікації.. ті всі труби по всій кухні.. ще якщо якийсь ідіот з котлом щось намутить і отруїть людей (вже був випадок коли загинула сім'я через сусіда). Але що робити ?

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Квартирне питання

Повідомлення Liuskywalker » Сер, 25 квітня 2018, 13:36

Kritik писав:
Сер, 25 квітня 2018, 13:28


так, в них не палять газом, а палять вуглям і сміттям
і через це курва зимою дихати нема чим :angry
даааа.... це ппц
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Квартирне питання

Повідомлення vovka » Сер, 25 квітня 2018, 13:37

Speedo писав:
Сер, 25 квітня 2018, 13:30
Ну, чому, можна і сонячні батареї поставити. Воно-то звичайно недешево, але економія з часом буде виправданою.
:D :D :D
А ти хоч приблизно рахував скільки тобі треба тепла і скільки його здатні виробити ті батареї (квартир в будинку не одна, а площа дуже обмежена) ?

Що більш менш реально і відносно окупно - це сонячні колектора на гарячу воду. А про сонячні батареї для опалення може вже відразу забути в багатоповерхівці.

Що вартувало б зробити для початку то масово всю нову забудову переводити на електроплити. Забудовники і так часто будують нові підстанції. Можна вже й нормально зробити і виділити необхідну потужність на плиту. В результаті і зручніше, і не дорожче в експлуатації і менше тих всіх труб і шлангів. Короче я б звертав увагу як воно з електрикою в забудовника (глобус казав будує нову підстанцію, я питав, більше конкретики нажаль не дізнався)
Востаннє редагувалось Сер, 25 квітня 2018, 13:42 користувачем vovka, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
pikach00
Повідомлень: 13141
З нами з: Сер, 05 липня 2006, 16:14
Стать: чоловік
Авто: корейський бєгємот
Дякував (ла): 87 рази
Подякували: 35 рази

Re: Квартирне питання

Повідомлення pikach00 » Сер, 25 квітня 2018, 13:42

Liuskywalker писав:
Сер, 25 квітня 2018, 13:05
П.С. Просто цікаво - яка різниця в ціні моделі кондера з вафлею і без ? :oops
25 баксів свисток до неокліми

Аватар користувача
Speedo
Повідомлень: 6190
З нами з: Сер, 31 жовтня 2007, 14:52
Ім'я: Орест
Стать: чоловік
Авто: Citroen С4 Grand Picasso
Звідки: Україна
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 19 рази
Контактна інформація:

Re: Квартирне питання

Повідомлення Speedo » Сер, 25 квітня 2018, 13:50

vovka приблизно - рахував, пару років тому. Якщо на саму воду - виходило в районі 300 баксів, якщо "повний фул", то десь в разів 10 більше (бл. 3000-3500). Але то було для особняка. По багатоквартирному - не в курсах :unsure
vovka писав:
Сер, 25 квітня 2018, 13:34
Хоча я теж не розумію тотальної газифікації.. ті всі труби по всій кухні.. ще якщо якийсь ідіот з котлом щось намутить і отруїть людей (вже був випадок коли загинула сім'я через сусіда). Але що робити ?
В мене хороша знайома і "подруга дитинства" з сім"єю загинула, перед самим новим 2018 роком. Вона, чоловік, четверо дітей! Сусіди щось "намутили" з котлом і потруїли чадним газом. Може хто чув за цю історію. Це було у Франківську :cry

Аватар користувача
Dexter
Повідомлень: 10963
З нами з: Суб, 07 квітня 2012, 12:10
Стать: чоловік
Авто: Audi A4
Дякував (ла): 37 рази
Подякували: 187 рази

Re: Квартирне питання

Повідомлення Dexter » Сер, 25 квітня 2018, 14:32

порадьте майстра щоб розгерметизувати і почистити бойлер (електро)
шось завтикав з тим, вже почав "свистіти" під час нагріття
Work hard! Play hard!

Аватар користувача
Liuskywalker
Повідомлень: 10780
З нами з: Нед, 16 вересня 2007, 15:37
Ім'я: Любомир
Стать: чоловік
Авто: шусточка
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 76 рази
Подякували: 58 рази

Re: Квартирне питання

Повідомлення Liuskywalker » Сер, 25 квітня 2018, 14:38

Dexter писав:
Сер, 25 квітня 2018, 14:32
порадьте майстра щоб розгерметизувати і почистити бойлер (електро)
шось завтикав з тим, вже почав "свистіти" під час нагріття
в мене аналогічна фігня , але я буду пробувати сам ))) Там не чистити , там той анод треба міняти :)
Праця зробила з мавпи змучену мавпу ! ©

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Квартирне питання

Повідомлення vovka » Сер, 25 квітня 2018, 15:10

Speedo писав:
Сер, 25 квітня 2018, 13:50
vovka приблизно - рахував, пару років тому. Якщо на саму воду - виходило в районі 300 баксів, якщо "повний фул", то десь в разів 10 більше (бл. 3000-3500). Але то було для особняка. По багатоквартирному - не в курсах :unsure
То якісь нереальні розрахунки. Зимою в похмуру погоду коли надворі -10 або -20 яка продуктивність ? )) З того що я рахував то всюда треба додаткове джерело опалення до тих сонячних установок. Ібо зимою продуктивність в рази падає.

От знайшов таке рішення як повітря-вода тепловий насос. 36 000 грн не є багато (є потужніші варіанти але дорожчі).
http://www.ecosvit.net/index.php?action ... 73&lang=ua
і заявлено 4.8 кіловат продуктивності. Підозрюю що це при ідеальному COР (+5, -5), тобто зимою в гарний мінус (-15, -20, -25 буває також) там буде в кращому випадку 2, в гіршому 1.5. Що вже недостатньо навіть для однокімнатної <40 метрів в моєму випадку, хоча й таких морозів в нас небагато, можна догріти напевно електробігрівачем той тиждень якщо проводка витримає )))

Аватар користувача
Speedo
Повідомлень: 6190
З нами з: Сер, 31 жовтня 2007, 14:52
Ім'я: Орест
Стать: чоловік
Авто: Citroen С4 Grand Picasso
Звідки: Україна
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 19 рази
Контактна інформація:

Re: Квартирне питання

Повідомлення Speedo » Сер, 25 квітня 2018, 16:05

vovka ага, цікава тема. Існують ще і "грунтові". Також тут треба добре все продумати і обрахувати. Особливо, якщо будуєшся з нуля - виглядає доосить навіть оправдано. Наскільки я зрозумів, такий котел споживає, в середньому 25 - 40 квт/год. електроенергії (як середній холодильник чи пралка)? Але і кожен будинок індивідульний і у кожного свої тепловтрати....

Аватар користувача
bodik01
Повідомлень: 971
З нами з: Вів, 27 червня 2006, 15:58
Ім'я: Богдан
Стать: чоловік
Авто: ford fiesta mk7 LPG
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 6 рази

Re: Квартирне питання

Повідомлення bodik01 » Сер, 25 квітня 2018, 16:22

vovka писав:
Сер, 25 квітня 2018, 13:37
Speedo писав:
Сер, 25 квітня 2018, 13:30


Що вартувало б зробити для початку то масово всю нову забудову переводити на електроплити.
В колеги весь дім на електриці, із зонним тарифом виходить дорожче ніж газом. Газ не підведений, хіба ставити твердопаливний котел.
раіся впердє

Аватар користувача
Kritik
Повідомлень: 6047
З нами з: П'ят, 11 січня 2008, 13:11
Ім'я: Саша
Стать: чоловік
Авто: Електричне
Номер: KR
Звідки: The Earth
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 79 рази
Контактна інформація:

Re: Квартирне питання

Повідомлення Kritik » Сер, 25 квітня 2018, 16:38

ше одна тупість нашої держави

електрика якої в нас надлишок, і яку ми продаємо за кордон, дорочжа ніж куплений в окупанта газ

Аватар користувача
wklef
Повідомлень: 3075
З нами з: Чет, 11 вересня 2008, 15:34
Ім'я: Віктор
Стать: чоловік
Авто: Лантух J4 , зубило
Звідки: Львів
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 0

Re: Квартирне питання

Повідомлення wklef » Сер, 25 квітня 2018, 16:53

vovka писав:
Сер, 25 квітня 2018, 15:10
Speedo писав:
Сер, 25 квітня 2018, 13:50
vovka приблизно - рахував, пару років тому. Якщо на саму воду - виходило в районі 300 баксів, якщо "повний фул", то десь в разів 10 більше (бл. 3000-3500). Але то було для особняка. По багатоквартирному - не в курсах :unsure
То якісь нереальні розрахунки. Зимою в похмуру погоду коли надворі -10 або -20 яка продуктивність ? )) З того що я рахував то всюда треба додаткове джерело опалення до тих сонячних установок. Ібо зимою продуктивність в рази падає.

От знайшов таке рішення як повітря-вода тепловий насос. 36 000 грн не є багато (є потужніші варіанти але дорожчі).
http://www.ecosvit.net/index.php?action ... 73&lang=ua
і заявлено 4.8 кіловат продуктивності. Підозрюю що це при ідеальному COР (+5, -5), тобто зимою в гарний мінус (-15, -20, -25 буває також) там буде в кращому випадку 2, в гіршому 1.5. Що вже недостатньо навіть для однокімнатної <40 метрів в моєму випадку, хоча й таких морозів в нас небагато, можна догріти напевно електробігрівачем той тиждень якщо проводка витримає )))
він після 5 градусів морозу буде працювати як електрокотел. + до того всього ще треба специфічний баняк на літрів 300 шоб то всьо тепло зібрати це ще десь більше ніж штука баксів(в мене) . І взагалі той насос розрахований в більшості шоб нагріти воду для потреб помитися і так далі. Для опалення треба запихати труби в землю. Тут суттєво цікавіше.
То не наші єноти :)

Аватар користувача
wklef
Повідомлень: 3075
З нами з: Чет, 11 вересня 2008, 15:34
Ім'я: Віктор
Стать: чоловік
Авто: Лантух J4 , зубило
Звідки: Львів
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 0

Re: Квартирне питання

Повідомлення wklef » Сер, 25 квітня 2018, 16:54

Liuskywalker писав:
Сер, 25 квітня 2018, 14:38
Dexter писав:
Сер, 25 квітня 2018, 14:32
порадьте майстра щоб розгерметизувати і почистити бойлер (електро)
шось завтикав з тим, вже почав "свистіти" під час нагріття
в мене аналогічна фігня , але я буду пробувати сам ))) Там не чистити , там той анод треба міняти :)
і чистити і анод міняти. Вскриєшбудешвпаніці :D
То не наші єноти :)

Аватар користувача
Speedo
Повідомлень: 6190
З нами з: Сер, 31 жовтня 2007, 14:52
Ім'я: Орест
Стать: чоловік
Авто: Citroen С4 Grand Picasso
Звідки: Україна
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 19 рази
Контактна інформація:

Re: Квартирне питання

Повідомлення Speedo » Сер, 25 квітня 2018, 17:01

wklef якраз хотів написати, що 36 тис. грн., то тільки ціна самого котла....

Аватар користувача
bodik01
Повідомлень: 971
З нами з: Вів, 27 червня 2006, 15:58
Ім'я: Богдан
Стать: чоловік
Авто: ford fiesta mk7 LPG
Звідки: Львів
Дякував (ла): 0
Подякували: 6 рази

Re: Квартирне питання

Повідомлення bodik01 » Сер, 25 квітня 2018, 17:16

Kritik писав:
Сер, 25 квітня 2018, 16:38
ше одна тупість нашої держави

електрика якої в нас надлишок, і яку ми продаємо за кордон, дорочжа ніж куплений в окупанта газ
Дійсно так, Україна виробляє електроенергії на 1\4 своїх можливостей.
Чому б не дати дешевше електрику, щоб розвязати руки людям і менше бути залежним від газу.
Певно є таке, що ми не знаєм.
раіся впердє

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 47 гостей