Юридичні поради, допомога при ДТП, спілкування з ДПС, трактування ПДР

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Протокол без постанови
lllo
Повідомлень: 24
З нами з: Вів, 02 липня 2013, 12:50
Стать: чоловік
Авто: Renault Duster
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Протокол без постанови

Повідомлення lllo » Вів, 02 липня 2013, 13:19

Підкажіть чи можна щось зробити у мому випадку (подати якусь скаргу чи клопотання?).

29 числа рухався по трасі Луцьк-Рівне за межами населенного пункту по дорозі, що має по дві смуги для руху в кожну сторону та роздільну полосу (максимальна дозволена швидкість - 110). В лівій полосі здійснював випередження транспортного засобу, що рухався в правій. Помітив праворуч знак 70, скинув швидкість до 80. Знак 50 не помітив (він встановлений на тлі іншого знаку). З поста до дороги інспектор біг мене зупиняти вже на під"їзді до знаку 50 (то я вже потім з запису реєстратора побачив).

На мене було складено протокол про порушення обмеження швидкості: 80, на знаку 50. Розгляд справи попросив перенести до Франківського ДАІ Львова, де мене ніби то чекають 15 числа, що зазначено у протоколі. Тобто постанови наразі нема.

Вважаю, що не можу бути притягнений до адміністративної відповідальності в даному випадку, оскільки знаки на пості встановлені з порушенням ПДР та ДСТУ, про що сказано у пункті 12.10 ПДР:
12.10. У разі коли дорожні знаки обмеження швидкості руху 3.29 та/або 3.31 встановлені з порушенням визначених цими Правилами вимог щодо їх введення чи з порушенням вимог національних стандартів або залишені після усунення обставин, за яких їх було встановлено, водій не може бути притягнений до відповідальності згідно із законодавством за перевищення встановлених обмежень швидкості руху.
А саме такі порушення я нарахував:

1. Знаки обмеження швидкості на дорозі, що має більше 1 смуги для руху в кожному напрямку не продубльовані на роздільній смузі. Це суперечить ПДР:
8.2-1. Дорожні знаки застосовуються відповідно до цих Правил і повинні відповідати вимогам національного стандарту.
Дорожні знаки повинні розміщуватися таким чином, щоб їх було добре видно учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби. При цьому дорожні знаки не повинні бути закриті повністю або частково від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами.
Дорожні знаки повинні бути видимими на відстані не менш як 100 м за напрямком руху та розміщеними не вище 6 м над рівнем проїзної частини.
Дорожні знаки встановлюються обабіч дороги на тому її боці, що відповідає напрямку руху. Для поліпшення сприйняття дорожніх знаків вони можуть бути розміщені над проїзною частиною. Якщо дорога має більше ніж одну смугу для руху в одному напрямку, установлений обабіч дороги відповідного напрямку дорожній знак дублюється на розділювальній смузі, над проїзною частиною або на протилежному боці дороги (у разі, коли для руху в зустрічному напрямку є не більше ніж дві смуги).
Дорожні знаки розміщуються таким чином, щоб інформацію, яку вони передають, могли сприймати саме ті учасники руху, для яких вона призначена(№ 111 від 11.02.2013)
2. Крок зменшення швидкості має бути максимум 20 км\год. Натомість при дозволеній швидкості 110, першим знаком стояв 70. Знак 90 відсутній. Це суперечить ДСТУ:
ДСТУ 4100-2002

НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ
ЗНАКИ ДОРОЖНІ Загальні технічні умови. Правила застосування

10.5.25 Знак 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» повинен застосовуватись...
...
Якщо обмеження максимальної швидкості, що його вводять на даній ділянці дороги, більш ніж на 20 км/год змінює її значення проти дозволеної швидкості руху на попередній ділянці, то треба викори­стовувати ступінчасте обмеження швидкості з кроком не більше ніж 20 км/год послідовним встановлен­ням знаків 3.29, розміщених один від одного на відстані від 100 до 150 м.

3. Знак 50 стоїть за пару метрів від іншого інформаційного знаку (здоровий синій вказівник), натомість мінімальна відстань між знаками за межами населеного пункту має складати 50 метрів. Що ще одним порушенням ДСТУ:
ДСТУ 4100-2002

НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ
ЗНАКИ ДОРОЖНІ Загальні технічні умови. Правила застосування

10.2.3 Знаки, установлені на дорозі послідовно, за винятком знаків, установлених на перехресті, повинні бути розташовані поза населеними пунктами на відстані не менш ніж 50 м, а в населених пунк­тах — не менш ніж 25 м між поперечними перетинами дороги в яких встановлені знаки.
Тобто сумарно з 6 знаків там було 2, і один з них за пару метрів від іншого знаку (інформаційного).

Хто має досвід у подібних справах, підкажіть, будь ласка, чи можна щось зробити до 15 числа, не маючи постанови, а лише протокол, і які кроки ви б порадили в такій ситуації.

ПС: ловили на Візир на штативі, фото мають бути додані до справи (на фото що мені показали, швидкість 80-79 але в протоколі - 80), в протоколі зазначена інформаці про повірку візира, і вказано що прошу розгляд справи перенести. В своїх коментарях зазначив, що з займаної смуги руху знак 50 не помітив.

Дякую!

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Протокол без постанови

Повідомлення Jarevych » Вів, 02 липня 2013, 13:26

Напиши скаргу в Управління ДАІ з тим самим що тут виклав, думаю що скасують, ну і готуйся до суду, нормативну базу ти вже маєш, залишається тільки це все повторити в суді.
Машина не жінка , помилок не пробачає

lllo
Повідомлень: 24
З нами з: Вів, 02 липня 2013, 12:50
Стать: чоловік
Авто: Renault Duster
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Протокол без постанови

Повідомлення lllo » Вів, 02 липня 2013, 14:15

Jarevych писав:Напиши скаргу в Управління ДАІ з тим самим що тут виклав, думаю що скасують, ну і готуйся до суду, нормативну базу ти вже маєш, залишається тільки це все повторити в суді.
Тобто скаргу на дії інспектора в плані складання протоколу?
Ще трохи не можу зорієнтуватись куди саме вона має йти. Розгляд і винесення постанови ніби то має бути у "РАЙОННЕ ВІДДІЛЕННЯ ДАІ ЛМУ МВС ФРАНКІВСЬКОГО РАЙОНУ м. Львів, Чупринки 61". Але сам інспектор взагалі з Волинської області. Було б добре, щоб скаргу розглянули при винесенні постанови у Львові, тож її писати у Львів/Франківський район чи у Волинську область, бо інспектор, на якого скарга, саме там? Також чому готуватись до суду - суд в сенсі оскарження тієї постанови що має винести ДАІ 15 числа?

Перепрошую, що багато питаю, але трохи зелений в тій справі. Думаю, це також знадобиться тим кого чекають подібні пригоди :)

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Протокол без постанови

Повідомлення Jarevych » Вів, 02 липня 2013, 14:40

lllo, скаршу пиши по місцю складання протокола, і дізнайся в суді чи дійсно є запланована справа на розгляд, бо суд має відбуватись по місцю прописки водія.
Вроді так, зачекай, прийде may і додасть чи виправить мене
Машина не жінка , помилок не пробачає

lllo
Повідомлень: 24
З нами з: Вів, 02 липня 2013, 12:50
Стать: чоловік
Авто: Renault Duster
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Протокол без постанови

Повідомлення lllo » Вів, 02 липня 2013, 14:52

Jarevych писав:lllo, скаршу пиши по місцю складання протокола, і дізнайся в суді чи дійсно є запланована справа на розгляд, бо суд має відбуватись по місцю прописки водія.
Вроді так, зачекай, прийде may і додасть чи виправить мене
Дякую. От це ще цікавіше. Прописаний я у Галицькому районі м.Львова, а живу у Франківському районі м.Львова. І інспектор написав, що розгляд буде у Франківському районі 15 числа (я і назвав цю назву району, і вона у протоколі) :) тобто тепер виходить що шукати треба в ДАІ обох районів... завтра спробую походити по них, а поки скаргу підготую.
Буду дуже вдячен якщо May додать більше деталей.

lllo
Повідомлень: 24
З нами з: Вів, 02 липня 2013, 12:50
Стать: чоловік
Авто: Renault Duster
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Протокол без постанови

Повідомлення lllo » Вів, 02 липня 2013, 15:13

Ще бачу багато прикладів скарг (позовних заяв) по вже винесених постановах, але не бачу прикладів щоб були по голому протоколу :(

Morozov
Повідомлень: 11602
З нами з: Пон, 22 грудня 2008, 16:25
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Протокол без постанови

Повідомлення Morozov » Вів, 02 липня 2013, 15:31

ще рекомендую добавити першу половину пункту пдр 12,10
12.10

Додаткові обмеження дозволеної швидкості руху можуть вводитися тимчасово і постійно. При цьому разом із знаками обмеження швидкості руху 3.29 та 3.31 обов’язково додатково встановлюються відповідні дорожні знаки, які попереджають про характер небезпеки та/або наближення до відповідного об’єкта.
я ще не бачив щоб десь ці знаки стояли з пояснювальними, тому це також є порушення ! а отже ще одна причина згідно якої:
У разі коли дорожні знаки обмеження швидкості руху 3.29 та/або 3.31 встановлені з порушенням визначених цими Правилами вимог щодо їх введення чи з порушенням вимог національних стандартів або залишені після усунення обставин, за яких їх було встановлено, водій не може бути притягнений до відповідальності згідно із законодавством за перевищення встановлених обмежень швидкості руху.

Аватар користувача
Maniak716
Повідомлень: 1925
З нами з: Суб, 20 грудня 2008, 12:11
Ім'я: Петро
Стать: чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 0

Re: Протокол без постанови

Повідомлення Maniak716 » Вів, 02 липня 2013, 15:34

Jarevych писав: і дізнайся в суді чи дійсно є запланована справа на розгляд
який ще суд?!! %)
чувака мають викликати в адмынпрактику ы заслухати його пояснення, ы на ъх основы а також на основы протоколу винесуть ну або не винесуть постанову
якщо постанову все ж таки винесуть то тоді в lllo є право звертатись в суд

Аватар користувача
Maniak716
Повідомлень: 1925
З нами з: Суб, 20 грудня 2008, 12:11
Ім'я: Петро
Стать: чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 0

Re: Протокол без постанови

Повідомлення Maniak716 » Вів, 02 липня 2013, 15:42

lllo, скарга не буде лишньою але поки на неї дадуть відповідь думаю ти вже побуваєш в адмінпрактиці
як варіант можеш інспектору з адмінпрактики показати копію цієї скарги і квитанції з пошти (якщо пошлеш заказним) - як казав мій колишній керівник (колишній мєнт) "чим більше паперу тим чистіша жопа"... але чи вплинуть ці бумажки на рішення про винесення постанови 50/50
де адмінпрактика крім Городоцької я хз - взнавай по гарячих лініях і не злазь з них (бо мені теж в протоколі були вказали дату і місце, а по факту все відбулось без мене)

lllo
Повідомлень: 24
З нами з: Вів, 02 липня 2013, 12:50
Стать: чоловік
Авто: Renault Duster
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Протокол без постанови

Повідомлення lllo » Вів, 02 липня 2013, 16:16

2Morozov: якась табличка синя про ДАІ там праворуч була (хоча вона теж не була продубльована на роздільній), але вона не стояла разом з знаками обмеження швидкості. Оскільки з травня додаткові постійні знаки обмеження швидкості вже дозволені на постах, то я не впевнений був в доцільнсоті додавання згадки про причину обмеження. Тут досить тонка грань між тим чи має бути табличка з кожним знаком бути чи одної десь попередньо достатньо.

2Maniak716: дуже дякую за відповідь! Тепер стало зрозуміліше що мене чекає на даному етапі. Про то де ще та "адмінпрактика" де має виноситись постанова буду шукати зараз.

Аватар користувача
Jarevych
Тюнінг клуб
Повідомлень: 9151
З нами з: Нед, 25 березня 2007, 22:10
Ім'я: Ярік
Стать: чоловік
Авто: M2F2
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 82 рази
Контактна інформація:

Re: Протокол без постанови

Повідомлення Jarevych » Вів, 02 липня 2013, 16:29

Maniak716 писав: який ще суд?!!
мені коли виписали протокол, то я попередньо прийшов в суд і запитав, то шось там взнали і сказали що по такій справі суд не призначений.
Машина не жінка , помилок не пробачає

Аватар користувача
Sally
Повідомлень: 3620
З нами з: П'ят, 01 жовтня 2010, 11:04
Ім'я: Оля
Стать: чоловік
Авто: VW
Номер: B3
Звідки: Винники
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Протокол без постанови

Повідомлення Sally » Вів, 02 липня 2013, 16:32

нема постанови - нема штрафу. протокол і постанова повинні бути рознесені в часі і якщо піти до них на рандку у франківський район, то поставнова про штраф може бути і не винесена
zubylo.lviv.ua

Аватар користувача
Maniak716
Повідомлень: 1925
З нами з: Суб, 20 грудня 2008, 12:11
Ім'я: Петро
Стать: чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 0

Re: Протокол без постанови

Повідомлення Maniak716 » Вів, 02 липня 2013, 16:42

Jarevych, та суд і не буде призначений, якщо lllo сам не звернеться з позовною заявою, а поки що він не має що оскаржувати бо постанова ще не винесена

поясню: не всі даішники і не по всіх порушеннях мають право виносити постанову на місці...
наприклад у випадку lllo, протокол направлять в даі по місцю проживання яке він вказав в протоколі, де його розглянуть в адмінпрактиці і вже по результатах цього розгляду приймуть рішення на рахунок постанови, якщо постанову все ж таки винесуть, то він або платить або ідек в суд
інший приклад з пянкою - тебе зупинили бухого, склали протокол, протокол направили в суд, суд приймає рішення яке покарання ти повинен понести

Аватар користувача
may
Повідомлень: 4622
З нами з: Нед, 22 травня 2011, 12:54
Ім'я: Ihor
Стать: чоловік
Авто: ASX
Номер: 7044
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 4 рази

Re: Протокол без постанови

Повідомлення may » Вів, 02 липня 2013, 18:47

lllo писав: але не бачу прикладів щоб були по голому протоколу :(
і не побачиш... Лічені випадки оскарження таких дій, тим більше в ДАІ. Не заморочуйся.
І до 15-го в Луцьку справу не розглянуть!
Вони взагалі протокол до Львова вишлють...
Незнання законів не звільняє від відповідальності!
Знання, як правило, - так!

Аватар користувача
may
Повідомлень: 4622
З нами з: Нед, 22 травня 2011, 12:54
Ім'я: Ihor
Стать: чоловік
Авто: ASX
Номер: 7044
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 4 рази

Re: Протокол без постанови

Повідомлення may » Вів, 02 липня 2013, 19:29

І подивись Указ 128/2013! ;)
п.195.3
Востаннє редагувалось Вів, 02 липня 2013, 19:37 користувачем may, всього редагувалось 1 раз.
Незнання законів не звільняє від відповідальності!
Знання, як правило, - так!

Аватар користувача
may
Повідомлень: 4622
З нами з: Нед, 22 травня 2011, 12:54
Ім'я: Ihor
Стать: чоловік
Авто: ASX
Номер: 7044
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 4 рази

Re: Протокол без постанови

Повідомлення may » Вів, 02 липня 2013, 19:34

lllo писав: чи можна щось зробити до 15 числа, не маючи постанови, а лише протокол, і які кроки ви б порадили в такій ситуації.
В Облавтодор подати факсом або електронкою Інформаційний запит.
Просити надати схему ОДР на цій ділянці.
Відповісти зобов'язані за 5 робочих днів!!!
Незнання законів не звільняє від відповідальності!
Знання, як правило, - так!

lllo
Повідомлень: 24
З нами з: Вів, 02 липня 2013, 12:50
Стать: чоловік
Авто: Renault Duster
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 0
Подякували: 0
Контактна інформація:

Re: Протокол без постанови

Повідомлення lllo » Сер, 03 липня 2013, 14:03

Дякую, May! Знайшов тут форму запиту до укравтодора, і відправив їм електронною поштою інформаційний запит (вони мали б самі переслати в область якщо тільки обласний є розпорядником цієї інформації).

Відповідно у їх форму крім особистих даних вписав таке:
...
Прошу відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» надати
актуальну схему організації дорожнього руху на автодорозі Н-22 у Ківерцівському районі Волинської Області на відрізку довжиною 1000 метрів на захід від прехрестя автодороги Н-22 з автодорогою Т-03-12
...

Правда, маю певний сумнів про те, що такий "електронний" запит вони адекватно оброблять.

Аватар користувача
may
Повідомлень: 4622
З нами з: Нед, 22 травня 2011, 12:54
Ім'я: Ihor
Стать: чоловік
Авто: ASX
Номер: 7044
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 4 рази

Re: Протокол без постанови

Повідомлення may » Сер, 03 липня 2013, 14:35

lllo писав: Правда, маю певний сумнів про те, що такий "електронний" запит вони адекватно оброблять.
По телефону розшукуєш людину, яка це обробляє - і уточнюєш!
І записуєш ПІП і посаду.
З Інфозапитами усе строго! Ненадання інфи - кримінал, може зайнятися прокуратура...
П.С. я би посилав-таки в Волиньавтодор... Шлях коротший.
Незнання законів не звільняє від відповідальності!
Знання, як правило, - так!

Аватар користувача
Yuzer
Повідомлень: 501
З нами з: Сер, 15 вересня 2010, 08:05
Ім'я: Yuzer
Стать: чоловік
Авто: Lanos 1.5
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Re: Протокол без постанови

Повідомлення Yuzer » Чет, 04 липня 2013, 08:33

lllo, попробуй використати відповідь ЦБДР про пояснення до знаків обмеження швидкості, в т.ч. на постах ДАІ. Не факт, що приймуть до розгляду, але спробувати можна
Зображення
Рецепт борщу по-чоловічому: Береш 55кг жінки і ставиш біля плити на 40хв до повної готовності борщу

Аватар користувача
may
Повідомлень: 4622
З нами з: Нед, 22 травня 2011, 12:54
Ім'я: Ihor
Стать: чоловік
Авто: ASX
Номер: 7044
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 4 рази

Re: Протокол без постанови

Повідомлення may » П'ят, 05 липня 2013, 11:27

Yuzer писав: Не факт, що приймуть до розгляду, але спробувати можна
+1
МОЖНА ПОТРОЛИТИ
Незнання законів не звільняє від відповідальності!
Знання, як правило, - так!

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 39 гостей