Автомобілі вітчизняного виробництва та їх обслуговування

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Обкатка
Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Обкатка

Повідомлення vovka » Суб, 10 березня 2007, 22:45

Вот цікавить мене питання, як народ обкатує свої машини.
В кого був досвід обкатки - пишіть тут що і як :)

В основному цікавить думка тих хто ремонтував мотор, а не обкатка нової машини. Бо нові машини обкатуються трошки по іншому.

Аватар користувача
Lyubomyr
Повідомлень: 4053
З нами з: Нед, 21 січня 2007, 21:57
Стать: чоловік
Авто: Barkas B1000
Звідки: Стрийщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 27 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Lyubomyr » Суб, 10 березня 2007, 23:20

vovkaОсь що порадив мій батько:
Якщо ще невиїжджав на цьому двигуні -то добре. Спочатку, після кап.рем заведи і дай попрацювати на холостому ході, 3-4 год, і обовязково слідкуй за температурою,щоби не перегріти.
Після проїхатись десь так 100км зі швидкістю не більш 60, теж не забувай про температуру, швидкість до 80. Про драг можна забути :) , і так до 2тис км не ганяти, лити добру бензу 92, контролювати темп., після обкатки поміняти масло і фільтр, для обкатки можна залити мінералку, а після рекомендую напівсинтетику. І в принципі можна буде насолоджуватися :grin:

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Суб, 10 березня 2007, 23:32

Lyubomyr писав:Якщо ще невиїжджа
Ще не виїжджав бо ще не зібрали :) Але вже скоро.
Lyubomyr писав:Про драг можна забути
Ну це понятно, першу 1-2 :)))
Lyubomyr писав:лити добру бензу 92
Степінь сжатія в районі 10.6-10.7, тут певно і 95 на обкатку не підійде. але чи 98 на обкатку лити тож питання.. Думаю гірше не повинно бути.

Мене більше цікавить які оберти тримати. Знаю що низькі то погано, і високі погано. чув що обкатувати по трасі практично в одному режимі - дуже шкідливо. Типу краще по місту в різних режимах і т.п.
Lyubomyr писав:Спочатку, після кап.рем заведи і дай попрацювати на холостому ході, 3-4 год
Ага, це не забудем точно.

Аватар користувача
C#@O$
Тюнінг клуб
Повідомлень: 3649
З нами з: Чет, 02 березня 2006, 11:55
Ім'я: Ігорко
Стать: чоловік
Авто: Renault kangoo 2
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення C#@O$ » Суб, 10 березня 2007, 23:38

- я думаю зараз всі деталі стійкіші і не потребують тих даних які були при ХХ роках. Цілком буде достатнього стандартного міського режиму. (власна думка)

Аватар користувача
21043 SW
Повідомлень: 3410
З нами з: Пон, 27 червня 2005, 17:56
Ім'я: Юрий
Стать: чоловік
Авто: KIA Cee'd JD 1,6 CRDi 7DСT
Номер: ВС6666АК
Звідки: Lemberg
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення 21043 SW » Суб, 10 березня 2007, 23:43

vovka
До 3-х тис. на тахометрі, до 3-х тис на спідометрі :wink:
Dynamic Sport Latvia

Аватар користувача
Lyubomyr
Повідомлень: 4053
З нами з: Нед, 21 січня 2007, 21:57
Стать: чоловік
Авто: Barkas B1000
Звідки: Стрийщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 27 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Lyubomyr » Суб, 10 березня 2007, 23:54

vovka
на скільки знаю - бажано 92, про 98 сказати не можу, нічо там не запахне горілим??? :?

Аватар користувача
Lyubomyr
Повідомлень: 4053
З нами з: Нед, 21 січня 2007, 21:57
Стать: чоловік
Авто: Barkas B1000
Звідки: Стрийщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 27 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Lyubomyr » Суб, 10 березня 2007, 23:58

C#@O$
на рахунок стійкіші -не думаю, про тюнінговані сказати не можу, не користуюсь, поки.А в 1990 була в батька 21013, ото була машинка- їхав в селі під гірку на 3-й, переходила качка дорогу,пропустив і дальше рушив з третьої... 8)

lizun
Повідомлень: 1439
З нами з: Вів, 29 листопада 2005, 16:27
Стать: жінка
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Повідомлення lizun » Нед, 11 березня 2007, 02:59

Lyubomyr писав: для обкатки можна залити мінералку, а після рекомендую напівсинтетику
я в це не вірю. бо при обкатці навантаження на вузли велике... тому думаю що масло треба використовувати теж хороше.. тобто правило: на обкатлу заливати гірше - для мене не працює. IMHO

Аватар користувача
ghost
Повідомлень: 2895
З нами з: Сер, 29 червня 2005, 15:07
Ім'я: Павло
Стать: чоловік
Авто: Amarok, A4
Номер: ВС0190ЕА
Звідки: Наварія
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення ghost » Нед, 11 березня 2007, 09:46

останній раз обкатували так - швидкість не більше 80-90, оберти до 3000, міняли масло двічі - після одної тисячі, і потім ще раз після 2-х тисяч (машина 2107), ага, машину не грузити, (бажано до 2-х пасажирів)

Аватар користувача
mysha
Повідомлень: 955
З нами з: Чет, 08 вересня 2005, 12:23
Стать: чоловік
Авто: RWD 2101, 940
Звідки: Southside
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення mysha » Сер, 14 березня 2007, 11:36

по моєму не бажано другу камеру відкривати, шоб не давати нагрузки мотору. Полегеньку до 2500-3000 тисяч оборотів.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Сер, 14 березня 2007, 17:55

lizun писав:я в це не вірю. бо при обкатці навантаження на вузли велике... тому думаю що масло треба використовувати теж хороше
З цим згоден на всі 100. Вже якщо біда, то навпаки можна потім лити мінералку, а на обкатку мінімум хорошу півсинтетику.

Аватар користувача
yes
Повідомлень: 523
З нами з: Сер, 22 березня 2006, 13:46
Ім'я: Саша
Стать: чоловік
Авто: 2108.2109.
Звідки: львов
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення yes » Чет, 15 березня 2007, 10:42

Обкатка в большей мере зависит от сборки мотора,если он зажат то и 5000тыс нехватет. При нормальной сборки для успокоения души проехать 1000,слить масло и огогнь. Масло на обкатку чем по лучше,обычно заливают то на котором ездят в дальнейшем.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Чет, 15 березня 2007, 12:34

http://kartuning.ru/phpBB2/viewtopic.php?t=9082
ИМХО уже обсосано раз 20!
Знаете, а я свой последний мотор вообще не обкатывал. Причем, собрал его из говна, а именно: б/у поршни, б/у кольца, б/у вкладыши, зазоры не замерял, блок не точил, ставил 2 прокладки ГБЦ, СЖ особенно не рассчитывал, ГБЦ с большим пробегом не перебирал и т.д. Собирал довольно грязно, но соблюдал моменты затяжек и порядок. И знаете, выехал из ракушки, проехал по району несколько кругов и начал топить до 5000 об. без всякой обкатки. И ниче, не застучал и не задымил. Все предыдущие моторы я скрупулезно обкатывал по 5000км, не нажимая больше 30-40% дросселя и не раскручивая выше 3000 об/мин. Масло менял часто, заранее включал в ручную вентилятор радиатора, чтобы облегчить тепловой режим. И что? В результате получалось так, что я 2 месяца мотор обкатываю, потом месяц валю, а потом на доработку/переборку! Ну ептвомать! Ради этого ли я столько времени терпел, сдерживая себя и мотор?
Так что мое ИМХО: собрал, обкатал 500-1000км, масло поменял и вали в отсечку, получай удовольствие от результата! Все равно низ мотора у тюнингаторов долго не живет, все равно будешь туда лазить и ставить другое колено, поршни и т.д. Ведь гораздо лучше совмещать кончину низа с очередной доработакой, а не как я: соберу, берегу его, берегу, потом повалю чуток и перебираю мотор, который только-только в расцвете сил, в связи с переходом на 16в для замены поршней. Гораздо лучше так: собрал, прикатал чуток, натянул всех, кого смог, загнал мотор в хлам, раскидал, собрал на 100 кубиков больше, прикатал, натянул всех тех же + еще кого-то, загнал, + еще 16в, натянул, загнал, + еще что-то и т.д.
:megalol: Але я з ним згідний :D

Kost
Повідомлень: 7078
З нами з: Вів, 28 березня 2006, 00:13
Ім'я: Андрій
Стать: чоловік
Авто: E38
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Повідомлення Kost » Чет, 15 березня 2007, 12:59

Гораздо лучше так: собрал, прикатал чуток, натянул всех, кого смог, загнал мотор в хлам, раскидал, собрал на 100 кубиков больше, прикатал, натянул всех тех же + еще кого-то, загнал, + еще 16в, натянул, загнал, + еще что-то и т.д.
отжиг :smile:
ЖИЗНЬ це є вєщь яка вася ніхто не поймe цієї вєщі і цю вєщь тяжко поняти ...

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Суб, 17 березня 2007, 01:14

Павел Рыженков. Колишній чемпіон Європи по раллі.
Про обкатку.
http://www.eulex.msk.ru/palata6/history6.htm

Аватар користувача
byte
Повідомлень: 465
З нами з: Нед, 02 жовтня 2005, 02:41
Ім'я: Орест
Авто: BMW 320 coupe E36
Звідки: Стрий
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Повідомлення byte » Суб, 17 березня 2007, 01:32

vovka писав:http://kartuning.ru/phpBB2/viewtopic.php?t=9082
ИМХО уже обсосано раз 20!
Знаете, а я свой последний мотор вообще не обкатывал. Причем, собрал его из говна, а именно: б/у поршни, б/у кольца, б/у вкладыши, зазоры не замерял, блок не точил, ставил 2 прокладки ГБЦ, СЖ особенно не рассчитывал, ГБЦ с большим пробегом не перебирал и т.д. Собирал довольно грязно, но соблюдал моменты затяжек и порядок. И знаете, выехал из ракушки, проехал по району несколько кругов и начал топить до 5000 об. без всякой обкатки. И ниче, не застучал и не задымил. Все предыдущие моторы я скрупулезно обкатывал по 5000км, не нажимая больше 30-40% дросселя и не раскручивая выше 3000 об/мин. Масло менял часто, заранее включал в ручную вентилятор радиатора, чтобы облегчить тепловой режим. И что? В результате получалось так, что я 2 месяца мотор обкатываю, потом месяц валю, а потом на доработку/переборку! Ну ептвомать! Ради этого ли я столько времени терпел, сдерживая себя и мотор?
Так что мое ИМХО: собрал, обкатал 500-1000км, масло поменял и вали в отсечку, получай удовольствие от результата! Все равно низ мотора у тюнингаторов долго не живет, все равно будешь туда лазить и ставить другое колено, поршни и т.д. Ведь гораздо лучше совмещать кончину низа с очередной доработакой, а не как я: соберу, берегу его, берегу, потом повалю чуток и перебираю мотор, который только-только в расцвете сил, в связи с переходом на 16в для замены поршней. Гораздо лучше так: собрал, прикатал чуток, натянул всех, кого смог, загнал мотор в хлам, раскидал, собрал на 100 кубиков больше, прикатал, натянул всех тех же + еще кого-то, загнал, + еще 16в, натянул, загнал, + еще что-то и т.д.
:megalol: Але я з ним згідний :D

І я згідний:)
От зібрав я мотор, залив напівсинтетику, дав на холостому попрацювати.На другий день мав їхати у Львів, рішив шо по трасі 60 тянутися, якось не в прикол, залив цілий бак бензини, записав два диски, купив кокаколу і цілу ніч катався по Стрию, потім понесло мене в напрямку Мукачево, і це все не більше ніж 60, одним словом вгатив за ніч 350 км.Все гуд, до Львова 80, по Львову тиждень,в Київ, і все 80, на світлофорах - останній, ногу до руля привязував, бо чухалась:).
Обкатав 3000км., все порегулював, поміняв масло, і шо? Попався Б3 пасат, я його конешно порвав, але на другий день ключі в зуби, і давай клапана міняти! Потім, ще перегрів трошки, і поміняв головку.
Зробив висновок,шо мотор ніфіга не міліонник, і його ресурс залежить виключно від типу експлуатації.Будеш топити, будеш робити.А топити будеш :D

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Суб, 17 березня 2007, 18:34

Хто що скаже про таку мисль:
http://www.kuban.ru/forum_new/forum12/arhiv/16007.html
Я не зря там выше сказал, что это целая наука. Ну, не наука, конечно, но говорить об этом можно долго...
И о "правильной теории обкатки зубил". Есть два основных направления обкатки - на ресурс и на отдачу. В первом случае, начиная с второй полтысячи километров надо ездить так, как и в последствии всю жизнь, то есть мотор должен работать в диапазоне 2000-4000 оборотов не перегружаясь и не перегреваясь. Во-втором, начиная со второй тысячи мотор надо постепенно приучать к работе на максимуме отдачи, то есть поднимая обороты, удерживая их и сбрасывая, давая остыть. Да и собирать их надо, заранее зная что ты хочешь от двигателя, выставляя соответствующие зазоры. Которые, в свою очередь, зависят от масла, которое собрался применять. Которое зависит от предполагаемого режима работы... В общем, всего не расскажешь, книжка получится :)

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Суб, 17 березня 2007, 18:37

byte писав:робив висновок,шо мотор ніфіга не міліонник, і його ресурс залежить виключно від типу експлуатації.Будеш топити, будеш робити.А топити будеш
Ну понятно що не міліонник. але тисяч 60 мав би їздити без проблем. Мені б того на 5 років хватило.
В тебе вот тому певно і проблеми почалися, бо різко повисив обороти. Тобто обкатував до 3000.. а тут відразу дав жизні до 6000 .. то треба поступово..

Аватар користувача
S_V_B
Повідомлень: 1746
З нами з: Сер, 29 червня 2005, 16:50
Стать: чоловік
Авто: VW Passat 1.8T, SY Rexton II 2.7 XDI
Номер: 0990
Звідки: Зимна Вода
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Повідомлення S_V_B » Суб, 17 березня 2007, 19:21

Обкатка в мене почалась з того що 3 год працював на холостих, і потім акуратно і помалу приїхав додому :grin:

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Повідомлення vovka » Вів, 15 травня 2007, 23:46

Вроді обкатав.. 1300-1400 я мотор беріг. Вище 3500 не крутив. На газ різко не нажимав, двигуном не тормозив, ривків старався уникати (хотя спочатку без них не обходилося) . Зараз пробіг 2000 км. Останні 600 км можна сказати що вже "валю". Кручу в 7000-7200. Скоро міняю масло. Побачим що буде далі.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей