Бортовики наших автомобілів та мотоциклів

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Відповісти
Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.
Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Нед, 31 жовтня 2021, 20:41

Відмітив день автомобіліста швидкісним маневруванням. Заодно добив передні літні Nexen які брав новими минулого року.
Зображення
Зображення
Зображення

Що можу сказати по такого типу гонках порівняно з чайкою.
Тут я відчув що гур таки гуде десь після 5 кола (5хв). На чайці такого взагалі небуло. Бо тут більше крутиш рулем. На Чайці рулем максимум півоберта-оберт і відстані набагато більші.
Також покриття недуже рівне і були серйозні проблеми з включенням третьої передачі на одній прямій. На чайці такої фігні нема. Поліуретан в нижню подушку вже проситься дуже активно (по суті це не так подушка як "обмежувач крутного моменту", короче помагає при включеннях).
По машині - повтіря +40 в ходу, мотор +95-98. На чайці сильніше гріється бо сесії довші і обороти вищі довше набагато тримаються.
Загалом з айбахами і мінусовішим розвалом і поліуретаном на бетоні управління дуже навтіь класне і прогнозоване, но якщо зацеп стабільний, бо є місця...
Загальний кілометраж вийшов 26 км за 3 сесії, на чайці 100+ :) Середній розхід 27, на чайці 22 )
Ну більш "трамвонебезпечні" для машини такі гонки бо зачепити колеса тут запросто. На чайці це нереально (но там вже як підеш в корчі то всьо :D)

Результат такий. В 3 сесії прикатався до траси, результат був дуже стабільний, но на 6 колі в одному повороті ловив зацеп і зарано рішив шо я його зловив, і в результаті зловив колесо і з'їхав бо думав там капець а по факту мінімальна тріщинка ))). 4 сесію вже не їхав бо гума вже стала недобре тримати, смислу небачив. ну її стан на фото видно, вже майже лисаки. На прикладі іншої хонди я побачив що після перевзування в півслік час зразу -4 секунди.
Зображення


а от що буває з китайською гумою 19 року випуску. гума не моя.
Зображення
За це повідомлення автора vovka подякував:
UncleSam (Нед, 31 жовтня 2021, 21:08)
Рейтинг: 3.7%

Аватар користувача
Денис
Повідомлень: 3580
З нами з: Сер, 17 травня 2006, 15:02
Ім'я: Денис
Стать: чоловік
Авто: Ford Mondeo 2,Turnier,1,8,Panther Black
Звідки: Пасічна
Дякував (ла): 19 рази
Подякували: 37 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення Денис » Нед, 31 жовтня 2021, 21:00

То де Ви,в Черлянах газували?

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Нед, 31 жовтня 2021, 21:03

То приватна територія, просили непублічно, тому локацію не пишу а пару фото дозволили )

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Вів, 02 листопада 2021, 16:21

Приїхала посилочка з Англії Мостом.
Павук 4-1 Milltek, б.в., з якоюсь навіть лямбдою, хйз чи робоча, мені вона не конче.
Гарний стан, гарний бренд, нержавійка, гофра ніби ціла, і по дуже добрій ціні. Мав би вставати навіть болт-он на стоковий вихлоп замість штатнього колектора і даунпайпа.

Обійшовся в 125 фунтів (продавець виставив лот за 150, але потім всім хто добавив лот в watch list розіслав офер на 125 фунтів - і я негайно взяв :D ) + доставка по Англії (продавець спочатку нехотів відправляти поштою нікуда і назвав якусь ціну від балди в 20 фунтів за доставку Англії, а потім каже що вийшло 14 і мол достатньо заплатити 14, ну я йому гонорово дав 20 + комісія пейпала 2 фунти, тіпа чайові бо й так добра ціна)

Фільтр рішив взяти поролоновий RamAir, який не потребує пропитки. 31.49 фунтів вже з доставкою по Англії. Він трохи по факту великий, навіть незнаю чи влізе :) По ціні по суті як універсальний K&N, но я щось начитався що якщо КН вчасно маслом не пропитати то починаэ пропускати в мотор всю пилюку. З ыншого боку поролон менш зносостійкий, і я мав певний негатив з паралоном на 2108, но то скоріш за все було звязано з тим що ми його дуже часто ставили і знімали і затягували пластиковими хомутами, і він того невитримав.

Доставка такого великого пакунку з Англії вийшла 16.5 фунтів (вага десь 6.5 кг). Я вважаю дуже навіть нормально.
Посуті павук обйшовся порядка 220 доларів (новий 370 фунтів + буде ще 30% мита і податків, короче космос, в нас він 15200 грн https://www.atomic-shop.ua/part/374951-SSXFD014/), а фільтр 48$ якщо доставку з Англії розділити пропорційно (павук 12, фільтр 4)

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення


Все ніби гарно, але Міст небув би мостом якби не наплужив :)

В цій посилці мені мала приїхати подушка двигуна і фільтр задекларованою вартість в 51 фунт. Павука вони ще не оприходували і не додали в аккаунт, по суті його ще шукають на складі, я там створив тікет і вже тиждень намагаюсь дізнатися де мій павук )))) А по факту приїхав павук і фільтр, но не подушка. В принципі невелика трагедія, наоборот навіть краще, бо так би прийшлось декларувати 125 фунтів, і платити якесь мито, а так все без мита доїхало (певно то був плюс до карми дати чайові за того павука :D ) ))) Як та подушка за 20 фунтів пропаде то не сильно буду переживати.
За це повідомлення автора vovka подякував:
UncleSam (Вів, 02 листопада 2021, 17:19)
Рейтинг: 3.7%

sashanova
Повідомлень: 3348
З нами з: Чет, 19 січня 2012, 10:55
Ім'я: Sasha
Стать: чоловік
Авто: був Х5
Звідки: Львів
Дякував (ла): 96 рази
Подякували: 154 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення sashanova » Вів, 02 листопада 2021, 16:56

vovka писав:
Вів, 02 листопада 2021, 16:21
Фільтр рішив взяти поролоновий RamAir, який не потребує пропитки.
ти точно в тому впевнений? ;) ..бо скільки мав справу з паролоновими воздушніками ше такого не зустрічав що не потребував би пропитки 8-)

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Вів, 02 листопада 2021, 17:08

sashanova, точно. То сухі фільтра. Pipercross (ці мав на 08) , Ramair, ITG. Но є ніби якісь і мокрі AEM, но з ними справ немав.

Конкретно мій з того ж матеріалу, просто суто фільтр, без тих патрубків і з алюмінієвою основою:
https://ramair-filters.co.uk/sr-150-bk- ... -150-2-0l/
High Performance ‘MAF Safe’ Twin layer dry foam
Comes complete with all clips/brackets/bolts etc required to fit
Easy to clean using hot soapy water
Мити просто мильною водою теплою.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Вів, 02 листопада 2021, 18:22

Значить я засумнівався нарахунок пропитки і написав напряму в ramair щодо цього. мол коли пропитувати як чим.
І буквально за кілька хвилини отримав відповідь. Дуже якась швидка контора, вони і фільтр в той же день відправили і на наступний день він вже приїхав на склад.

Короче пропитувати якимись маслами вони рекомендують тільки для офроаду або дуже екстремального використання (думаю там мається на увазі якась пустеля чи щось таке з купою піску). А так то просто водою мильною.. Передаю мовою оригіналу напряму від виробника :D Може десь щось нетак переклав.. то поправте.

New message from: ramair-filters (140,446RedShooting Star)
Hi,

Our filters, unless explicitly stated, are made of a twin layer dry foam and are not oiled.

We don't recommend oiling the filters for ordinary road use, only for harsh conditions such as off road use or particularly dusty climates such as a desert environment.

In terms of when you need to clean you filter, this varies from vehicle to vehicle and where and how they are drive.

The best thing to do is keep an eye on this, check it every month or so and wait to see the filter discolour,

When the filter discolours this means there is much dirt held within the filter and it is time for a good clean!

You do not need to purchase a new filter you just need warm soapy water and then you massage the dirt out gently and leave to air dry once water runs clear.

Please do not use air-lines or heat guns as this will damage the filter.

I hope this helps,

Best Regards
Ramair Filters Ltd
Ordering & Customer Services +44(0)1672 564595
www.ramair-filters.co.uk

sashanova
Повідомлень: 3348
З нами з: Чет, 19 січня 2012, 10:55
Ім'я: Sasha
Стать: чоловік
Авто: був Х5
Звідки: Львів
Дякував (ла): 96 рази
Подякували: 154 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення sashanova » Вів, 02 листопада 2021, 19:16

Короче пропитувати якимись маслами вони рекомендують тільки для офроаду або дуже екстремального використання (думаю там мається на увазі якась пустеля чи щось таке з купою піску
фсьо панятно :D для себе полюбе пропитував би, але на істину не претендую :-)

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Сер, 03 листопада 2021, 18:49

sashanova писав:
Вів, 02 листопада 2021, 19:16
для себе полюбе пропитував би, але на істину не претендую
думаю гірше небуде )

Дійшли коліна силіконові для фільтра. Одне коліно для фільтра, інше спеціально зроблене для підключення в штатну систему картерних газів. Я шукав іменно з такою можливістю, бо просто силіконове коліно було б набагато дешевше з китаю. Нехочу тих малих фільтріків і щоб воно смерділо назовні, а також як на мене то не є добре для мотора виводити ті гази в атмосферу, воно має вакуумом витягуватися з мотора (колись плотно це питання досліджував, є навіть системи по принципу трубки вентурі для підключення того у вихлоп, но в моєму випадку то занадто.). Звичайно в ідеалі було б відділити масло і на впуск завести чистіші картерні гази,
Зображення
Зображення

https://www.carenhancementsuk.co.uk/col ... erformance

Ціна 58 фунтів при доставці напряму. +20 фунтів доставка . Ітого 78 фунтів або 106$. Дорого як за таку фігню, но дешевше нічо нормального нема.

p.s. користуючись нагодою прошу тих хто слідкує за темою (знаю що таких мало :D ) проголосувати за мій малий громадський проект дитячого майданчика в підписі :D заздалегідь вдячний кожному голосу - вам нічо не коштує, мені приємно )))

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Сер, 03 листопада 2021, 19:51

З подушкою розібрався.. Працівник Моста на складі в Англії все переплутав і колектор прийняв як подушку. А сама подушка (https://www.ebay.co.uk/itm/124899416686) зависла в Англії на доставці ще з 15 жовтня (я перестав за тим слідкувати бо бачив що вона прийнята на склад та й забив трек дивитися https://www.parcel2go.com/tracking/p2g95465624).. короче загубили. Отримав щойно рефанд від ebay назад, та й на тому все.
Трохи шкода, бо був гарний стан за 20 фунтів, рідко попадають. Но вже як є.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Суб, 20 листопада 2021, 20:46

З неприємних новин.
Гонки в Стрию не обійшлись без прихованих пошкоджень, як це здавалось на перший погляду після того як "зловив" бампером колесо.

- поломало кріплення правої протитуманки
- поломало кріплення правої фари.

Певно пора викидати. Замітив аж через тиждень що фара має чуть люфт і поліз дивитися )

Саморізи лишились на місці ))) Фара теж не випадала, бо закрита решіткою.. ну був якийсь зазор я не придав значення спочатку.
Заодно довідався що в оригіналу йдуть Valeo з лампочками Osram (я тих лампочок за ті 11 років що маю ту машину ще не міняв бо рідко користуюсь протитуманками).
Зображення
Зображення
Зображення

Фара головна. Одне кріплення обломане. Так то їжджу зараз з двома, тримається ніби ок, но треба міняти по нормальному. Тішу себе тим що зверху над габаритом на обох фарах якась таке непонятна штука, на фото видно, не то посічено не то шо. На обох в одному і тому ж місці. Певно старість )
Зображення
Зображення

Протитуманку певно візьму вживану но в оригіналі - в нас на шротах 600 грн за гарний стан. Щось мене той новий китай під valeo не сильно тішить. На алі є пара зі світлодіодними лампочками за 500 грн - ніби дешево і на фотках ОК, но по відгуках так собі.. тече.. потіє.
Фару напевно теж вживану оригінальну буду брати. Но ще подумаю. Є Depo по ОК ціні. Може хто що порадить ще? )

Загалом якийсь невдалий в мене досвід гонок на тих всіх аеродромах. То в Тернополі колесо зачепив - і відірвав пластиковий поріг в 2012, то тут за 2 кола до фініша завалив колесо і тоже проблемка ))) На Чайці такої фігні небуло ))

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Суб, 20 листопада 2021, 20:51

До нового року треба буде зробити ТО, поміняти всякі рідини і т.п.
Купив як завжди масло Aral 5w30 (840 грн), і фільтр Motorcraft (250 грн).
Моторкрафт купую часто, но перший раз я його отримав в якійсь картонній коробці ))) Переважно в кульочку. Непонятно )
Зображення

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Суб, 20 листопада 2021, 20:53

На понеділок записався на діностенд в мсавто :)
Ану які в кого прогнози? )))

10 років тому було 138 сил на стенді в трістара )
По заводу мало б бути 150, но походу ford міряє сам мотор на маховику, без гідрака без шківа кондюка і взагалі без всіх цих теоретичних перерахувань втрат з коліс на маховик, тому там завжди більше чим воно є в реальному житті.

Аватар користувача
Baton
Повідомлень: 131
З нами з: Пон, 13 вересня 2021, 21:34
Стать: чоловік
Авто: Honda civic type R
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення Baton » Суб, 20 листопада 2021, 21:01

vovka писав:
Суб, 20 листопада 2021, 20:53
На понеділок записався на діностенд в мсавто :)
Ану які в кого прогнози? )))

10 років тому було 138 сил на стенді в трістара )
По заводу мало б бути 150, но походу ford міряє сам мотор на маховику, без гідрака без шківа кондюка і взагалі без всіх цих теоретичних перерахувань втрат з коліс на маховик, тому там завжди більше чим воно є в реальному житті.
ну ми недавно міряли субару брз....
сток повний. то показало 187. а завод дає 200
потім відрізали кат... показало 195
потім настроїли і отримали 220
все на одному стенді...

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Суб, 20 листопада 2021, 21:13

Ще купив трошки ніштячків, но ще не отримав.

Є пара цікавих.
Наприклад "коротка куліса" GGR
https://shop.grahamgoode.com/ggr-quick- ... 8771-p.asp

Попалась вживана дешевше ніж півціни (38 фунтів з доставкою по Англії, нова на ebay 84 GBP)
https://www.ebay.co.uk/itm/265410196711

Установка дуже проста.


Ще з цікавого такий тримач для телефона. 17 фунтів. Новий. Дороговато, но виглядає класно тим що стає замість штатного "тримача монет" (якась useless фіча, нашо вона взагалі :D ). Бо ті вентрешітки в мене круглі і постійно крутяться, пробував пару тримачів в них юзати - короче нормально не працює. Надіюсь то порішає питання.
https://www.ebay.co.uk/itm/123740981240

З нецікавого..
Такі оригінальні кнопки обігріву заднього скла і переднього. В мене обігрів тільки заднього, переднього немає.
https://www.ebay.co.uk/itm/224480898085

Я думаю цю кнопку з обігрівом переднього скла заюзати для керування accusump (незнаю чи получиться). Щоб все красіво виглядало, без всяких колгоспних тумблерів.

Ну і ще от прям пару годин тому виграв аукціон на невеликий 13 рядковий радіатор Mocal з армованими шлангами. Вживаний за 39 фунтів. Вже й відправили на склад.
https://www.ebay.co.uk/itm/275026293130
І ще давніше купив проставку Mocal під фільтр. Тут щось довго не відправляють, може й зарефандять. 16 фунтів з новим низьким фільтром бош .
https://www.ebay.co.uk/itm/324859172340

Маслорадіатор буде потрібен для того accusump, бо так бачу без нього не обійдеться. Тому і розмір як на мене не такий критичний. Буде мало - поміняєм. Китайське брати передумав. Там в принципі нове по ціні вживаного Mocal, но щось довіри маловато.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Суб, 20 листопада 2021, 21:35

Baton писав:
Суб, 20 листопада 2021, 21:01
ну ми недавно міряли субару брз....
сток повний. то показало 187. а завод дає 200
потім відрізали кат... показало 195
потім настроїли і отримали 220
все на одному стенді...
з доробками то зрозуміло що буде якийсь результат.

а в мене все так як і було раніше. Хіба свічки поміняв. Но і мотор став старшим, лишніх 70к пробігу, і каталізатор тоже молодшим не став, та й зазорчики в клапанах певно вже не ті шо були )
Хочу знати точку відліку перед тим як міняти нульовики, павуки і т.п.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Пон, 22 листопада 2021, 11:49

Замір відбувся.. Бачив краєм ока результат.. но обіцяли скинути в PDF на телефон нормальний графік. Ще чекаю..


Бензин UPG 100.
Все решта сток.
На вулиці десь біля +6-8.
Вентилятор для обдуву включений. Колись на Трістарі я його не пригадую.. може був но щось незнаю, ну і замір був літом, на вулиці була значно вища температура.

Ще хтось дасть прогноз скільки наміряли поки я чекаю графік? :D
Востаннє редагувалось Пон, 22 листопада 2021, 11:55 користувачем vovka, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
RULES
Повідомлень: 7295
З нами з: Пон, 03 квітня 2006, 16:40
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: ForesterXT, Lanos 1.5, PassatB4
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 6 рази
Подякували: 157 рази

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення RULES » Пон, 22 листопада 2021, 11:53

140к.с.?
VAG вже не той

Аватар користувача
Lyubomyr
Повідомлень: 4053
З нами з: Нед, 21 січня 2007, 21:57
Стать: чоловік
Авто: Barkas B1000
Звідки: Стрийщина
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 27 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення Lyubomyr » Пон, 22 листопада 2021, 12:56

vovka, мені цікаво чи воно вартує того? В мене планів по тюнінгу немає, але на весну планується певна профілактика, після якої цікаво знати скільки ще коней залишилось.

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Моя Fiesta ST 2.0 150 л.с.

Повідомлення vovka » Пон, 22 листопада 2021, 13:04

RULES писав:
Пон, 22 листопада 2021, 11:53
140к.с.?
Принято. Ще чекаю графік.. щоб не бути голослівним, може щось десь недочув, недобачив, наразі нічого не озвучую, надіюсь до вечора скинуть (обіцяли через 15хв :) )
Lyubomyr писав:
Пон, 22 листопада 2021, 12:56
мені цікаво чи воно вартує того?
Недуже зрозумів питання.

Якщо ти просто хочеш поміряти щоб взнати скільки там є коней то з мого досвіду двох замірів однієї і тієї ж самої машини на різних стендах - воно точно того не вартує. Всі ці цифри досить умовні.
Вартує міряти ДО і ПІСЛЯ якихось доробок щоб бачити різницю.
Так як я планую поставити нульовик і повністю поміняти вихлоп + можливо вали і чіп (до валів ще руки не дійшли) то мені буде цікаво знати різницю. Саме для того і робив цей замір.

Ціна питання 40$ (або 1050 грн я заплатив) на мою машину (на повний привід чи багато коней трохи дорожче). Вартує не вартує кожен сам рішає.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 37 гостей