Бортовики наших автомобілів та мотоциклів

Модератори: Jarevych, Жульєн, Yelik, Dimon, Denja, NIK

Відповісти
Зоя..просто Зоя
sashanova
Повідомлень: 3342
З нами з: Чет, 19 січня 2012, 10:55
Ім'я: Sasha
Стать: чоловік
Авто: був Х5
Звідки: Львів
Дякував (ла): 95 рази
Подякували: 153 рази

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення sashanova » Чет, 07 жовтня 2021, 15:18

Kritik писав:
Чет, 07 жовтня 2021, 14:41
кабель 5*4мм
з кабелями то ти вже пагарячілса :D там січення 2,5 квадарта -за глаза :-)
Я собі купив зарядку, де можна виставити від 7А до 16А з кроком в 1А, стандартно ставлю 10-12А, як треба швидше ставлю 16А.
тут ше питання в тому, що чим менший ампераж зарядки тим більші втрати потужності на закачанні кВт 8-) .. я сижу в чатах де є з десяток реально шизанутих людей (в хорошому смислі слова) :-) які окремо під зарядку попідключали собі електролічильники, токові кліщі , роблять там всякі експеременти і т.п...так завдяки таким шизанутим людям експерементально було вияснено, шо втрати на зарядку чисто самої батереї ого го які нємєлкі виявляється 8-) я сам в шоці був :shock для прикладу штатною зарядкою на зойку на 10А чистої зарядки виходить близько 55- 60%..да да..а ви думали може шо 1кВт з електромережі заправите 1кВт батерейки? ;) ..ага..щяс :-) ..я канешно тоже розумів шо один до одного не вийде, але не думав шо настільки багато :facepalm в середньому на 16А зарядці, якщо вона включенна без всяких переносок вдається задути максимум біля 70% вашої спожитої енергії :sing це ви тоже враховуйте при ціні кілометру пробігу :-)
За це повідомлення автора sashanova подякував:
topper (Чет, 07 жовтня 2021, 15:45)
Рейтинг: 3.7%

Аватар користувача
Kritik
Повідомлень: 6047
З нами з: П'ят, 11 січня 2008, 13:11
Ім'я: Саша
Стать: чоловік
Авто: Електричне
Номер: KR
Звідки: The Earth
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 79 рази
Контактна інформація:

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення Kritik » П'ят, 08 жовтня 2021, 08:24

sashanova писав:
Чет, 07 жовтня 2021, 15:18
з кабелями то ти вже пагарячілса там січення 2,5 квадарта -за глаза
не погарячілся а подумав про майбутнє
я ж не все життя буду на Фіаті їздити
куплю колись Теслу, в мене потужність мережі 11квт, і всі автомати запобіжники, розраховані на таку потужність, а враховуючи шо розетка в гаражі на відстані 50м кабеля від лічильника до якого вона підключена, тому дав з запасом :)

найкраще рахувати це то шо накрутив лічильник (квт) на то шо проїхала тачка (км)

оце буде реальний розхід :)

sashanova
Повідомлень: 3342
З нами з: Чет, 19 січня 2012, 10:55
Ім'я: Sasha
Стать: чоловік
Авто: був Х5
Звідки: Львів
Дякував (ла): 95 рази
Подякували: 153 рази

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення sashanova » П'ят, 08 жовтня 2021, 08:56

не погарячілся а подумав про майбутнє
я ж не все життя буду на Фіаті їздити
куплю колись Теслу,
.. аа.. ну тоді так
найкраще рахувати це то шо накрутив лічильник (квт) на то шо проїхала тачка (км)

оце буде реальний розхід :)
ну так власне.. але скажи мені багато людей з електррмобілями вішають окремі лічильники сутуго на зарядку?.. та по суті ніхто, а продавани електромашин як розказують?.. — та вот мол батерейка 22кВт, множим на вартість кВт електрики ділимо на пробіг і маємо вартість кілометра... ага.. щяс :D.. для себе грубо рахую так, множу на 1,5 тобто заправив в батерею 20кВт, рахую шо витягнув з мережі і заплатив за 30кВт, з тоі вартості і вираховую 1км пробігу

Аватар користувача
igorok
Повідомлень: 2882
З нами з: Нед, 14 жовтня 2007, 16:44
Ім'я: Ігор
Стать: чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 5 рази
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення igorok » П'ят, 08 жовтня 2021, 11:30

А які в тебе пробіги тепер, коли температура просідає, на повному заряді?

Аватар користувача
RULES
Повідомлень: 7295
З нами з: Пон, 03 квітня 2006, 16:40
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: ForesterXT, Lanos 1.5, PassatB4
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 6 рази
Подякували: 157 рази

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення RULES » П'ят, 08 жовтня 2021, 11:55

якщо робити електрику для себе, то на 2.5 квадрата краще вішати 10А автомат. тоді і ресурс того кабеля і перегріви - повністю виключені. тому дуже норм що 4 квадрата дав
VAG вже не той

sashanova
Повідомлень: 3342
З нами з: Чет, 19 січня 2012, 10:55
Ім'я: Sasha
Стать: чоловік
Авто: був Х5
Звідки: Львів
Дякував (ла): 95 рази
Подякували: 153 рази

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення sashanova » П'ят, 08 жовтня 2021, 12:12

А які в тебе пробіги тепер, коли температура просідає, на повному заряді?
важко сказати.. ше зими не було :-).. найменше шо проізжав поки це 142км, найбільше-165, а в середньому якраз тих 150 і виходить

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення vovka » П'ят, 08 жовтня 2021, 12:37

RULES писав:
П'ят, 08 жовтня 2021, 11:55
якщо робити електрику для себе, то на 2.5 квадрата краще вішати 10А автомат. тоді і ресурс того кабеля і перегріви
Та ну, якщо 10А то це просто гроші на вітер на такий кабель.
Він дозволяє довготривалий струм 27А і захищається 16А автоматом. То і так з кінським запасом, враховуючи занижені січення кабелів, враховуючи то що 16А автомат насправді спрацьовує не при 16А а вище, чуть нижчий ампераж при прокладанні в штукатурці і т.п.
10А то на 1.5 квадрата з таким же кінським запасом.

Аватар користувача
Kritik
Повідомлень: 6047
З нами з: П'ят, 11 січня 2008, 13:11
Ім'я: Саша
Стать: чоловік
Авто: Електричне
Номер: KR
Звідки: The Earth
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 79 рази
Контактна інформація:

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення Kritik » П'ят, 08 жовтня 2021, 13:17

vovka писав:
П'ят, 08 жовтня 2021, 12:37
RULES писав:
П'ят, 08 жовтня 2021, 11:55
якщо робити електрику для себе, то на 2.5 квадрата краще вішати 10А автомат. тоді і ресурс того кабеля і перегріви
Та ну, якщо 10А то це просто гроші на вітер на такий кабель.
Він дозволяє довготривалий струм 27А і захищається 16А автоматом. То і так з кінським запасом, враховуючи занижені січення кабелів, враховуючи то що 16А автомат насправді спрацьовує не при 16А а вище, чуть нижчий ампераж при прокладанні в штукатурці і т.п.
10А то на 1.5 квадрата з таким же кінським запасом.
воно то все так
тільки ці всі розрахунки для квартир, де найбільшим споживачем є електрочайник
який гріє воду 3хв і всьо

а тут в тебе 100% нагрузка йде 6-8 годин

тому краще запас і шоб нічо не грілось і т.д...
реально різниця в ціні 50м кабеля між 2.5 який я вважаю був би в притик, і 4 який реально з запасом для любих потреб, була 50зл
я вибираю 50 зл і спокійно спати не думаючи шо там шось гріється / замкне / згорить / поплавиться :D

Аватар користувача
RULES
Повідомлень: 7295
З нами з: Пон, 03 квітня 2006, 16:40
Ім'я: Роман
Стать: чоловік
Авто: ForesterXT, Lanos 1.5, PassatB4
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 6 рази
Подякували: 157 рази

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення RULES » П'ят, 08 жовтня 2021, 14:44

вово. переплата вартує цього трьократного запасу міцності, особливо враховуючи довготривалість такого навантаження в часі, яке насправді зношує кабель при нагріві
VAG вже не той

Аватар користувача
vovka
Повідомлень: 18159
З нами з: Пон, 20 червня 2005, 16:58
Стать: чоловік
Авто: Ford Fiesta ST
Звідки: Lviv
Дякував (ла): 56 рази
Подякували: 96 рази
Контактна інформація:

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення vovka » П'ят, 08 жовтня 2021, 16:00

Kritik писав:
П'ят, 08 жовтня 2021, 13:17
тільки ці всі розрахунки для квартир, де найбільшим споживачем є електрочайник
який гріє воду 3хв і всьо
незгоден, ібо це характеристики кабеля - а кабель призначений не тільки для квартир, а куди завгодно ))
Кабелі призначені для прокладки у сухих та вологих виробничих приміщеннях, на естакадах, в блоках, а також для прокладки на відкритому повітрі. Кабелі призначені для одиночної прокладки.
На якомусь виробництві ж ті самі вимоги і пофігу що там станок весь день фігачить. Я бачив ці таблиці по струму в ПУЄ також.
http://zzcm.com.ua/ua/products/kabeli-s ... hilami/vvg
Температура експлуатації кабелю від -50 °С до +50 °С
Відносна вологість повітря до 98% при +35 °С
Тривало допустима температура нагріву жил кабелів при експлуатації +70 °С
Строк служби 30 років
Ото воно при +70 має служити 30 років. А +70 то ти руку не потримаєш на ньому ) Якщо воно ледь тепле то це ніачьом для того кабеля.

То що ти поставив 4 квадрата ну та це супер, просто який смисл його так конкретно задушити автоматом. Незнаю, помоєму це дуже крута перестраховка )

Аватар користувача
igorok
Повідомлень: 2882
З нами з: Нед, 14 жовтня 2007, 16:44
Ім'я: Ігор
Стать: чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 5 рази
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення igorok » П'ят, 08 жовтня 2021, 16:03

sashanova, а які там двигуни краще дивитись, ти з тим розбирався, чи є принципова різниця?

sashanova
Повідомлень: 3342
З нами з: Чет, 19 січня 2012, 10:55
Ім'я: Sasha
Стать: чоловік
Авто: був Х5
Звідки: Львів
Дякував (ла): 95 рази
Подякували: 153 рази

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення sashanova » П'ят, 08 жовтня 2021, 18:37

sashanova, а які там двигуни краще дивитись, ти з тим розбирався, чи є принципова різниця?
там їх лише два.. Q210 i R240, перший йшов на дорестайлі, другий на рестайлі, перший має водяне охолодження батереі, другий повітряне, і один і другий мають своі плюси і мінуси, но другий має більше кпд, тому проізжає трохи більше

Аватар користувача
Yelik
Повідомлень: 6816
З нами з: Пон, 27 червня 2005, 12:49
Стать: чоловік
Авто: Ford Focus
Звідки: Львів
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 24 рази
Контактна інформація:

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення Yelik » П'ят, 08 жовтня 2021, 21:08

sashanova писав:
Чет, 07 жовтня 2021, 15:18
Kritik писав:
Чет, 07 жовтня 2021, 14:41
кабель 5*4мм
з кабелями то ти вже пагарячілса :D там січення 2,5 квадарта -за глаза :-)
Я собі купив зарядку, де можна виставити від 7А до 16А з кроком в 1А, стандартно ставлю 10-12А, як треба швидше ставлю 16А.
тут ше питання в тому, що чим менший ампераж зарядки тим більші втрати потужності на закачанні кВт 8-) .. я сижу в чатах де є з десяток реально шизанутих людей (в хорошому смислі слова) :-) які окремо під зарядку попідключали собі електролічильники, токові кліщі , роблять там всякі експеременти і т.п...так завдяки таким шизанутим людям експерементально було вияснено, шо втрати на зарядку чисто самої батереї ого го які нємєлкі виявляється 8-) я сам в шоці був :shock для прикладу штатною зарядкою на зойку на 10А чистої зарядки виходить близько 55- 60%..да да..а ви думали може шо 1кВт з електромережі заправите 1кВт батерейки? ;) ..ага..щяс :-) ..я канешно тоже розумів шо один до одного не вийде, але не думав шо настільки багато :facepalm в середньому на 16А зарядці, якщо вона включенна без всяких переносок вдається задути максимум біля 70% вашої спожитої енергії :sing це ви тоже враховуйте при ціні кілометру пробігу :-)
А ну дай лінк на цей чудо-сайт. Щось 55-60% не викликають довіри... від чого втрати?
volleyball.lviv.ua/blog/

sashanova
Повідомлень: 3342
З нами з: Чет, 19 січня 2012, 10:55
Ім'я: Sasha
Стать: чоловік
Авто: був Х5
Звідки: Львів
Дякував (ла): 95 рази
Подякували: 153 рази

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення sashanova » П'ят, 08 жовтня 2021, 22:02

А ну дай лінк на цей чудо-сайт. Щось 55-60% не викликають довіри... від чого втрати
від неідеальності всесвіту :D не маю я ніяких лінків на чудосайти :D чати в вайбері, ніхто ніяких наукових досліджень не робив, все чисто з практичних наблюдєній, а на шо йдуть втрати?.. ну давай думати логічно, батерея постійного струму а зарядка від мережі зміннним, перетворити треба?.. треба.. на батереі 400В, в мережі 220В, підняти треба?.. треба.. крім того йде ше зарядка 12В акумулятора, знову треба перетворити напругу, і всі ті процеси ше треба контролювати, і то всьо має чимось живитися, +втрати на на тих всіх перетвореннях і т. п.. так шо викликає то в тебе довіру чи ні, але факт залишається фактом.. ;)

Аватар користувача
Yelik
Повідомлень: 6816
З нами з: Пон, 27 червня 2005, 12:49
Стать: чоловік
Авто: Ford Focus
Звідки: Львів
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 24 рази
Контактна інформація:

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення Yelik » П'ят, 08 жовтня 2021, 23:20

Втрати на перетворенні - це зрозуміло, але як це відноситься до сили струму? Якщо втрати 5% від перетворення AC на DC, то що 10А, що 50А однаково 5%. Я звичайно не електрик і тим більше не ставив таких експериментів, але 60% втрат це занадто, дурниця якась.
volleyball.lviv.ua/blog/

sashanova
Повідомлень: 3342
З нами з: Чет, 19 січня 2012, 10:55
Ім'я: Sasha
Стать: чоловік
Авто: був Х5
Звідки: Львів
Дякував (ла): 95 рази
Подякували: 153 рази

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення sashanova » Суб, 09 жовтня 2021, 07:50

але 60% втрат це занадто, дурниця якась
. ти невірно мене зрозумів.. 60% це корисноі енергії, відповідно втрат - 40%, ну і как би я не науковець і не дослідник, і чесно кажучи сам був впевнений що тих втрат сутєво менше, але навіть на станціїз швидкоі зарядки вони є, пориюсь по чаті якщо знайду фото, де чувак виложив фото де по лічильнику швидкої зарядки спожив 24,5кВт при тому що батарейка максимум 22кВт вміщає :oops.. йому там з півгодини пояснювали шо втрати на таких станціях становлятт в районі 15% і шо то все ок

Аватар користувача
Kritik
Повідомлень: 6047
З нами з: П'ят, 11 січня 2008, 13:11
Ім'я: Саша
Стать: чоловік
Авто: Електричне
Номер: KR
Звідки: The Earth
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 79 рази
Контактна інформація:

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення Kritik » Пон, 11 жовтня 2021, 09:46

vovka писав:
П'ят, 08 жовтня 2021, 16:00
Kritik писав:
П'ят, 08 жовтня 2021, 13:17
тільки ці всі розрахунки для квартир, де найбільшим споживачем є електрочайник
який гріє воду 3хв і всьо
незгоден, ібо це характеристики кабеля - а кабель призначений не тільки для квартир, а куди завгодно ))
Кабелі призначені для прокладки у сухих та вологих виробничих приміщеннях, на естакадах, в блоках, а також для прокладки на відкритому повітрі. Кабелі призначені для одиночної прокладки.
На якомусь виробництві ж ті самі вимоги і пофігу що там станок весь день фігачить. Я бачив ці таблиці по струму в ПУЄ також.
http://zzcm.com.ua/ua/products/kabeli-s ... hilami/vvg
Температура експлуатації кабелю від -50 °С до +50 °С
Відносна вологість повітря до 98% при +35 °С
Тривало допустима температура нагріву жил кабелів при експлуатації +70 °С
Строк служби 30 років
Ото воно при +70 має служити 30 років. А +70 то ти руку не потримаєш на ньому ) Якщо воно ледь тепле то це ніачьом для того кабеля.

То що ти поставив 4 квадрата ну та це супер, просто який смисл його так конкретно задушити автоматом. Незнаю, помоєму це дуже крута перестраховка )
якби ти знав скільки мені часу, нервів, дозволів і грошей пішло шоб кинути цей кабель в багатоквартирному будинку в підземний гараж, то я хотів зробити раз і на віки! :D

жалію шо не кинув 5*10мм :shout

VETERAN
Повідомлень: 5195
З нами з: Вів, 05 травня 2009, 15:34
Авто: ВАЗ 2101/1971
Звідки: Львів
Дякував (ла): 10 рази
Подякували: 32 рази

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення VETERAN » Пон, 11 жовтня 2021, 09:52

Kritik писав:
Пон, 11 жовтня 2021, 09:46
то я хотів зробити раз і на віки!
А скоро або хату поміняєш, або нова машина потребуватиме більшої потужності для зарядки.

Аватар користувача
Vasiliyyy
Повідомлень: 4590
З нами з: Вів, 22 квітня 2014, 22:15
Ім'я: Василь
Стать: чоловік
Авто: Golf VI Variant
Дякував (ла): 276 рази
Подякували: 91 рази

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення Vasiliyyy » Пон, 11 жовтня 2021, 10:18

Kritik писав:
Пон, 11 жовтня 2021, 09:46
vovka писав:
П'ят, 08 жовтня 2021, 16:00
Kritik писав:
П'ят, 08 жовтня 2021, 13:17
тільки ці всі розрахунки для квартир, де найбільшим споживачем є електрочайник
який гріє воду 3хв і всьо
незгоден, ібо це характеристики кабеля - а кабель призначений не тільки для квартир, а куди завгодно ))
Кабелі призначені для прокладки у сухих та вологих виробничих приміщеннях, на естакадах, в блоках, а також для прокладки на відкритому повітрі. Кабелі призначені для одиночної прокладки.
На якомусь виробництві ж ті самі вимоги і пофігу що там станок весь день фігачить. Я бачив ці таблиці по струму в ПУЄ також.
http://zzcm.com.ua/ua/products/kabeli-s ... hilami/vvg
Температура експлуатації кабелю від -50 °С до +50 °С
Відносна вологість повітря до 98% при +35 °С
Тривало допустима температура нагріву жил кабелів при експлуатації +70 °С
Строк служби 30 років
Ото воно при +70 має служити 30 років. А +70 то ти руку не потримаєш на ньому ) Якщо воно ледь тепле то це ніачьом для того кабеля.

То що ти поставив 4 квадрата ну та це супер, просто який смисл його так конкретно задушити автоматом. Незнаю, помоєму це дуже крута перестраховка )
якби ти знав скільки мені часу, нервів, дозволів і грошей пішло шоб кинути цей кабель в багатоквартирному будинку в підземний гараж, то я хотів зробити раз і на віки! :D

жалію шо не кинув 5*10мм :shout
Крітік, ти пишеш, що там у Польщі для "еко" всьо легко і просто, то звідки клопоти з проведенням кабелю?

Аватар користувача
Kritik
Повідомлень: 6047
З нами з: П'ят, 11 січня 2008, 13:11
Ім'я: Саша
Стать: чоловік
Авто: Електричне
Номер: KR
Звідки: The Earth
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 79 рази
Контактна інформація:

Re: Зоя..просто Зоя

Повідомлення Kritik » Пон, 11 жовтня 2021, 11:20

Vasiliyyy писав:
Пон, 11 жовтня 2021, 10:18
Kritik писав:
Пон, 11 жовтня 2021, 09:46
vovka писав:
П'ят, 08 жовтня 2021, 16:00
Kritik писав:
П'ят, 08 жовтня 2021, 13:17
тільки ці всі розрахунки для квартир, де найбільшим споживачем є електрочайник
який гріє воду 3хв і всьо
незгоден, ібо це характеристики кабеля - а кабель призначений не тільки для квартир, а куди завгодно ))
Кабелі призначені для прокладки у сухих та вологих виробничих приміщеннях, на естакадах, в блоках, а також для прокладки на відкритому повітрі. Кабелі призначені для одиночної прокладки.
На якомусь виробництві ж ті самі вимоги і пофігу що там станок весь день фігачить. Я бачив ці таблиці по струму в ПУЄ також.
http://zzcm.com.ua/ua/products/kabeli-s ... hilami/vvg
Температура експлуатації кабелю від -50 °С до +50 °С
Відносна вологість повітря до 98% при +35 °С
Тривало допустима температура нагріву жил кабелів при експлуатації +70 °С
Строк служби 30 років
Ото воно при +70 має служити 30 років. А +70 то ти руку не потримаєш на ньому ) Якщо воно ледь тепле то це ніачьом для того кабеля.

То що ти поставив 4 квадрата ну та це супер, просто який смисл його так конкретно задушити автоматом. Незнаю, помоєму це дуже крута перестраховка )
якби ти знав скільки мені часу, нервів, дозволів і грошей пішло шоб кинути цей кабель в багатоквартирному будинку в підземний гараж, то я хотів зробити раз і на віки! :D

жалію шо не кинув 5*10мм :shout
Крітік, ти пишеш, що там у Польщі для "еко" всьо легко і просто, то звідки клопоти з проведенням кабелю?
першопроходцям завжди не легко
я коли звернувся до забудовника який збудував не одне ЖК в Кракові, і до ОСББ яке обслуговує ці всі ЖК, то ніхто не знав шо я хочу і шо для цього треба
зібрав одні документи, треба інші
зібрав інші, треба ше пару нових
треба тех. документацію, узгодженну зі всіма інстанціями, з печаткою сертифікованого проектанта, і т.д....

бюрократія тут ше по круче України...
а ше проблема в тому шо тут не порішаєш нічо за "подяку" як в Україні
тому приходиться все робити так як книжка пише, і офіційно і довго і нудно

зато тепер маю спокій

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 37 гостей